Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional

nr kat.: 1276742 DJI

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
Dron marki DJI umożliwia nagrywanie z lotu ptaka i jednoczesne przesyłanie sygnału HD (720p) w czasie rzeczywistym na Twoje urządzenie mobilne. Znacznie zwiększa to kontrolę nad ruchami Phantoma 3 a co się z tym wiąże, podnosi poziom bezpieczeństwa w czasie lotu. Podgląd obrazu na żywo to również niesamowite doświadczenia związane z obserwowaniem tego, co nagrywa kamera nawet 2 km dalej.  A wrażenia są niebywałe, gdyż kamera w modelu Phantom 3 Professional wykonuje filmy w jakości 4K (ULTRA HD) z szybkością 30 klatek na sekundę oraz zdjęcia w wielkości 12 megapikseli. Niezwykle wyraziste obraz gwarantuje obiektyw o kącie widzenia 94 stopnie, zbudowany z 9 elementów (w tym dwóch asferycznych), które niwelują powstałe zniekształcenia. Płynność obrazu zapewnia 3-osiowy gimbal, który ustabilizuje kamerę niezależnie od tego, z jaką dynamiką porusza się Phantom 3. Zarówno kamerą jak i gimbalem można dowolnie sterować dzięki najnowszemu kontrolerowi i dedykowanej aplikacji DJI Pilot App. Niezwykle prosta w obsłudze aparatura sterująca umożliwia pełną kontrolę nad dronem. Wyposażona w dedykowane przyciski umożliwia precyzyjne sterowanie, a ergonomiczny kształt gwarantuje komfortowe użytkowanie. Phantom 3 w standardzie umożliwia transmisję sygnału w czasie rzeczywistym w jakości HD. Podgląd na żywo możliwy jest na Twoim urządzeniu mobilnym (Android, iOS), które zamocujesz w uchwycie znajdującym się na kontrolerze.
Techniczne

Sterowanie

Kontroler R/C

Czujniki

Zabezpieczenie przed upadkiem, auto powrót i lądowanie

Silniki

4 bezszczotkowe silniki

Tryby lotu

Powrót do domu

Czas działania [min]

23

Maksymalna prędkość

16 m/s (w trybie ATTI, brak wiatru)

Maksymalna prędkość wznoszenia [m/s]

5

Maksymalna wysokość lotu [m]

6000

GPS

GNSS (GPS + GLONASS)

USB

Tak

Pozostałe cechy

Dziennik lotów

Zasilanie

Akumulator 4480 mAh

Kontroler/Nadajnik

Częstotliwość pracy

2.400 GHz, 2.483 GHz

Zasięg [m]

2000

Zasilanie

6000 mAh LiPo 2S

Inne

Czułość Odbiornika (1% ZA): -101 DBm ± 2 dBm

Kamera

Kamera

Wbudowana

Obiektyw

FOV 94 ° 20 mm (odpowiednik w formacie 35 mm), f/2.8

Rozdzielczość przetwornika [mln punktów]

12

Rozdzielczość filmów

Full HD (1920 x 1080), HD (1280x720), UHD 4K (3840x2160)

Szybkość nagrywania (ilość kl./s)

30 kl/s (3840x2160), 60 kl/s (1280x720), 60 kl/s (1920x1080)

Format zapisu

Filmy: MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264), Zdjęcia: JPEG, DNG

Rozdzielczość zdjęć

4000x3000

Funkcje

Automatyczny bracketing ekspozycji (AEB): 3/5, Burst Shooting: 3/5/7, Regulacja nachylenia kamery, Time-lapse

Inne

Czujnik: Sony Exmor 1 / 2.3 \" Efektywna liczba pikseli: 12.4 M (Całkowita liczba pikseli: 12.76 M) Zakres ISO: 100-3200 (wideo) 100-1600 (zdjęcia) Czas Otwarcia Migawki: 8s -1 / 8000s Stabilizacja: 3-osiowa (pochylenie, przechylenie, odchylenie)

Fizyczne

Długość [mm]

590

Szerokość [mm]

590

Waga [g]

1280

Ogólne

Producent

Dji

Kolor

Biały

Załączone wyposażenie

Akumulator, Kontroler

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

1 na 5

phantom 3 pro

Nie jestem zadowolony, wczoraj kupiłem drona , jutro jadę złożyć reklamację :-(

5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

iPhone wśród dronów - perfekcyjnie dopracowany!

