Porównywarka (0)
PLN

Habit i zbroja (DVD) + Książka

nr kat.: 9999829007
Habit i zbroja (DVD) + Książka
Habit i zbroja (DVD) + Książka
Outlet Stan: dobry Szczegóły

Opis i specyfikacja

Pragnienie wolności przeciwstawione autorytarnej korporacji – oto dzieje zakonu krzyżackiego i Rzeczypospolitej, które ukształtowały mapę Europy Środkowej. To o nich opowiada film "Habit i zbroja" – fabularyzowany dokument w reżyserii Pawła Pitery. Scheda zakonu krzyżackiego wciąż rozpala wyobraźnię historyków. Dlaczego perfekcyjnie zorganizowany i bardzo bogaty zakon upadł?

Film "Habit i zbroja" przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Scenariusz Pawła Pitery i Jana Wróbla obejmuje 300 lat, od XIII do XVI wieku. Akcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego z elementami animowanymi rozpoczyna się w XIII w. w Palestynie, gdzie powstał Zakon NMP Domu Niemieckiego. Pokazuje kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410 r.). Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466 r.) i akces jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.

Narratorem filmu jest Stacy Keach, aktor szekspirowski, filmowy i telewizyjny, doskonale znany polskiej publiczności (m.in. z filmów "Więzień nienawiści" i "Dziedzictwo Bourne’a", czy serialu "Skazany na śmierć). W jego opowieść wpleciono sceny obrazujące życie codzienne zakonu, szczegóły stroju rycerskiego i sztuki walki. Film odkrywa tajniki ówczesnej architektury – rozwiązania techniczne stosowane w majestatycznych zamkach, których nowatorstwo zadziwia do tej pory.

Ogólne

Producent

Agora

Tytuł oryginalny

Habit i zbroja

Gatunek

Dokumentalny

Reżyseria

Paweł Pitera

Obsada

Marcin Wojtaszewski, Marian Młynarski

Scenariusz

Jan Wróbel, Paweł Pitera

Muzyka

Paweł Lucewicz

Czas trwania [min]

100

Kraj produkcji

Litwa, Niemcy, Polska

Rok produkcji

2017

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie

Dźwięk

Polski 5.1

Format obrazu

16:9

Habit i zbroja (DVD) + Książka ×
Habit i zbroja (DVD) + Książka

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy