Elektryczne wrotki - co to takiego?

Elektryczne pojazdy to hit ostatnich lat i trudno wobec tego faktu przejść obojętnie. Elektryczne hulajnogi opanowały ulice i chodniki w polskich miastach, a deskorolki stały się jednym z najpopularniejszych prezentów na pierwszą komunię. Nie trzeba było długo czekać aż kolejny tradycyjny środek lokomocji powstał w nowoczesnej wersji. Co tym razem? Pora na wrotki! Co to za technologia i jak działa? Przedstawiamy najważniejsze informacje o wrotkach elektrycznych!


Elektryczne wrotki – jak to działa?


Elektryczne wrotki wkłada się na buty, a jazdę rozpoczyna się, wysuwając dominującą nogę do przodu i następnie zmieniając jej ułożenie. Szybkość jazdy można kontrolować także korzystając z pilota albo aplikacji w smartfonie. Druga stopa dostosowuje się do prędkości tej dominującej. Można zatem powiedzieć, że mamy tutaj podobne rozwiązania jak w przypadku deskorolki – w obu sterowanie sterowanie jest intuicyjne i opiera się na balansie ciała. Gdy poznamy już podstawy poruszania się za pomocą elektrycznych rolek, można pomyśleć o zaawansowanych manewrach – akrobacjach łyżwiarskich, a nawet układach tanecznych!

Dla kogo elektryczne wrotki?

Kto może korzystać z elektrycznych wrotek?


Korzystanie z takiego urządzenia wymaga odpowiedniej koordynacji ruchowej, ale też odrobiny wyobraźni i odpowiedzialności, ponieważ osiągane prędkości mogą być spore. Polecane przez nas  rolki elektryczne SKYMASTER SKYSHOES są przeznaczone dla osób powyżej 6 lat. Rolki są raczej gadżetem i oryginalną zabawą niż środkiem transportu, który będzie przydatny w drodze do pracy. Korzystając z naładowanego do pełni akumulatora, można przejechać kilka kilometrów. Natomiast nawet w przypadku braku energii, wrotki nie stają się takim problemem, jak rozładowana deskorolka. Ze względu na mniejszą wagę i gabaryty, znacznie prościej taki sprzęt transportować w torbie albo w plecaku. Transport ułatwiają także specjalne uchwyty stworzone właśnie w tym celu. 

Jeżdżąc na wrotkach, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie - zarówno swoim, jak i innych. Posiadanie elektrycznego użytkownika nie zwalnia nas z konieczności używania ochraniaczy, a także uważania na inne osoby znajdujące się na drodze.

Jak wybrać najlepszy model?


Szukając odpowiedniego modelu wrotek, najlepiej kierować się dobrem użytkownika. Dla dzieci lepszym rozwiązaniem będą modele pozwalające osiągać niższą prędkość (maksymalnie 10 kilometrów na godzinę). Oprócz tego, warto spojrzeć także na design oraz jakość użytych materiałów, w tym - przede wszystkim - ich trwałość i odporność na mechaniczne uszkodzenia, które mogą się przecież zdarzyć podczas jazdy. W przypadku osoby dorosłej, należy uwzględnić także maksymalne dopuszczalne obciążenie.

Rewolucja czy chwilowa moda?


Pojazdy elektryczne stały się modne i wrotki, takie, jak SKYMASTER SKYSHOES, doskonale wpisują się w ten trend. Można mieć pewność, że sięgną po nie miłośnicy gadżetów i nowinek technologicznych. Czy przyjmą się na stałe? Trudno powiedzieć. Niespotykany sukces hulajnóg do wynajęcia i ich stała obecność w przestrzeni publicznej była dla wielu osób zaskoczeniem, nie jest więc łatwo przewidzieć jaki los czeka rolki nowej generacji.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement =