Porównywarka (0)
PLN

Uwolnij mnie (DVD)

nr kat.: 1403344
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)

Opis i specyfikacja

„Wszystko, co wiemy o tej tematyce, jest zmonopolizowane przez fabuły, od Friedkina, przez różne filmy, po „Egzorcystę” – Federica di Giacomo.

Dlatego reżyserka filmu zdecydowała się stworzyć film inny niż wszystkie do tej pory. „Uwolnij Mnie” to wyjątkowy dokument, który przedstawia widzowi realia egzorcyzmów. Pokazuje mu codzienność o. Cataldo Migliazzo, znanego sycylijskiego egzorcysty z wieloletnim doświadczeniem, oraz ludzi, którym pomaga w zmaganiach w walce o ich dusze.

Celem było zrobienie filmu w takim stylu, aby zagłębić się w ludzi, w ich historie, jednak nie w coś skandalicznego czy kontrowersyjnego, ale w ich codzienne życie.”

Właśnie taki efekt osiągnęła Federica di Giacomo. Przedstawiła ludzi, ich historie i problemy oraz codzienność, z którą zmagają się każdego dnia. W dokumencie włoskiej reżyserki nie znajdziemy efektów specjalnych czy przekoloryzowanej fabuły. Film składa się z prawdziwych wydarzeń. Kamera towarzyszy jego bohaterom w ich powszechnych czynnościach, dzięki czemu prawdziwość przedstawionych scen, porusza odbiorców, sprawiając tym samym, że wczuwają się oni w sytuacje przedstawione w filmie.

Badając sycylijskie egzorcyzmy o. Cataldo, weterana, do którego zwraca się coraz więcej katolików podejrzewających, że mogą być opętani, Federica Di Giacomo prezentuje trzeźwe spojrzenie na temat zazwyczaj używany przez horrory.

Ogólne

Producent

Tvp

Tytuł oryginalny

Liberami

Gatunek

Dokumentalny

Reżyseria

Federica Di Giacomo

Scenariusz

Andrea Osvaldo Sanguigni, Federica Di Giacomo

Czas trwania [min]

89

Kraj produkcji

Francja, Włochy

Rok produkcji

2016

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Polskie

Dźwięk

Polski 2.0, Włoski 2.0

Format obrazu

16:9

Opinie

Uwolnij mnie (DVD) ×
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)
Uwolnij mnie (DVD)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy