Stoker

nr kat.: 1209212 IMPERIAL CINEPIX
Po tajemniczej śmierci ojca do domu Indii (Mia Wasikowska) i jej niestabilnej emocjonalnie matki (Nicole Kidman) wprowadza się stryj (Matthew Goode), którego dziewczyna podejrzewa o złe intencje. Napięcie rośnie a koniec zaskoczy niejednego widza.

Zastosowane technologie

Kidman Nicole Kidman Nicole

Mulroney Dermot Mulroney Dermot

Ogólne

Producent

Imperial Cinepix

Tytuł oryginalny

Stoker

Gatunek

Thriller

Reżyseria

Park Chan-wook

Obsada

Ehrenreich Alden Goode Matthew Kidman Nicole Lucas Till Mulroney Dermot Ralph Brown, Wasikowska Mia Weaver Jacki

Scenariusz

Wentworth Miller

Muzyka

Clint Mansell

Czas trwania [min]

95 min.

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

2013

Właściwości

Nośnik

DVD

Napisy

Angielskie, Arabskie, Bułgarskie, Chorwackie, Czeskie, Greckie, Hebrajskie, Islandzkie, Polskie, Portugalskie, Rumuńskie, Serbskie, Słoweńskie, Tureckie, Węgierskie

Dźwięk

Angielski 5.1 DS, Czeski 5.1, Polski 5.1, Turecki 5.1, Węgierski 5.1

Format obrazu

2.40:1, 16:9

Dodatkowo na płycie

Kulisy, Sceny niewykorzystane

5 na 5

S jak :
(S)traszna tajemnica, która napędza akcję filmu. Czy przykładna na pierwszy rzut oka żona i matka mogła zamordować swojego męża? Co łączy ją z bratem nieboszczyka?
(S)eksowny ponad miarę Matthew Goode w przełomowej dla siebie roli mrocznego krewnego, który burzy spokój w pozornie szczęśliwym domostwie.
(S)atysfakcjonujące nawet największego estetę zdjęcia autorstwa wybitnego operatora Chung-hoon Chunga, którego kunszt mogliśmy wcześniej podziwiać w takich niezapomnianych obrazach jak „Old Boy” i „Pani zemsta”.

T jak
(T)ajemnicza atmosfera, którą w filmie potęguje niepokojąca i na długo zapadająca w pamięć muzyka Clinta Mansella, utalentowanego kompozytora i autora ścieżek dźwiękowych do min. „Czarnego łabędzia” i „Zapaśnika”.
(T)rudne relacje międzyludzkie trójki głównych bohaterów i ukazanie burzliwego okresu dojrzewania młodego człowieka w obliczu utraty bliskiej osoby to temat niezwykle wymagający nawet dla doświadczonego autora scenariuszy. Tym większe wyrazy uznania należą się znanemu z serialu „Prison Break” aktorowi Wentworthowi Millerowi, który tym znakomitym tekstem debiutuje jako scenarzysta.
(T)rafny wybór jakim okazało się powierzenie reżyserii filmu kultowemu twórcy z dalekiej Korei Chan-wook Parkowi, który wniósł do produkcji wysublimowanie i wrażliwość cechującą artystów z tej części świata.

O jak
(O)lśniewające odtwórczynie głównych ról : z jednej strony młodziutka Mia Wasikowska, która rozpoczyna dopiero światową karierę, z drugiej piękna i dojrzała Nicole Kidman. Pojedynek tych dwóch utalentowanych aktorek jest prawdopodobnie największym atutem filmu.
(O)ryginalna historia, która przeraża i fascynuje równocześnie. Nikt nie mówi prawdy. Nikt nie jest bezpieczny. Nikt nie uniknie kary.
(O)dważne podejście do budzącej się w młodej człowieku seksualności, ukazanej tutaj z wyczuciem i wyjątkowym smakiem.

K jak
(K)omiczne wstawki rozładowujące gęstniejącą z minuty na minutę atmosferę. Mimo poważnego tematu i ludzkich dramatów rozgrywających się na oczach widza, twórcy potrafili wprowadzić komediowe elementy, które dają oglądającemu czas na oddech.
(K)obieca główna bohaterka, której oczami obserwujemy rodzinny dramat. Z nieśmiałego obserwatora staję się w końcu siłą napędową kolejnych zdarzeń. W „Stokerze” mamy zresztą kilka znakomicie zarysowanych portretów silnych kobiet, które w żadnym wypadku nie stanowią jedynie ładnego tła.
(K)reatywne podejście do rozegrania dramatu rodzinnego, którego uczestnicy cały czas zamieniają się rolami i widz nigdy nie wiem z którą stroną sympatyzować.

E jak
(E)rotyczne podteksty przemycone w ujęciach z życia bohaterów, w najprostszych czynnościach dnia codziennego, takich jak zakładanie butów czy gra na pianinie. Nadają one filmowi dodatkowe smaku, bo sugerowanie w tym wypadku silniej działa na zmysły niż pokazywanie.
(E)legancja w każdym ujęciu. Piękne plenery amerykańskiego Południa, z doliną Missisipi i majestatycznymi górami Appalachy w tle. Większość zdjęć kręcona była w dusznym stanie Tennessee i jego stolicy – Nashville.
(E)fektowne stroje dwójki niezwykłych kostiumologów skrywających się pod pseudonimem Kurt & Bart, autorów kostiumów do „Witaj w klubie” i „Igrzysk śmierci. Kosogłos”.

R jak
(R)yzykowne zderzenie anglojęzycznych aktorów i typowo amerykańskiej historii z w przeważającej większości azjatycką ekipą filmową przyniosła zaskakujące efekty.
(R)ewelacyjne aktorstwo, również na drugim i trzecim planie, gdzie wprawne oko dostrzeże min. dwukrotnie nominowaną do Oscara Jacki Weaver, reżysera Harmony Korine i Dermota Mulroneya.
(R)ozrywka najwyższej próby dla najwybredniejszych kinomaniaków.
„Stoker” to 95 czystej przyjemności!!

Stoker ×
Stoker

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }var $flyerList = $('.b-flyerList');if ($flyerList.length) { $flyerList.addClass('b-posAll');}if ($('.b-account_settings').length) {$('#enp_customer_registration_form_type_current_password').addClass('js-passInput is-password');$('#enp_customer_form_change_password_current_password').addClass('js-passInput is-password');}[/script]