FIFA 20 – co warto wiedzieć przed premierą? Największe zmiany i nowości

Premiera nowej gry z serii FIFA, jak co roku, elektryzuje tysiące kibiców piłki nożnej na całym świecie. Twórcy przez ostatnie lata zapracowali sobie na zaufanie fanów, a seria gier - na miano ulubionej symulacji futbolu. Edycja 2019, oprócz dopracowania detali związanych z samą rozgrywką, dała kilka zmian w trybie Ultimate Team oraz licencjonowane rozgrywki Champions League oraz Ligi Europy. Co nowego w FIFA 20? Oto przegląd najciekawszych nowinek!

Gameplay – największe zmiany FIFA20


Główny silnik rozgrywki w FIFA 20 pozostanie bez zmian, bo dobrze się sprawdza, niemniej będzie kilka kosmetycznych zmian. Można dopatrywać się ukłonu w stronę początkujących graczy, dla których niektóre elementy były zbyt trudne. W nowej odsłonie, prostsze ma być wykonywanie rzutów wolnych i rzutów karnych także drybling. Będziemy mieli także większy wpływ na postawę bramkarza. Kolejne zmiany będą dotyczyć też systemu podań. Pojawi się na przykład podcięte podanie, przelatujące nad rywalem. Trzeba będzie zadbać o dokładność swoich podań, bo te źle wymierzone, mają być w łatwiejszy sposób przejmowane przez rywali. Dopracowany ma być również system strzałów, które do tej pory, w zależności od sytuacji - były zbyt łatwe, lub zbyt trudne do trafienia.

Jakie nowości w Fifa 2020?

Volta – zupełni nowy tryb w FIFA20!      


Jeśli chodzi o poziom symulacji, trudno było zrobić coś więcej ponad to, co było znane do tej pory. Perfekcyjnie odwzorowane licencjonowane stroje, prawdziwe stadiony, twarze piłkarzy, komentatorzy – to wszystko sprawiło, że już od pewnego czasu FIFA wygląda jak prawdziwy mecz oglądany w telewizji. Stąd pomysł na rozwój w innym kierunku. Nieformalne zasady wymykające się przepisom piłki nożnej, uliczne boiska i mieszane składy z kobietami i mężczyznami – oto najbardziej zaskakujące elementy w nowym trybie. Volta trochę przypomina poboczną serię FIFA Street, idąc w kierunku podwórkowych zasad. Będziemy mogli zagrać 3 na 3, 5 na 5, bez sędziego, a nawet bez bramkarzy! To wielka gratka dla wszystkich, którzy będą szukać urozmaicenia. W trybie online, dodatkowy smaczek stanowi fakt, że grając u siebie, tworzymy rozgrywkę według własnych reguł, a na wyjeździe - gramy według reguł przeciwnika!


Tryb kariery – najważniejsze zmiany w FIFA 20


Tryb kariery mógł uchodzić za nieco zaniedbany w ostatnich latach. Tym razem, twórcy oferują konkretne udogodnienia! Oprócz wstawek video z negocjacji transferowych, w FIFA 20 pojawią się także interaktywne konferencje prasowe, gdzie jako menedżer będziemy odpowiadać na pytania dziennikarzy. Nasze odpowiedzi będą wpływać na morale piłkarzy i postawę w meczu. Bardziej rozbudowany będzie także tryb tworzenia swojego menedżera, gdzie będziemy mieli znacznie większy wybór twarzy czy strojów. Dużą innowacją będzie także potencjał zawodników. Do tej pory był stałym elementem, który pozostawał na niezmiennym poziomie, aż do kolejnej aktualizacji. Teraz potencjał ma być dynamiczny, a jego aktualna wartość uzależniona od formy, liczby występów i morale. Dzięki temu, jeśli zawodnik będzie dobrze grał, będzie mógł się bardziej rozwinąć, natomiast piłkarz odstawiony na boczny tor i niezadowolony ze swojej sytuacji w klubie, nie rozwinie pełni swoich możliwości w aktualnej drużynie. Zmiany pojawią się także w interfejsie, który będzie bardzie intuicyjny i atrakcyjny wizualnie. Oczywiście, FIFA nie ma za zadanie konkurować z serią Football Manager, niemniej rozbudowany tryb kariery to z pewnością potrzebne urozmaicenie, na które fani długo czekali.


Nowe atrakcje w multiplayer


Świeże pomysły pojawią się także w Ultimate Team. Miłośnicy gry online będą mogli teraz wykonywać cele sezonowe, wzorowane na przepustce battle pass z Apex Legends i Fortnite, aby zdobywać specjalne nagrody. Pojawią się także wyzwania dzienne, tygodniowe, sezonowe i dynamiczne, a za poszczególne misje otrzymamy punkty przybliżające do awansu na kolejny poziom. Tych będzie aż 30, a na każdym zdobędziemy między innymi darmowe paczki-niespodzianki, zawodników i bonus do gromadzonych monet. Twórcy rozbudowali też opcje personalizacji drużyny. Wybierzemy kostiumy, wygląd piłki, a także dobierzemy cieszynki, motyw przewodni dla stadionu i wizerunek piłkarza wyświetlany na trybunach.

Jak widać, lista innowacji jest naprawdę długa, więc zdecydowanie warto sięgnąć po nową grę z serii FIFA, nie tylko po to, aby mieć zaktualizowane drużyny we wszystkich ligach i najnowsze składy. Premiera już 20 września!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel