FIFA 21 – kiedy premiera? Co wiemy o najnowszej wersji gry?

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, piłkarze, zarówno w klubach, jak i w reprezentacjach, wrócili do gry. Już niedługo pojawi się także FIFA 21. Premiera zaplanowana jest na 9 października 2020. Czego spodziewać się po nowej wersji najpopularniejszej piłkarskiej gry video? Zobacz zapowiedź.


Kiedy wyjdzie FIFA 21?


Tak jak napisaliśmy wyżej, oficjalna data premiery to 9 października, jednak z gry będzie można cieszyć się już 3 dni wcześniej. 6 października dostęp otrzymają osoby kupujące cyfrową wersję w ramach przedsprzedaży. Czy warto tak bardzo się śpieszyć? Doświadczenia z poprzednich wersji FIFA wskazują, że może być różnie. W przypadku FIFA 20, w pierwszych dniach graczy zaskakiwały na przykład algorytmy mocno mieszające w składach drużyn kierowanych przez SI. Trudno przewidzieć, czego spodziewać się po FIFA 21. Data premiery to oczywiście dzień, od którego gra będzie dostępna, jednak wiadomo, że od tej daty pojawi się wiele aktualizacji, chociażby dotyczących składów, bo okno transferowe cały czas trwa.

 

FIFA 21 - kiedy wyjdzie?


FIFA 21 – wymagania sprzętowe


Posiadacze komputerów PC raczej nie będą zaskoczeni. Żeby zagrać w FIFA 21, należy mieć:


  • system operacyjny: Windows 10 (64-bitowy),
  • procesor: AMD FX 8150 lub Intel i5-3550,
  • 8 GB RAM,
  • kartę graficzną AMD Radeon R9 270X lub  NVIDIA GeForce GTX 670
  • 50 GB miejsca na dysku twardym.


Gra oczywiście pojawi się na konsolach: PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. A także po raz pierwszy w wersji na konsole najnowszej generacji – PlayStation 5 i konsolę Xbox Series X. Twórcy postanowili pójść na rękę graczom i zapewniają darmową wersję na konsole nowej generacji, jeśli posiadamy już FIFA 21 na inną konsolę. Przykładowo, jeśli kupimy FIFA 21 na PlayStation 4, bez dodatkowych opłat zagramy też na PlayStation 5.


FIFA 21 – cena i dostępne wersje gry


Gra będzie dostępna w edycji standardowej (tańszej) oraz w edycji mistrzowskiej. Edycja mistrzowska zapewnia wirtualne bonusy – - między innymi w postaci dodatkowych paczek kart w FIFA Ultimate Team, dodatkowych strojów i dekoracji czy szczególnie utalentowanych piłkarzy generowanych w trybie kariery. Za edycję mistrzowską zapłacimy 319 zł. Natomiast cena sStandardowej wersjia FIFA 21 w dniu premiery będzie wynosićkosztować 239 zł na PlayStation i Xbox Series oraz 219 zł na PC.


Zdecydowanie tańsza będzie FIFA 21 na Nintendo Switch, ale należy pamiętać o tym, że na tej platformie dostępna jest edycja Legacy. Fani dostaną najnowsze stroje oraz aktualizacje drużyn piłkarskich, a także odświeżone menu w grze, ale nie otrzymają nowych trybów gry, ani znacznych zmian w modelu rozgrywki. Można to porównać do okrojonej wersji FIFA, jaka niedawno pojawiła się na konsolę PlayStation 3 – gra na tę platformę była pozbawiona trybu fabularnego.


FIFA 21 - co nowego?


Skoro wiemy już, kiedy premiera FIFA 21 i jakie są wersje gry, czas zająć się zmianami. EA Sport co roku musi mierzyć się z zarzutami o zbyt mało zmian względem poprzedniej edycji. Trudno jest jednak wciąż zmieniać grę, która jest bardzo dobra.

W FIFA 20 jako nowość pojawił się tryb Volta, czyli uliczna piłka nożna na alternatywnych zasadach, co ucieszyło na pewno fanów dawnej serii FIFA Street. W grze na 2021 tryb Volta ma być kontynuowany i dalej rozwijany. Zmiany mają się pojawić także w innych lubianych trybach – w Karierze i Ultimate Team. Twórcy obiecują między innymi bardziej realistyczne ruchy transferowe czy treningi.


