Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry?

Najnowszy i najbardziej dopracowany symulator prowadzenia gospodarstwa rolnego nie przestaje przyciągać graczy spragnionych wiejskiego życia. Dziewiąta odsłona popularnego cyklu wywołała na rynku prawdziwy szał. Stawiane przez Farming Simulator wymagania dla komputerów nie są zbyt wyśrubowane. Sprawdź, jaki sprzęt jest potrzebny, do płynnej gry pełnej detali!

Farming Simulator 2022 – wymagania sprzętowe


Farming Simulator 22 – o czym jest gra?


Gdy w 2008 roku szwajcarskie studio Giants Software GmbH wydało grę będącą symulatorem far-my, sceptycy pukali się w czoło. Kto chciałby przez długie godziny prowadzić wirtualny traktor, pra-cując na polu, skoro może jeździć nowym Bentleyem w innej grze? Jak się okazało, fanów powolnej harówki nie zabrakło, a Farming Simulator 22 jest obecnie dziewiątą odsłoną całej serii. Cykl gier przeszedł imponującą ewolucję. Najnowsza część gry zachwyca detalami oraz złożonością.


Farming Simulator 22 oferuje zmienne pory roku oraz kilkaset różnych pojazdów i narzędzi licencjonowanych marek, które spotkać możemy na drogach, polach i ulicach realnego świata.


Farming Simulator jest też chętnie modyfikowany przez graczy tworzących własne elementy gry (w tym całkowicie nowe pojazdy i maszyny). Od 2010 roku włączona została możliwość gry online, a cała rozgrywka toczy się na serwerach, utrzymywanych przez graczy.


Farming Simulator 22 – PC wymagania


Wymagania Farming Simulator 22 są tylko nieznacznie większe niż w przypadku poprzedniej edycji. Gra zawiera wiele detali graficznych oraz mnóstwo opcji i elementów, jednak dobrze zoptymalizo-wany silnik graficzny nie powinien nadwyrężyć podzespołów.


Farming Simulator 22 – wymagania minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-3330 3.0 GHz lub AMD FX-8320 3.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: minimalnie 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon R7 265
 • Ilość wolnego miejsca na dysku: minimum 35 GB
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit


Farming Simulator 22 – wymagania zalecane przez producenta:

 • Procesor: Intel Core i5-5675C 3.1 GHz lub AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 lub 8 GB Radeon RX 570
 • Ilość wolnego miejsca na dysku: minimum 35 GB
 • System operacyjny: Windows 10 64-bit


Jak widać, wymagania Farming Simulator 22 nie są wygórowane. Z grą, przynajmniej w podstawowej konfiguracji graficznej, powinny sobie poradzić nawet starsze „pecety” i laptopy.

Jakie są wymagania PC dla Farming Simulator 2022?


Farming Simulator 22 – wymagania PS4 i na inne konsole


Użytkownicy konsol wideo nie muszę się przejmować wymaganiami gier wideo. Jeśli dany tytuł zostaje wydany na konkretną platformę, możemy mieć pewność, że urządzenie wyciśnie z niego ostatnie soki. Nie ma więc ryzyka, że z jakiegoś powodu nie będziemy mogli zagrać w wybraną grę. Oczywiście nie każda konsola uzyska identyczną liczbę detali czy płynność.

Oprócz wersji na Playstation 4 w Farming Simulator 22 zagracie również na Playstation 5 praz Xbox Series.


Farming Simulator – kilka ciekawostek


Skoro omówiliśmy już stawiane przez Farming Simulator 22 wymagania sprzętowe, pora na kilka ciekawostek dotyczących gry!

 • Pierwszym polskim dystrybutorem była wrocławska firma Techland. Edycją z 2013 roku zajął się w Polsce słynny CD Projekt, a obecnie oficjalnym dystrybutorem jest firma Cenega.
 • Oprócz prowadzenia maszyn rolniczych i uprawy roli gra daje także możliwość hodowli zwie-rząt (do 2010 roku).
 • Gra doczekała się wielu DLC, na przykład takich upodabniających gospodarstwo do amery-kańskiego rancza.
 • Farming Simulator 22 to w pewnym sensie sandbox – oprócz pracy na roli możemy udać się traktorem na wycieczkę po mapie i dotrzeć naprawdę daleko. Do dyspozycji graczy jest między innymi urocze alpejskie miasteczko.
 • Najnowsza odsłona gry pozwala na jazdę konną. Wierzchowca trzeba oczywiście wcześniej zakupić, ale gdy już to zrobimy, możemy spędzić w siodle długie godziny.
 • Gra zaskakuje realizmem. Przykład? Przed bronowaniem konieczne będzie usuwanie ka-mieni z pola. Stworzone zostało do tego nawet osobne narzędzie.
 • Dzięki oficjalnemu polskiemu dystrybutorowi jedna z edycji gry nazywała się Farming Simulator 2013: Edycja Ursus – na pamiątkę najbardziej znanych polskich ciągników rolniczych produkowanych przez polskie zakłady w warszawskiej dzielnicy Ursus.

Czytaj więcej

Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC

Seria gier Far Cry już od pierwszej odsłony wzbudza spore zainteresowanie. Wpływ mają na to do-pracowanie, grywalność, świetna grafika oraz wciągająca fabuła. Sprawdź, czy zagrasz w najnowszą część na swoim sprzęcie!

Więcej

Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry? Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry?

Najnowszy i najbardziej dopracowany symulator prowadzenia gospodarstwa rolnego nie przestaje przyciągać graczy spragnionych wiejskiego życia. Sprawdź, jaki sprzęt jest potrzebny, do płynnej gry pełnej detali!

Więcej

Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier

Myślisz, jaka kierownica do PC będzie odpowiednia? Dla wielu osób wybór kierownicy do gier to równie ważna sprawa co wybór prawdziwego auta, więc podchodzą do tematu z dużą starannością. Tylko zainwestowanie w dobrą kierownicę pozwoli cieszyć się realistyczną symulacją i osiągać satysfakcjonujące rezultaty. Jaką kierownicę do gier więc wybrać? Sprawdź ranking poniżej

Więcej

The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry? The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry?

The Elder Scrolls V: Skyrim to najnowsza z dotychczasowo opublikowanych gier legendarnej serii TES. Na jakich platformach jest dostępny poza PC? Co dzieje się w fabule? Na te i inne pytania odpo-wiemy w tym artykule!

Więcej

GTA 5 – jakie są wymagania gry? GTA 5 – jakie są wymagania gry?

Grand Theft Auto 5 to najnowsza z gier tej serii studia Rockstar Games. Fani konsol na całe szczęście wcale nie muszą się tym przejmować.

Więcej

Gry podobne do GTA – 5 tytułów Gry podobne do GTA – 5 tytułów

GTA to skrót od określenia Grand Theft Auto, którym amerykańscy policjanci określają kradzież samochodu w brutalny i brawurowy sposób. Jeśli jednak cała seria już za tobą, być może szukasz gier podobnych do GTA. Przychodzimy z pomocą – oto 5 propozycji!

Więcej

Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza? Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza?

Seria Need for Speed stała się synonimem gier wyścigowych. To najpopularniejsza rodzina gier tego typu na świecie, sprzedająca się w setkach milionów egzemplarzy. Dla wielu graczy gry Need for Speed mają swoje specjalne miejsce w sercu – i nic dziwnego. Pod-powiemy dziś dlaczego!

Więcej

Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie

Seria Call of Duty to prawdopodobnie najpopularniejsza rodzina gier typu FPS, utrzymanych w rea-liach wojennych. Która z części zaskarbiła sobie najwięcej serc? W jakiej kolejności najlepiej poznawać serię Call of Duty? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w tym artykule!

Więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]