5 na 5

Jestem doświadczonym użytkownikiem sprzętu DJI, chciałbym jednak moją opinię na temat Phantoma 3 uzupełnić o treści, które pozwolą także mniej obeznanym osobom podjąć racjonalną decyzję o ewentualnym zakupie.
Na początku zaznaczę, że urządzenie nie jest zabawką i należy mieć tego świadomość. Absolutnie nie wolno używać tej klasy dronów w pomieszczeniach zamkniętych (mieszkanie/dom), w pobliżu linii wysokiego napięcia (ryzyko zakłóceń mogących doprowadzić do katastrofy), w pobliżu ludzi, zwierząt, zabudowań oraz w promieniu 5 km od lotnisk
Aby móc w pełni wykorzystać potencjał Phantoma3, najlepiej wyjechać za miasto i znaleźć odpowiednio dużą przestrzeń do swobodnego latania.

Phantom 3 występuje w dwóch odmianach - Advanced oraz Professional. Różnią się one wyłącznie dwoma elementami. Wersja Advanced posiada moduł kamery pozwalajacy na filmowanie w maksymalnej rozdzielczosci 1080p oraz ładowarkę ładującą akumulator w 2 godziny. Wersja PRO posiada natomiast moduł kamery zdolny do rejestracji filmów w rozdzielczości Ultra HD oraz 4K a ponadto posiada szybką ładowarkę, ładującą kompletnie wyładowaną baterię w zaledwie godzinę.
Oba modele dostarczane są w niewielkim kartonie wewnątrz którego znajdują się obok samego drona, także dwa komplety śmiegieł, przewód USB, uniwersalna ładowarka służąca do ładowania zarówno akumulatora zainstalowanego wewnątrz drona jak i do naładowania kontrolera lotu, który jest ostatnim elementem zestawu sprzedażowego.
Gorąco polecam zakup dodatkowego akumulatora (przynajmniej jednego), ponieważ bateria dostarczona w komplecie pozwala jedynie na ok 20 minut lotu. Drugim niezbędnym akcesorium wg mnie jest dedykowana walizka lub specjalny plecak służący do bezpiecznego transportu całego zestawu. Ostatnim elementem w który musimy doposażyć naszego drona jest tablet lub smartphone pełniący rolę (po zainstalowaniu aplikacji DJI Go i po podłączeniu go do kontrolera lotu) pulpitu sterowniczego zapewniającego również podgląd obrazu na żywo z obiektywu kamery naszego drona.

Deklarowany przez producenta zasięg Phantoma3 wynosi:

- pułap maksymalny 500m (ograniczony programowo)
- maksymalna odległość ok 2km

Obie wartości są orientacyjne. W dogodnych warunkach dron może oddalić się na odległość nawet 5km ale musimy pamiętać, że bateria wystarcza nam jedynie na 20 minut lotu. Powinniśmy mieć tego świadomość i nie oddalać się zbyt daleko. Pamiętajmy też, że w Polsce prawo pozwala latać dronem rekraacyjnie jedynie na wysokości do 100m oraz w zasiegu wzroku operatora. Aby uniknąć ryzyka rozbicia naszego wielowirnikowca, producent wyposarzył Phantoma 3 w szereg automatycznych funkcji przejmujących kontrolę nad urządzeniem w sytuacjach awaryjnych. Phantom3 jest sterowany w pełni autonomicznie przy pomocy lokalnego systemu autopilota. Istnieje niewielkie ryzyko, że nasz cenny nabytek samoistnie spadnie z powodu np braku zasilania lub zerwania łączności. W takich sytuacjach włączają się bowiem specjalne systemy bezpieczeństwa, doprowadzajace do automatycznego lądowania w wypadku gdy bateria jest bliska wyczerpania lub sprowadzająca drona na miejsce startu (Return To Home) w sytuacji gdy zgubimy zasięg.


