Filmy na wieczór – 9 nietypowych pomysłów

2022-01-01

Wydaje ci się, że wszystkie fajne filmy na wieczór już za tobą? Postanowiliśmy więc stworzyć ranking filmowy zawierający 9 nietypowych propozycji. To prawdziwy kinowy miks! Znajdziesz tutaj między innymi lekki film na wieczór, dramat, film oparty na faktach, sensację oraz prawdziwą klasykę! Zapraszamy do szybkiego przeglądu dobrych filmów na wieczór!


1. Nomadland


Tęsknisz za filmami o Dzikim Zachodzie, w których nieustraszeni kowboje przemierzają pustkowia, w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi? „Nomadland” to film dla ciebie… nawet jeśli do tematu podchodzi w nieco inny sposób! Główna bohaterka, której życie w jednej chwili wywróciło się do góry nogami, postanawia wyruszyć przed siebie. Prowadząc życie nomada, natrafia na trudności oraz na ludzi, którzy dają jej siłę do przetrwania. „Nomadland” to film, który każdy zinterpretuje po swojemu. Dramat reżyserii Chloé Zhao zdobył 3 Oscary, ponad 50 innych nagród na całym świecie i niezliczoną liczbę nominacji!

Oglądanie filmów wieczorem

2. Mistrz


 W filmie Macieja Barczewskiego Piotr Głowacki wcielił się w rolę nieznanego dotąd bohatera – więźnia numer 77, osadzonego w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, będący przedwojennym cenionym pięściarzem, w obozie będzie walczył nie o medale i tytuły, ale o własne życie i godność. Dramat sportowy osadzony w tak tragicznym miejscu i czasie wywołuje wiele emocji.

3. Cry Macho


Ten ciekawy film na wieczór to gratka dla fanów Clinta Eastwooda, który w obrazie własnej reżyserii wciela się w rolę emerytowanego hodowcy koni oraz utytułowanego niegdyś zawodnika rodeo. Przed nim jednak kolejne zadanie: sprowadzenie do USA z Meksyku syna swojego szefa. Podczas podróży przez kraj główny bohater mierzy się z zewnętrznymi trudnościami, a także demonami własnej przeszłości.

4. Władca pierścieni – cała trylogia


Najlepszy film na wieczór we dwoje? Trzy filmy! A konkretnie kultowa trylogia filmowa na podstawie największego dzieła J.R.R. Tolkiena, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Opowieść o wielkim bohaterstwie małych ciałem istot. Historia Drużyny Pierścienia, która za wszelką cenę przeciwstawia się złym siłom. Wszystko to okraszone wzruszającą muzyką i pięknymi obrazami.

Trzeba jednak przyznać, że trylogia „Władcy Pierścieni” to propozycja „na wieczór” wyłącznie dla najwytrwalszych. Obejrzenie całości zajmie ponad 9 godzin. Jest to więc świetny materiał na domowy maraton filmowy!

5. Luca


„Luca” to animowana komedia przygodowa reżyserii Casarosy Enrico, współpracującego z wytwórnią Pixar. „Luc” jest opowieścią o parze nietypowych przyjaciół, którzy w pięknej Włoskiej Rivierze przeżywają lato pełne ciekawych przygód! To lekki film na wieczór, przy którym doskonale bawić będą się nie tylko dzieci. Rozrywka dla całej rodziny, z której każdy, niezależnie od wieku, może wynieść pewną naukę.

6. Skazani na Shawshank


Prawdziwy klasyk, który otwiera większość zestawień i rankingów filmowych (pierwsze miejsce między innymi w serwisie Filmweb oraz IMdB). Doskonała adaptacja filmowa jednego z opowiadań Stephena Kinga. Choć podczas kinowej premiery nie zdobył licznej widowni, przez wielu uznawany jest dziś za najlepszy film wszech czasów. To opowieść o przyjaźni, pragnieniu wolności i ludzkiej umiejętności przetrwania za wszelką cenę. Obraz Franka Darabonta wzrusza, wywołuje uśmiech i w bezpośredni sposób pokazuje uniwersalne wartości, przyświecające większości z nas.

7. Szybcy i wściekli 9


Dziewiąta już część jednej z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich franczyz. To film na wieczór dla fanów akcji – jest bowiem pełen rywalizacji, szybkich samochodów, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i zadań niemożliwych do wykonania. Justin Lin, kontynuując sukces poprzednich filmów serii, stworzył po prostu dobry film na wieczór i prawdziwy hit kinowy. Najnowsza odsłona „Szybkich i Wściekłych”, podobnie jak poprzednie, już stała się filmem kultowym, który warto obejrzeć. W głównej roli (Dominic Toretto) po raz kolejny wystąpił Vin Diesel, będący twarzą franczyzy.

Ranking filmów na wieczór

8. Ziemia obiecana


Czy filmowe adaptacje literackich klasyków muszą być nudne? Absolutnie nie! Andrzej Wajda zdecydował się przenieść na ekran jedno z najbardziej znanych dzieł Władysława Reymonta – „Ziemię Obiecaną”. Film z 1974 roku opowiada o trudach ówczesnego biznesu, intrydze, przyjaźni oraz miłości i jej praktycznej stronie. Na ekranie zobaczycie prawdziwą śmietankę polskiego kina lat osiemdziesiątych. W filmie wystąpili między innymi: Bożena Dykiel, Anna Nehrebecka, Daniel Olbrychski, Franciszek Pieczka i Andrzej Seweryn.

9. Kosmiczny Mecz: Nowa Era


Kontynuacja kultowego filmu „Kosmiczny Mecz” z 1996 roku, w którym u boku animowanego Królika Bugsa wystąpił legendarny Michael Jordan. W nowej części filmu pojawia się kolejna koszykarska legenda, czyli LeBron James! Tym razem bohaterowie muszą stoczyć nierówną walkę w świecie sterowanym przez sztuczną inteligencję. „Kosmiczny Mecz: Nowa Era” to ciekawy film na wieczór dla całej rodziny!

Powrót