Porównywarka (0)
PLN

Nóż w wodzie (DVD)

nr kat.: 1398736
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)

Opis i specyfikacja

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny w 1963 roku. Uhonorowany nagrodą FIPRESCI podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Laureat nagrody za najlepszy scenariusz w historii polskiego kina. Pełnometrażowy debiut filmowy Romana Polańskiego, pierwszy polski film, który dostał nominację do Oscara? i zapoczątkował międzynarodową karierę reżysera.

Wspaniałe role wszystkich trojga bohaterów, Leona Niemczyka, Jolanty Umeckiej i Zygmunta Malanowicza. Przejmująca, tajemnicza muzyka legendy kina - Krzysztofa Komedy. Dziennikarz Andrzej i jego atrakcyjna żona Krystyna wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza. Chłopak zostaje zaproszony na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych. Andrzej preferujący dostatnie, łatwe mieszczańskie życie - konfrontuje się z młodym idealistą i buntownikiem.

Źródło sukcesu filmu za granicą tkwi w atrakcyjności tematu, uniwersalnej treści i mistrzowskiej reżyserii dramatu rozegranego między trzema postaciami skazanymi na siebie na ciasnym pokładzie jachtu w posezonowym pejzażu mazurskich jezior. Zaskakuje dojrzałością tematu, umiejętnością inscenizacji, zdradza cechy późniejszej twórczości reżysera. Film stał się przepustką do międzynarodowej kariery Romana Polańskiego.

Zastosowane technologie

Polański Roman Polański Roman

Niemczyk Leon Niemczyk Leon

Ogólne

Producent

Alterdystrybucja

Tytuł oryginalny

Nóż w wodzie

Gatunek

Dramat

Reżyseria

Polański Roman

Obsada

Malanowicz Zygmunt Niemczyk Leon Umecka Jolanta

Scenariusz

Jerzy Skolimowski, Roman Polański

Muzyka

Krzysztof Komeda

Czas trwania [min]

91

Seria

Rekonstrukcja Cyfrowa

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

1961

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie

Dźwięk

Polski 2.0 Dolby Digital

Format obrazu

1.33:1, 4:3

Opinie

Nóż w wodzie (DVD) ×
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)
Nóż w wodzie (DVD)