Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC

Seria gier Far Cry już od pierwszej odsłony wzbudza spore zainteresowanie. Wpływ mają na to do-pracowanie, grywalność, świetna grafika oraz wciągająca fabuła. Niektóre części cyklu wzbudzały także kontrowersje polityczne, które jeszcze bardziej podsycały zainteresowanie tytułem. W tym artykule omówimy Far Cry 6 oraz wymagania sprzętowe, jakie stawia komputerom. Sprawdź, czy zagrasz w najnowszą część na swoim sprzęcie!

Far Cry 6 – wymagania sprzętowe


Seria Far Cry – kilka informacji


Far Cry to seria gier z gatunku FPS (strzelanek pierwszoosobowych), w których gracze, wcielając się w różne postacie, wykonują zadania wynikające z fabuły. Wydarzenia w żadnej z części nie są silnie powiązane z pozostałymi grami cyklu. Gracze, przechodząc kolejne odsłony gry, poznają różnych bohaterów, lokalizacje i cele. Oficjalnym wydawcą gier jest Ubisoft, a nad tytułami pracują studia Crytek oraz Ubisoft Montréal. Pierwsza część serii została wydana w 2004 roku. Od tamtej pory na rynku pojawiło się 6 głównych części cyklu oraz liczne spin-offy i dodatki.


Fani i recenzenci cyklu od dawna doszukiwali się w poszczególnych częściach gry nawiązań do sytua-cji politycznej i gospodarczej na świecie, od czego twardo odcinali się twórcy gry. W przypadku Far Cry 6 Ubisoft potwierdza nawiązania do rzeczywistości politycznej na Kubie. Akcja gry zlokalizowana jest bowiem na wyspie Yara, stworzonej na wzór dzisiejszej Kuby. Wcielając się w kolejnego bo-hatera, graczom przyjdzie stoczyć nierówną walkę z siłami krwawego dyktatora Antona Castillo.


Seria Far Cry odniosła tak duży sukces, że w październiku 2008 roku Uwe Boll nakręcił filmowy dra-mat przygodowy o tym samym tytule.


Far Cry 6 – wymagania PC


Cała seria gier wydawanych przez Ubisoft od pierwszej już części słynie z dopracowanych detali, rozbudowanego świata i ogromnych zasobów. Jakim sprzętem trzeba dysponować, by cieszyć się rozgrywką? Sprawdźmy stawiane przez grę Far Cry 6 wymagania sprzętowe.


Far Cry 6 – wymagania minimalne


Do gry w Far Cry 6 wystarczy dosyć prosta konfiguracja sprzętowa. Oczywiście komputer o poda-nych parametrach pozwoli cieszyć się rozgrywką w nieco okrojonej graficznie wersji.


Far Cry 6 – wymagania dla ustawień podstawowych oraz 30 FPS (klatek na sekundę):

 • System operacyjny Windows 10 (64-bit) lub nowszy.
 • Procesor AMD Ryzen 3 1200 lub konkurencyjny Intel Core i5-4460.
 • Co najmniej 8 GB RAM pamięci operacyjnej (tryb dwukanałowy).
 • Układ graficzny AMD RX 460 4 GB lub Nvidia GeForce GTX 960 4 GB z DirectX 12.
 • Miejsce na dysku twardym – minimum 60 GB.


Far Cry 6 – wymagania zalecane


Zalecane przez producenta wymagania Far Cry 6 pozwolą nie tylko cieszyć się większą liczbą detali i przyjemniejszą dla oka grafiką. Z taką konfiguracją zagrasz w tytuł nie w 30, a w 60 klatkach na se-kundę. Różnica ta jest wyraźnie widoczna.

 • System operacyjny Windows 10 (64-bit) lub nowszy.
 • Procesor AMD Ryzen 5 3600X lub Intel Core i7-7700.
 • Co najmniej 16 GB RAM pamięci operacyjnej (tryb dwukanałowy).
 • Układ graficzny AMD RX Vega 64 8 GB lub NVIDIA GeForce GTX 1080 8 GB z DirectX 12.
 • Miejsce na dysku twardym – minimum 60 GB.
Jakie są wymagania dla gry Far Cry 6?