Oba modele należą do grupy urządzeń półprofesjonalnych. Mogą zatem służyć nie tylko do zabawy ale przede wszystkim są przeznaczone do filmowania i wykonywania zdjęć z powietrza. Zainstalowana kamera pozwala rejestrować zdjęcia oraz filmy w bardzo wysokiej jakości. Mamy do dyspozycji nie tylko szerokie spektrum dostępnych rozdzielczości ale również tzw klatkaży - od 24p do 60p. Oprócz tego, w zależnosci od potrzeb, możemy stosować rozmaite filtry kolorystyczne (sepia, czerń i biel, kolory naturalne, kolory dynamiczne itp).
Co istotne szczególnie w wypadku zaawansowanych użytkowników - moduł kamery może pracować nie tylko w trybie automatycznej kontroli ekspozycji ale dostępny jest również tryb ręczny w którym sami decydujemy o szybkości migawki czy czułości kamery (ISO). Sterowanie ekspozycją odbywa się przy pomocy bardzo wygodnego pokrętła, które umieszczono na korpusie kontrolera lotu. Moduł kamery wyposarzony został w trzyosiowy gimbal. Jest to stabilizator, który zapewnia pełną stabilizację kamery. Zarejestrowany materiał tym samym wygląda niezwykle profesjonalnie ponieważ obraz jest bardzo stabilny, nawet w trakcie silnego wiatru. Efekt podobny jest do tego, jaki uzyskujemy przy pomocy kamery zainstalowanej na statywie (w wypadku nieruchomego zawisu drona w powietrzu).
Sterowanie obiektywem kamery odbywa się poprzez sterowanie całym dronem. Producent przewidział jednak dodatkowe pokrętło na obudowie kontrolera lotu, przy pomocy którego możemy sterować modułem kamery w osi pionowej w zakesie 0-110 stopni i to niezależnie od ruchu samego drona. Pokrętło to działa w trybie analogowym tzn w zależności od kąta wychylenia pokrętła oraz kierunku wychylenia, kamera obraca się w osi pionowej wolniej lub szybciej, w górę lub w dół.
Jakość obrazu rejestrowanego przy pomocy zainstalowanej kamery jest bardzo dobrej jakości. Zdjęcia i filmy mają bardzo dobrą dynamikę kolorów, nie widać w ogóle przepaleń, balans bieli jest prawidłowy, ostrość wzorowa.
Oba drony są dostarczane z zainstalowaną kartą microSD (pojemność 16GB) w module kamery. Karta ta jest oczywiście wymienna, możemy stosować dowolne karty o pojemności do 64 GB ale przy nagrywaniu w trybie wysokiej jakości (Ultra HD) producent zaleca stosowanie kart z klasą prędkości minimum UHS-I

Kontroler lotu przy pomocy którego operujemy naszym dronem jest bardzo ergonomiczny. Posiada zainstalowany specjalny uchwyt w który wpinamy tablet lub smartphone. Jest on wyposarzony w szereg doskonale rozmieszczonych drążków sterowniczych, przycisków oraz dźwigini, którymi wykonujemy najważniejsze manewry dronem i sterujemy kamerą. Ma również wbudowane porty służące do komunikacji ze smartphone\'m lub tabletem a także dedykowane gniazdo służące do ładowania wbudowanego na stałe akumulatora Litowo-jonowego.

W trakcie lotu, mamy pełną kontrolę nad urządzeniem. Znamy jego aktualne położenie (pełna telemetria jest przez cały czas widoczna na wyświetlaczu podłączonego tabletu), widzimy jaki jest stopień naładowania akumulatora i jak długo jeszcze możemy bezpiecznie surfować po niebie. Ponadto, w trakcie lotu mamy możliwość przesyłania już zrobionych zdjeć/nakręconych filmów wprost na nasz tablet lub smartphone a nawet...możemy bezpośrednio streamować materiały z powietrza wprost do serwisu Youtube!

Jakość wykonania urządzenia, rodzaj zastosowanych tworzyw oceniam bardzo wysoko. Sprzęt sprawia dobre wrażenie, jest estetycznie wykonany i jak dotąd nie sprawiił mi jakichkolwiek problemów. Zakres możliwości wykorzystania Phantoma jest spory. Co istotne - nowe funkcje dodawane są wraz z kolejnymi aktualizacjami (zapowiedziano implementację dodatkowych trybów w tym automatycznego śledzenia wskazanego obiektu, oblotu po wyznaczonej trasie i innych). Musimy jednak pamiętać, że drony są urządzeniami które wymagają szczególnej rozwagi podczas posługiwania się nimi. Jeśli jednak będziemy przestrzegać zaleceń producenta w kwestiach związanych z bezpieczeństwem użytkowania, jestem przekonany, że każdy użytkownik Phantoma 3 będzie z tego urządzenia bardzo zadowolony. Drony posiadają fenomenalny zasięg, bardzo wysokiej jakości system transmisji obrazu na ziemię (lightbridge) i przede wszystkim kapitalną kamerę wyposarzoną dodatkowo w fitr UV oraz gimbal. Szczerze polecam

Aktualności

Więcej

Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional ×
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional
Quadrocopter DJI Phantom 3 Professional

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]