Porównywarka (0)
PLN

X-Men: Mroczna Phoenix (BD)

nr kat.: 1411885
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)

Opis i specyfikacja

Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender i Jennifer Lawrence przewodzą gwiazdorskiej obsadzie w tym pasjonującym, widowiskowym filmie stanowiącym swoisty punk kulminacyjny sagi o X-Menach. Podczas kosmicznej misji ratunkowej Jean Grey (Turner) przekształca się w nieskończenie potężną i niebezpieczną MROCZNĄ PHOENIX. Gdy Jane, a właściwie jej alter ego wymyka się spod kontroli, X-Meni muszą się zjednoczyć, by stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi - obdarzonemu najbardziej niszczycielską siłą, jakiej świat dotąd nie widział -  jednemu z nich.

Zastosowane technologie

McAvoy James Andrew McAvoy James Andrew

Ogólne

Producent

Imperial Cinepix

Tytuł oryginalny

Dark Phoenix

Gatunek

Science fiction

Reżyseria

Simon Kinberg

Obsada

McAvoy James Andrew Sophie Turner

Scenariusz

Simon Kinberg

Muzyka

Hans Zimmer

Czas trwania [min]

114

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Właściwości

Nośnik

Blu-ray

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie (dla niedosłyszących), Polskie

Dźwięk

Angielski 7.1 DTS-HD-MA, Polski 5.1 Dolby Digital (dubbing)

Format obrazu

2.39:1, 16:9

Dodatkowo na płycie

Materiały dodatkowe w wersji oryginalnej z polskimi napisami Sceny niewykorzystane z opcjonalnym komentarzem: Simon Kinberg i Hutch Parker 5-częściowy dokument o realizacji filmu Mroczna Phoenix Komentarze audio: Simon Kinberg i Hutch Parker ...i inne

Opinie

4/5

Paweł

Mroczna Phoenix

„X-Men: Mroczna Phoenix„ jest zwieńczeniem zapoczątkowanej jeszcze w 2000 roku kinowej serii o mutantach, która liczy sobie kilkanaście filmów. Na przestrzeni tych lat miała ona swoje wzloty i upadki, ale ostatecznie została na stałe przyćmiona przez wielkie konkurencyjne projekty od Disneya i Warner Bros. Udało się jej jednak zdobyć oddane grono fanów bo komiksy o X-Menach są pełne świetnych historii i fantastycznych postaci.

„Mroczna Phoenix” adaptuje jedną z najsłynniejszych opowieści z tego uniwersum. Młoda mutantka Jean Grey podczas misji X-Menów w kosmosie wchodzi w bezpośredni kontakt z tajemniczą pozaziemską istotą. Nieświadoma niczego Jean wchłania ogromną moc, która powoli zaczyna przejmować nad nią kontrolę, przemieniając ją w tytułową Mroczną Phoenix. Do tego zaczynają wychodzić na jaw skrywane od lat tajemnice na temat jej dzieciństwa. Nie będąca sobą Jean występuje przeciwko swoim przyjaciołom ze szkoły mutantów i zaczyna zagrażać całej planecie. Sytuację zamierzają wykorzystać pozostający dotąd w cieniu zmiennokształtni najeźdźcy z kosmosu.

Film zawiera wszystko, co lubimy w tego typu produkcjach - szybkie tempo, widowiskowe sceny akcji, efektowne pojedynki, trochę humoru i dramatycznych wydarzeń. Efekty specjalne robią wrażenie, są pomysłowo zrealizowane i zapewniają nam odpowiednią dawkę frajdy. Motyw bratobójczej walki pomiędzy bliskimi dotąd przyjaciółmi potrafi wzruszyć. W gruncie rzeczy mamy do czynienia z klasyczną historią o winie, odpowiedzialności i odkupieniu. Twórcom udało się skompletować naprawdę utalentowaną obsadę - na ekranie zobaczymy takich uznanych aktorów jak James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence czy Jessica Chastain. Towarzyszą im wschodzące młode gwiazdki.

Na wyróżnienie zasługuje także świetna ścieżka dźwiękowa autorstwa niezawodnego niemieckiego kompozytora filmowego Hansa Zimmera. Jest to zdecydowanie jeden z najjaśniejszych punktów tej produkcji. Epicki motyw przewodni z chórem i orkiestrą od razu zapisuje się w naszej pamięci. Podczas scen akcji muzyka dynamicznie przyspiesza, świetnie współgrając z pędzącymi na ekranie wydarzeniami.

Zapowiada się, że jest to ostatni film z mutantami w roli głównej na naprawdę dłuższy czas. Disney, czyli właściciel Marvela, przejął prawa do ekranizacji komiksów o przygodach X-Menów i tym samym marka ta wróciła do domu. Następnym krokiem będzie pełna integracja z filmowym uniwersum Avengersów, ale żadnych szczegółów na ten temat nie znamy. Tym bardziej warto więc zapoznać się z „Mroczną Phoenix” i wyruszyć w ostatnią podróż z naszymi ulubionymi mutantami.

Opinia potwierdzona zakupem
X-Men: Mroczna Phoenix (BD) ×
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)
X-Men: Mroczna Phoenix (BD)

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy