Porównywarka (0)

Obiektyw CANON EF 50mm f/1.8 II

nr kat.: 2830094
Obiektyw CANON EF 50mm f/1.8 II

Opis i specyfikacja


Przystępny cenowo standardowy obiektyw wysokiej jakości z jasną maksymalną przysłoną.Kompaktowy i lekki standardowy obiektyw EF 50 mm f/1,8 II zapewnia jakość obrazu, która jest niewspółmierna do tak niskiej ceny. Korzyści

  • Jasna przysłona f/1,8
  • Standardowy kąt widzenia 46°
  • Powłoki Super Spectra zmniejszają efekty zjawy i odbicia światła
  • Minimalna odległość ogniskowania: 45 cm
  • Rozmiar filtra: 52 mm
Kompaktowy standardowy obiektyw o zaawansowanych parametrach

 

 

To najlżejszy obiektyw EF w ofercie — waży zaledwie 130 g. Zastosowana w nim optyka Gaussa zapewnia ostry obraz niezależnie od ogniskowej, a także doskonałą równowagę kolorów i kontrast.Powłoka Super Spectra


Powłoki Super Spectra zapewniają precyzyjny balans koloru i poprawę kontrastu. Redukują również efekt odbicia światła i zjawy, będące typowymi problemami spowodowanymi przez odbicie światła od matrycy światłoczułej.W pełni elektroniczny uchwyt obiektywu

Należący do uznanej rodziny obiektywów EF obiektyw EF 50 mm f/1,8 II jest wyposażony we wbudowany silnik autofokusa, który zapewnia szybkie i bezpośrednie działanie funkcji AF. Obiektyw ma także elektromagnetyczną przysłonę, która gwarantuje uzyskanie właściwej pozycji mechanicznej przysłony za każdym razem.
Płynne rozmycie tłaNiemal całkowicie okrągła przysłona zapewnia nieostrym obszarom bardziej płynny i jednolity wygląd. Ostre obiekty pierwszego planu wyróżniają się na płynnie rozmytym tle.

Charakterystyka

Rodzaj

Stałoogniskowy

Typ obiektywu

Standardowy

Mocowanie

Canon

Przeznaczenie

Canon

Średnica filtra [mm]

52

Powiększenie

x0.15

Ogniskowa [mm]

50

Minimalna przysłona

22

Listki przysłony

5

Kąt widzenia [stopnie]

46

Dystans minimalny [cm]

45

Konstrukcja

6 elementów w 5 grupach

Inne

Powiększenie z pierścieniem pośrednim EF 12: 0.39 - 0.24, Powiększenie z pierścieniem pośrednim EF 25: 0.68 - 0.53

Fizyczne

Długość [mm]

41

Średnica [mm]

68.2

Waga [g]

130

Ogólne

Producent

Canon

Kolor

Czarny

Okres gwarancji

12 miesięcy

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

4/5

Rafał

Warto kupić za te nie wielkie pieniądze bo w porównaniu z podstawowymi obiektywami ten naprawdę robi efekt jeśli ktoś zaczyna zabawę z lustrzankami. Zdecydowanie polecam. Ostrzy lepiej niż na zdjęciu z Panem ;) linie papilarne można by odczytać. Bardzo fajnie podnosi jakość, całkiem nieźle radzi sobie focus, jedyny minus to to że autofocus dość głośno działa.

5/5

Beata

Tego obiektywu nie trzeba reklamować. To już klasyka w swojej kategorii. Obiektyw świetny, obowiązkowy dla każdego, ambitnego fotoamatora. Ostrość, jasność, rozmycie tła bez zarzutu. AF nie jest może jakiś szczególnie szybki, ale ostatecznie nie jest to obiektyw reporterski. Rysuje miękko a zarazem ostro, nawet niewprawne oko widzi przepaść między nim, a obiektywem kitowym. Świetny zarówno do fotografii portretowej, zbliżeniowej, jak i krajobrazu. Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z fotografią, to jest to doskonały, sprzętowy punkt wyjścia. Z czystym sumieniem: polecam!

Opinia potwierdzona zakupem
5/5

Grzegorz

Jasny, lekki, ostry. Polecam wszystkim, którzy mają kogo/co portretować (np. dzieci). Jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z obiektywami i ma już podstawowy, kitowy obiektyw, to stałka 50mm będzie dla niego jak znalazł.
Nikonowcy muszą dołożyć 2-3 stówy więcej do odpowiednika;)

Opinia potwierdzona zakupem