Flagowy smartfon z rysikiem – recenzja Samsung Galaxy Note 8

Samsung ostatnio miał bardzo dobrą passę, dystansując konkurencję udanymi premierami smartfonów. Zarówno model Galaxy S7 jak i Galaxy S8 zostały doskonale przyjęte nie tylko przez recenzentów, ale także przez licznych użytkowników, którzy zagłosowali portfelami, przyczyniając się do doskonałych wyników sprzedażowych. Samsung Galaxy Note 8 to flagowy smartfon o powiększonych wymiarach (ponad 6 cali), przystosowany do obsługi rysikiem. Czy warto go kupić, nie zważając na wysoką cenę? W tym artkule staramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!


Najważniejsze informacje

Zgodnie z najnowszymi trendami, Samsung Galaxy Note 8 to smartfon z wyraźnie zredukowanymi ramkami o proporcjach ekranu 18,5x9. Na nowoczesny design składają się zaokrąglone krawędzie ekranu oraz płynnie zakrzywione krawędzie obudowy. Smartfon jest standardowo odporny na wodę i pył, o czym świadczy certyfikat IP 68. Wykonanie z aluminium i ochronnego szkła Gorilla Glass 5 zapewnia elegancki wygląd i bardzo wysoką jakość wykonania.Podobnie jak w innych urządzeniach Samsunga, mamy funkcję Always on Display, czyli system powiadomień na wygaszonym ekranie. Na wyświetlaczu cały czas pokazywane są podstawowe informacje – godzina, data, procent naładowania baterii oraz powiadomienia z aplikacji. Tryb można też spersonalizować, aby wyświetlały się tam inne informacje. Z innych nowoczesnych rozwiązań na pewno cieszy indukcyjne ładowanie, które umożliwia naładowanie baterii do pełna w ciągu 1,5 godziny, a także szybkie pobieranie, dzięki któremu wykorzystując jednocześnie LTE i sieć Wi-Fi osiągniemy transfer o maksymalnej szybkości 1 GB/s.


Przedstawiamy S Pen do Galaxy Note 8 – zobacz co potrafi!

Galaxy Note 8 to smartfon o topowej specyfikacji, jednak to, co odróżnia go od konkurencji to rysik do obsługi dotykowego ekranu. S Pen, który elegancko chowa się w specjalną wnękę w prawym dolnym rogu urządzenia, to bardzo czułe i precyzyjne urządzenie obsługujące ponad 4000 punktów nacisku. Co potrafi? Możliwości jest naprawdę bardzo wiele i, co ciekawe, są także przy zablokowanym ekranie. Za pomocą rysika można łatwo zaznaczyć i skopiować tekst, a także dodawać odręcznie notatki na screenshocie. Fantastyczną opcją jest także rozpoznawanie pisma odręcznego i zamiana na cyfrowe. Rysik umożliwia także… tłumaczenie tekstu. Intuicyjny translator w Galaxy Note 8 tłumaczy słowa, nad którymi umieścimy kursor lub całe zdania, które zostały zaznaczone. Wśród innych, nieoczywistych zastosowań, warto wspomnieć także o kolorowaniu z użyciem aplikacji Penup. Bardzo ciekawe jest także Bixby Vision, czyli opcja wyszukiwania obrazów podobnych do tych wyświetlanych na ekranie. Poza tym, naturalnie, rysik przyda się do powiększania obrazów, minimalizowania otwartych stron internetowych lub okien, a także przeglądania galerii bez konieczności wchodzenia w nie. Pokaźna lista funkcji świadczy o tym, że rysik nie jest tylko dodatkiem, a integralną częścią urządzenia, która naprawdę otwiera zupełnie inne możliwości.Fotografowanie Samsungiem Galaxy Note 8

Obecne wśród najważniejszych elementów składających się na dobrą lub złą recenzję smartfona jest ocena funkcji fotograficznych. W tej kwestii opisywany model nie ma sobie nic do zarzucenia. Parametry aparatów są identyczne jak w smartfonach Samsung Galaxy S8 i S8 Plus. Aparat frontowy 8 Mpix f/1.7 oraz aparat główny 12 Mpix f/1.7 to doskonały zestaw, umożliwiający robienie bardzo dobrych zdjęć, bez względu na warunki oświetleniowe. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że w Galaxy Note 8 mamy dodany drugi obiektyw. Dzięki temu, mamy tu bardzo ciekawą funkcję Live Focus, czyli tryb portretowy podobny do rozwiązań z innych flagowych smartfonów wyposażonych w dwa obiektywy. W momencie robienia zdjęcia powstają dwie fotografie – jedna standardowa, a druga – portretowa, z rozmytym tłem – możemy wybrać i zapisać jedną z nich lub pozostawić w galerii obie. Warto jednak pamiętać, by ten tryb poprawnie zadziałał, portretowana osoba nie powinna stać dalej niż metr od fotografa. Wśród innych zalet należy odnotować także dwukrotny, optyczny zoom.Ci, którzy długo oczekiwali na premierę, na pewno się nie zawiodą. Telefon napędzany ośmiordzeniowym procesorem Exynos 8895 i aż  6 GB RAM doskonale radzi sobie z każdym zadaniem – wszystko jedno, czy chodzi o gry, aplikacje czy transfer plików. Na wysokiej jakości ekranie w rozdzielczości 1440x2960 wszystko wygląda świetnie, a rysik S Pen, to coś, za co ten model można uwielbiać. Samsung Galaxy Note 8 to produkt bezkonkurencyjny i bezkompromisowy. – zdecydowanie warto go mieć, bez względu na cenę.


powrót