Film IMPERIAL CINEPIX Bliskie spotkania trzeciego stopnia (Złota kolekcja)

nr kat.: 15009625

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
5 na 5

Absolutny klasyk, Spielberg w wielkiej formie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników dobrego kina - a zwłaszcza inteligentnego sf. Widać, że film jest dziełem pasjonatów - znakomitego, młodego (wtedy) reżysera, który chce opowiadać niezwykłe historie i wybitnego naukowca przekonanego, że nie jesteśmy sami w Kosmosie. W efekcie powstała niezwykła, choć wiarygodna, opowieść, pełna nawiązań do amerykańskich popkulturowych mitów nt UFO, trójkąta Bermudzkiego, wszechmocy ONZ itp. (z przyjemnością się je odnajduje). Przy tym nie jest to naiwna historyjka o zielonych ludzikach: jest znakomity, ogarnięty nagłą obsesją bohater, konflikt rodzinny, władze próbujące \"racjonalnie\" zarządzać sytuacją nie z tej ziemi, ludzie zafascynowani nieznanym.
Z całego filmu tchnie wręcz optymizmem, wiarą w ostateczną racjonalność i możliwość porozumienia (mistrz Lem by się nie zgodził) - bardzo silnymi, jednak nie przekraczającymi granicy zwykłej naiwności made in USA. Szczęśliwie młody Spielberg wolny był też od sentymentalizmu, który tak skutecznie rujnował później \"AI\" czy \"Raport mniejszości\".
I jeszcze wisienka - efekty specjalne zaprojektowane m.in. przez Douglasa Trumbulla, twórcę zdjęć specjalnych do \"2001. Odysei kosmicznej\". Tak, mają ponad 30 lat - i urzekający, malarski urok. Pojazdy - światła, scena lądowania: naprawdę warto to zobaczyć. To kino, w którym efekty służą opowieści a nie uzasadniają całą produkcję.
Szczerze polecam, także dla starszych dzieci.

Aktualności

Więcej

Film IMPERIAL CINEPIX Bliskie spotkania trzeciego stopnia (Złota kolekcja) ×
Film IMPERIAL CINEPIX Bliskie spotkania trzeciego stopnia (Złota kolekcja)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]