1920 Bitwa Warszawska

1920 Bitwa Warszawska

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

1920 Bitwa Warszawska

  • 1920 Bitwa Warszawska
- + Dopasuj

1920 Bitwa Warszawska

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

„1920 Bitwa Warszawska” to wielki fresk historyczny o jednej z osiemnastu naj¬ważniejszych, zdaniem lorda Edgara D’Aber¬nona, bitew w dziejach świata. Była jedyną od XVII wieku zwycięską bitwą stoczoną sa¬modzielnie przez Polaków (13–25 sierpnia 1920 roku), która zadecydowała o losach wojny. Bitwa ta zahamowała pochód Armii Czerwonej na Europę i pozwoliła Polsce zachować na dzie¬więtnaście lat świeżo odzyskaną niepodległość.
   

Warszawa rok 1920.
Jan (Borys Szyc), poeta i kawa¬lerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktor¬ce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Wątek miłosny przeplata się z wydarzeniami, w których uczestniczą postaci historyczne: Włodzimierz Lenin, Józef Stalin oraz marsza¬łek Józef Piłsudski, którego zagrał Daniel Ol¬brychski. W historii tamtego czasu nie mogło zabraknąć wybitnego przywódcy - Wincentego Witosa (Andrzej Strzelecki) oraz jednego z najbliższych współpracowników Piłsudskie¬go - pułkownika Wieniawy – Długoszowskiego (Bogusław Linda).

Zastosowane technologie

Hoffman Jerzy Hoffman Jerzy

Bończak Jerzy Bończak Jerzy

Linda Bogusław Linda Bogusław

Olbrychski Daniel Olbrychski Daniel

Szyc Borys Szyc Borys

Ogólne

Producent

Filmostrada

Gatunek

Dramat , Historyczny , Wojenny

Reżyseria

Hoffman Jerzy

Obsada

Bończak Jerzy , Ferency Adam , Linda Bogusław , Olbrychski Daniel , Szyc Borys , Urbańska Natasza

Scenariusz

Jarosław Sokół , Jerzy Hoffman

Muzyka

Krzesimir Dębski

Czas trwania [min]

110

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2011

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie , Francuskie , Hiszpańskie , Niemieckie , Polskie , Polskie dla niesłyszących , Rosyjskie

Dźwięk

Polski 5.1 Dolby Digital , Polski 5.1 Dolby Digital (audiodeskrypcja)

Format obrazu

16:9

Postęp technologiczny sprawia, że wiele sprzętów znika z naszych domów i są one błyskawicznie zastępowane przez nowocześniejsze urządzenia, które lepiej spełniają te same potrzeby.

Star Wars™ Battlefront™ to owoc ścisłej współpracy studia DICE z Lucasfilm. Gra oferuje fotorealistyczną grafikę oraz intensywną akcję na znanych planetach z filmowej sagi. Premiera 19 listopada w polskiej wersji językowej (napisy).

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant'); if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]