Far Cry 6 – wymagania ultra


Stawiane przez Far Cry 6 wymagania „ultra” to konfiguracja potrzebna do gry w wyższych rozdziel-czościach niż standardowe Full HD (1080p). Do rozgrywki w rozdzielczości 4K (a więc czterokrotnie wyższej niż Full HD), oprócz ekranu obsługującego ten format, potrzebny będzie następujący sprzęt:

 • System operacyjny Windows 10 (64-bit) lub nowszy.
 • Procesor AMD Ryzen 9 5900X @ 3,7 Ghz lub Intel Core i7-10700K @ 3,8 Ghz (osbługa AVX, AVX2 oraz SSE 4.2).
 • Co najmniej 16 GB RAM (tryb dwukanałowy).
 • Układ graficzny AMD RX Vega 64 8 GB lub NVIDIA GeForce GTX 1080 8 GB z DirectX: DirectX 12.
 • Miejsce na dysku twardym – minimum 60 GB.


Tak skonfigurowany komputer pozwoli otrzymać największą liczbę detali w rozdzielczości 4K i 30 FPS.


Far Cry 6 nie tylko na PC!


Jak wiele współczesnych tytułów, również Far Cry 6 jest grą multiplatformową. Oznacza to, że roz-grywką mogą cieszyć się także fani konsol wideo. Ubisoft przygotował bowiem wersje gry dla Xbox OnePlaystation 5 i Playstation 4.

Gra Far Cry 6 ukazała się w wielu edycjach, co powinno ucieszyć graczy kolekcjonujących specjalne wydania. Oprócz wydania podstawowego można nabyć grę w tak zwanej Złotej Edycji czy Edycji Ultimate (dodatkowe DLC w zawartości). Oprócz tego producent zadbał także o dodatkowe gadżety, jak na przykład figurki bohaterów występujących w grze.

Czytaj więcej

Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC

Seria gier Far Cry już od pierwszej odsłony wzbudza spore zainteresowanie. Wpływ mają na to do-pracowanie, grywalność, świetna grafika oraz wciągająca fabuła. Sprawdź, czy zagrasz w najnowszą część na swoim sprzęcie!

Więcej

Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry? Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry?

Najnowszy i najbardziej dopracowany symulator prowadzenia gospodarstwa rolnego nie przestaje przyciągać graczy spragnionych wiejskiego życia. Sprawdź, jaki sprzęt jest potrzebny, do płynnej gry pełnej detali!

Więcej

Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier

Myślisz, jaka kierownica do PC będzie odpowiednia? Dla wielu osób wybór kierownicy do gier to równie ważna sprawa co wybór prawdziwego auta, więc podchodzą do tematu z dużą starannością. Tylko zainwestowanie w dobrą kierownicę pozwoli cieszyć się realistyczną symulacją i osiągać satysfakcjonujące rezultaty. Jaką kierownicę do gier więc wybrać? Sprawdź ranking poniżej

Więcej

The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry? The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry?

The Elder Scrolls V: Skyrim to najnowsza z dotychczasowo opublikowanych gier legendarnej serii TES. Na jakich platformach jest dostępny poza PC? Co dzieje się w fabule? Na te i inne pytania odpo-wiemy w tym artykule!

Więcej

GTA 5 – jakie są wymagania gry? GTA 5 – jakie są wymagania gry?

Grand Theft Auto 5 to najnowsza z gier tej serii studia Rockstar Games. Fani konsol na całe szczęście wcale nie muszą się tym przejmować.

Więcej

Gry podobne do GTA – 5 tytułów Gry podobne do GTA – 5 tytułów

GTA to skrót od określenia Grand Theft Auto, którym amerykańscy policjanci określają kradzież samochodu w brutalny i brawurowy sposób. Jeśli jednak cała seria już za tobą, być może szukasz gier podobnych do GTA. Przychodzimy z pomocą – oto 5 propozycji!

Więcej

Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza? Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza?

Seria Need for Speed stała się synonimem gier wyścigowych. To najpopularniejsza rodzina gier tego typu na świecie, sprzedająca się w setkach milionów egzemplarzy. Dla wielu graczy gry Need for Speed mają swoje specjalne miejsce w sercu – i nic dziwnego. Pod-powiemy dziś dlaczego!

Więcej

Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie

Seria Call of Duty to prawdopodobnie najpopularniejsza rodzina gier typu FPS, utrzymanych w rea-liach wojennych. Która z części zaskarbiła sobie najwięcej serc? W jakiej kolejności najlepiej poznawać serię Call of Duty? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w tym artykule!

Więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]