W FIFA 21 pojawi się ponad 17 000 zawodników i ponad 700 drużyn, w tym drużyny z polskiej Ekstraklasy. Będą też nowe stadiony i stroje. Czy w samym systemie sterowania, taktyce czy sposobie prowadzenia piłki można spodziewać się rewolucyjnych zmian? Zdecydowanie nie. Raczej wprowadzone zostaną korekty – na przykład w kwestii dryblingu i sztuczek technicznych, a także lepszego wyczucia linii spalonego czy odpowiedniego wychodzenia na pozycje najlepszych piłkarzy.

FIFA 21 to zdecydowanie gra warta uwagi. Z pewnością przyniesienie wiele godzin emocji wszystkim fanom piłki nożnej. Premiera już 9 października!


Zobacz więcej

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47! Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Po sukcesie pierwszych dwóch odsłon przyszedł czas na zwieńczenie trylogii – taką rolę pełni najnowszy Hitman III. Recenzja pokaże, czy warto było czekać na najnowszą odsłonę serii.

Więcej

Ray tracing w grach – co to za technologia? Ray tracing w grach – co to za technologia?

Ray tracing to nowa technologia w grach, o której zrobiło się głośno w 2019 roku. Obecnie z możliwości Ray tracingu mogą korzystać posiadacze najnowszych kart graficznych, a od niedawna także gracze konsolowi – dzięki PlayStation 5 i Xbox Series X.

Więcej

Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole! Xbox Series X vs PS5 – porównujemy najnowsze konsole!

Xbox Series X czy PS5? To pytanie na pewno zadaje sobie wielu graczy. Sprawdź, którą konsolę kupić. Specyfikacja, możliwości, lista gier na premierę.

Więcej

Ranking gier na PS4 – w co grać w 2021 roku? Ranking gier na PS4 – w co grać w 2021 roku?

Nie wiesz, w jakie gry na PS4 grać w 2020 roku? Zobacz nasz ranking!

Więcej

Jakie słuchawki do PS4 będą najlepsze? Oto wybrane propozycje Jakie słuchawki do PS4 będą najlepsze? Oto wybrane propozycje

Widok gracza w słuchawkach na uszach to nic dziwnego. W końcu emocjonujące wirtualne rozrywki można prowadzić o różnych porach dnia i nocy. Jakie słuchawki do PS4 warto wybrać? Zobacz najlepsze słuchawki do PS4 dla graczy.

Więcej

FIFA 21 – jak prezentuje się oczekiwana gra? Recenzujemy! FIFA 21 – jak prezentuje się oczekiwana gra? Recenzujemy!

Tysiące fanów piłki nożnej na całym świecie z niecierpliwością oczekiwało na premierę FIFA 21. Recenzja udowodni wam, że warto było czekać.

Więcej

Ranking słuchawek dla graczy – jaki najlepszy model warto kupić w 2021 roku? Ranking słuchawek dla graczy – jaki najlepszy model warto kupić w 2021 roku?

Przygotowaliśmy ten najnowszy ranking słuchawek dla graczy, ponieważ wiemy, że zadbanie o odpowiedni sprzęt do grania to skomplikowana i kosztowna sprawa, ale na pewno warta swojej ceny.

Więcej

Recenzja The Last of Us Part II Recenzja The Last of Us Part II

Długo wyczekiwana premiera już jest – oficjalnie od 19 czerwca można kupić The Last of Us Part II. Recenzja odpowie na wiele pytań, jakie zadawali fani pierwszej części z 2013 roku. Przedstawimy najważniejsze informacje na temat gry, bez żadnych spojlerów zdradzających fabułę.

Więcej

Recenzja Darksiders Genesis Recenzja Darksiders Genesis

Seria Darksiders powróciła na komputery i konsole w zupełnie nowej odsłonie. Czy odświeżenie wyjdzie zasłużonej serii na dobre i sprawi, że znów będzie głośno o Darksiders Genesis? Recenzja gry zdecydowanie ułatwi uzyskanie odpowiedzi na to pytanie.

Więcej

PlayStation 5 oficjalnie zaprezentowane – dwie wersje konsoli w dniu premiery! PlayStation 5 oficjalnie zaprezentowane – dwie wersje konsoli w dniu premiery!

Co oferuje konsola PlayStation 5? Informacje tuż po oficjalnej prezentacji – sprawdź!

Więcej

powrót