MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Elektroniczna niania – którą wybrać i dlaczego

Małe dziecko to finansowy worek bez dna. Młodzi rodzice muszą się liczyć z tym, że wraz z narodzinami potomka, wydatki wciąż będą się mnożyć. Trudno jednak oszczędzać na dziecku, szczególnie, jeśli chodzi o jego bezpieczeństwo. Współcześnie mocno rozwijają się technologie ułatwiające życie rodzicom i zwiększające komfort dziecka. Coraz częściej posługujemy się nowinkami, których nasi rodzice nie znali, takimi, jak monitory oddechu czy zabawki emitujące biały szum, ułatwiający dziecku zasypianie. Popularnych zakupem są także nianie elektroniczne. Komu przyda się niania elektroniczna i dlaczego, oraz jaki model wybrać – zapraszamy na krótki poradnik, który pomoże odpowiedzieć na najważniejsze pytania.


Jak działa niania elektroniczna?


Najważniejszym zadaniem elektronicznej niania jest monitorowanie tego, co dzieje się w pokoju dziecka. W 99 % przypadków korzystamy z niej, kiedy dziecko śpi, a my znajdujemy się w innym pomieszczeniu. W ten sposób, możemy zająć się swoimi sprawami bez konieczności zaglądania co chwilę do pokoju dziecka, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Pierwotnie, niania składała się zawsze z dwóch elementów – nadajnika oraz odbiornika. Nadajnik umieszczony w pokoju dziecka, rejestrował odgłosy w miejscu jego snu, natomiast odbiornik pozwalał je usłyszeć, aby w porę zareagować. Dzięki temu, można szybko interweniować - przede wszystkim wtedy, gdy dziecko się obudzi. Z czasem, urządzenia zostały udoskonalone, a funkcje rozszerzone. W jaki sposób?

Przede wszystkim, zaawansowane modele potrafią rejestrować nie tylko dźwięk. Popularne stały się nianie rejestrujące także obraz za pomocą kamery. Przykładowo, Niania D-LINK DCS-825L EyeOn Baby potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 1280x720, a także nagrywać rejestrowany obraz. Oprócz obrazu, za pomocą odpowiednich czujników można mieć kontrolę także na nad temperaturą, a w dodatku do czujnika dźwiękowego - także czujnik ruchu.Zmianie uległa także komunikacja. W nowoczesnych modelach może być dwustronna. Zatem nie tylko widzimy lub słyszymy co robi dziecko, ale także możemy się z nim komunikować za pośrednictwem niani elektronicznej. Takie rozwiązanie pozwoli uśpić dziecko, gdy dopiero zaczyna się rozbudzać - za pomocą naszego głosu albo nagranej kołysanki.

Kolejna nowość to rozbudowanie elektronicznej niani o dodatkowe elementy – konkretnie większą liczbę odbiorników. W ten sposób, nasłuchiwać może zarówno mama, jak i tato, nawet, gdy znajdują się w innych pomieszczeniach – na przykład w kuchni i w salonie.Najważniejsze cechy niani elektronicznej


Oprócz funkcji, warto zwrócić uwagę także na kilka istotnych parametrów, za pomocą których łatwo możemy porównać kilka różnych modeli i znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Rodzaj zasilania i żywotność – najczęstszym rozwiązaniem jest zastosowanie baterii lub akumulatorków, chociaż są także elektroniczne nianie, które oprócz akumulatora, można zasilać także sieciowo, podłączając po prostu do gniazdka. Tak działa na przykład elektroniczna niania BEURER BY 33. W przypadku zasilania akumulatorowego, warto znać maksymalny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Przykładowo, elektroniczna niania PHILIPS AVENT SCD560/00 może działać nieprzerwanie do 18 godzin. Warto zwrócić uwagę, czy niania elektroniczna ma wyraźnie zaznaczony aktualny poziom mocy oraz dźwiękowy alert, gdy się rozładowuje. Tylko w ten sposób, będziemy mogli w porę naładować urządzenie.Zasięg – ten parametr oznacza, w jakiej odległości od siebie mogą znajdować się nadajnik i odbiornik, aby sprzęt działał prawidłowo. Zasięg jest oczywiście podawany w metrach, jednak należy dokładnie doczytać w jakich warunkach. Często pomiar dokonywany jest na otwartej przestrzeni, więc w mieszkaniu, gdzie po drodze mamy ściany, rzeczywisty zasięg może być sporo mniejszy niż deklarowany przez producenta. Najlepiej, gdy podane są dwie wartości – osobno na zewnątrz i osobno w pomieszczeniach – wówczas specyfikacja nie budzi żadnych wątpliwości.

Głośność – najlepiej, jeśli jest regulowana na kilku poziomach, żebyśmy mogli regulować ten parametr w zależności od tego, czy w ciszy czytamy gazetę czy może słuchamy głośnej muzyki w słuchawkach.

Elektroniczna niania to przydatna rzecz dla wielu rodziców. Nie jest niezbędna w każdym domu, niemniej przyda się w sytuacji, gdy dysponujemy duży mieszkaniem lub domem, a pokój dziecka od innych części domu dzieli duża odległość lub jeśli mamy bardzo twardy sen i po prostu nie usłyszymy płaczącego dziecka w porę, bez dodatkowego technologicznego wsparcia.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]