MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Porównywarka (0)
PLN

Lornetka CELESTRON Cometron 7x50

nr kat.: 1229331
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50
Do 70% rabatu

Opis i specyfikacja

Celestron Cometron 7x50 to bardzo jasna, szerokopolowa lornetka, w zamierzeniu producenta zaprojektowana szczególnie do komet, a także rozciągłych obiektów astronomicznych (mgławic, galaktyk).

Techniczne

Powiększenie

x7

Rodzaj

Lornetka

Pole widzenia [m]

119

Średnica obiektywu [mm]

50

Odstęp od oka [mm]

13

Źrenica wyjściowa [mm]

7.1

Jasność względna [mm]

50.41

Inne

.

Rzeczywiste pole widzenia

Kątowe pole widzenia: 6,8 °

Fizyczne

Waga [g]

774

Rozstaw okularów [mm]

56 - 72

Konstrukcja

Aluminiowy korpus

Pryzmat

BK-7

Inne

Powłoki optyczne: Multi-Coated

Ogólne

Producent

Celestron

Kolor

Czarny

Załączone wyposażenie

Osłony, Paski, Pokrowiec

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

5/5

Dark

Lubię sobie popatrzeć

Kawał porządnej lornetki. Spora, ale i dobrze przez to leży w dłoni - spojrzenie w dal jest stabilne i pewne. A to jest ważne, bo lornetka ma spore przybliżenie, więc dobrze, żeby nie przejmowała drgań z naszych dłoni. Dlatego musi być tak wyważona, aby stabilnie w dłoni leżała... i leży.

Duże przybliżenie i wygodne pokrętło do ustawiania ostrości, z którego korzysta się intuicyjnie. Niby w tej dziedzinie nie da się nic nowego wymyślić, ale zapewniam was, że miałem w dłoniach lornetki, które miały to spartolone. W Celestronie wszystko gra i buczy, jak należy. Po prostu dobra marka i dobry model.

Jakość wykonania oczywiście stoi na wysokim poziomie i nie ma mowy o jakichś niedoróbkach, czy nieszczelnościach, które przyczynią się do zbierania pary lub wody wewnątrz okularów. A już w różne dzikie tereny zabierałem swoją lornetkę i nigdy z niczym nie miałem problemów. Po dziś dzień funkcjonuje jak należy i po dziś dzień zabieram ją w teren. Bo lubię sobie popatrzeć z oddali... i dobrze widzieć.

Lornetka CELESTRON Cometron 7x50 ×
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50
Lornetka CELESTRON Cometron 7x50

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]