Porównywarka (0)
PLN

Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced

nr kat.: 1343032
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
Quadrocopter DJI Phantom 4 Advanced
  • Czas działania [min]: 30
  • Kamera: Wbudowana
  • Maksymalna prędkość: 72 km/h
  • Zasięg [m]: 3000 z podglądem , 7000
  • GPS: GNSS (GPS + GLONASS)
  • Zobacz pełną specyfikację

Opis i specyfikacja

DJI Phantom 4 Advanced


DJI Phantom 4 Advanced to następca najpopularniejszej serii dronów wyprodukowanych przez firmę DJI. Zastosowano w nim szereg usprawnień technicznych i funkcjonalnych względem poprzedniej wersji.Kamera z 1-calowym 20 Mpx sensorem Exmor R


Model Phantom 4 Advanced wyposażony jest w kamerę z 1-calowym, 20 Mpx sensorem Exmor R (CMOS). Kamera ma również mechaniczną migawkę, dzięki czemu wyeliminowano efekt rolling shutter, czyli zakrzywienie obrazu, który występuje podczas robienia zdjęć w szybkim ruchu, a materiał wideo można teraz rejestrować w rozdzielczości 4K/60fps H.264 oraz 4k/30fps H.265 przy prędkości zapisu zwiększonego do 100 Mb/s.
System wykrywania przeszkód


Dzięki czujnikom zbliżeniowym zamontowanym z przodu oraz od dołu, quadrocopter potrafi wykryć oraz ominąć przeszkodę na swojej drodze.


Inteligentny system wsprcia lotu


Phantom 4 Advanced wyposażony jest w podwójny satelitarny system pozycjonowania GPS/GLONASS oraz w zwiększone pole widzenia. Dzięki analizie danych z podwójnych modułów IMU oraz obydwu kompasów, dane są na bieżąco analizowane, a błędy korygowane. Oprogramowanie drona konwertuje obraz otoczenia z kamer na trójwymiarową mapę terenu, dzięki czemu loty nowym Phantomem są znacznie bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych pomieszczeniach..

Active Track - quadrocopter wykrywa obiekt, za którym ma podążać.

Dostępne są 3 tryby tej funkcji:

Trace – podążanie przed lub za obiektem z jednoczesnym wykrywaniem przeszkód.
Spotlight – kamera skierowana na obiekt podczas lotu w dowolnym kierunku.
Profile – podążanie z prawej i lewej strony obiektu.


Draw – unowocześniona funkcja lotu po punktach


Wystarczy narysować trasę na ekranie, a quadrocopter będzie nią podążać z zachowaniem stałej wysokości.


Dostępne są 2 tryby Draw:

Standard – znany z poprzedniej wersji, w której Phantom 4 podąża trasą z zadaną prędkością i kamerą skierowaną do przodu

Free – dron porusza się po wyznaczonej trasie tylko na polecenie. Kamera może być skierowana w dowolnym kierunku.


TapFly - lot w kierunku zaznaczonym na ekranie podglądu 


Dzięki temu możliwy jest obrót quadrocopterem przy pomocy drążków, kadrowanie obrazu oraz zmienianie kierunku lotu za pomocą dotyku ekranu. Dostępne są 3 tryby TapFly:


TapFly Forward – lot do przodu.

TapFly Backward – lot do tyłu.

TapFly Free – lot po prostej w wybranym kierunku z jednoczesnym obrotem drona wokół własnej osi (nie działa wykrywanie przeszkód).Return to Home –  tryb powrotu do domu


Phantom zapisuje przebytą trasę, a w razie utraty sygnału z nadajnika, wraca tą samą drogą,dostosowując lot do przeszkód na wytyczonej drodze. Jeśli wykryje teren nienadający się do lądowania (np. znajdzie się nad wodą), wówczas zawiśnie w powietrzu i automatycznie przekaże informacje operatorowi o swoim położeniu.
Sterowanie gestami


Gesture – w tym trybie zdjęcie selfie może być wykonane przy pomocy samych gestów rąk, bez potrzeby trzymania aparatury sterującej.

Automatyczna eliminacja zakłóceń


Nadajnik Phantoma 4 Advanced posiada zintegrowany system transmisji wideo HD Lightbridge działający w paśmie 2.4 GHz. Maksymalny zasięg quadrocoptera na otwartej przestrzeni to 3,5 km.Inteligentny akumulator


Nowy akumulator o zwiększonej pojemności do 5870 mAh wydłuża czas lotu i pozwala na przebywanie w powietrzu do 30 min. Aplikacja DJI GO pokazuje poziom naładowania baterii a także wylicza pozostały czas lotu.Aplikacja DJI GO


Dzięki aplikacji DJI GO operator ma pełną kontrolę nad telemetrią, poziomem naładowania akumulatora oraz ustawieniami kamery, jak również inteligentnymi trybami lotu. Aplikacja posiada możliwość synchronizacji i zapisywania historii lotów na koncie użytkownika oraz podstawowej edycji nagranego materiału wideo i łącznie z zamieszczeniem go na portalach społecznościowych, jak również streamingu na żywo (wymagany dostęp do sieci).

Techniczne

Sterowanie

Kontroler R/C

Czujniki

5-czujników wizyjnych

Tryby lotu

Active Track, Powrót do domu Śledzenie obiektu, Sport, TapFly

Komunikacja

Wi-Fi

Czas działania [min]

30

Maksymalna prędkość

72 km/h

Pamięć

Karta microSD

GPS

GNSS (GPS + GLONASS)

USB

microUSB

Pozostałe cechy

Omijanie przeszkód

Zasilanie

5870 mAh (Li-Po 4S)

Inne

Automatyczne dzienniki lotu;

Kontroler/Nadajnik

Częstotliwość pracy

2.400 GHz, 2.483 GHz

Zasięg [m]

3000 z podglądem, 7000

Zasilanie

6000 mAh LiPo 2S

Kamera

Kamera

Wbudowana

Rozdzielczość przetwornika [mln punktów]

20

Rozdzielczość filmów

UHD 4K (3840x2160)

Szybkość nagrywania (ilość kl./s)

60 kl/s (3840x2160)

Format zapisu

Filmy: MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264), Zdjęcia: JPEG, DNG

Stabilizacja obrazu

3-osiowa

Funkcje

Zapis i Podgląd na żywo

Fizyczne

Waga [g]

1360

Ogólne

Producent

Dji

Kolor

Biały

Załączone wyposażenie

Akumulator, Kabel micro-USB, Kontroler, Ładowarka, Zapasowe śmigła (2 pary)

Okres gwarancji

24 miesiące

Miejsce realizacji

Autoryzowany serwis producenta

Szczegółowe warunki gwarancji

Na stronie producenta/importera

Opinie

4/5

AngryBishop

Dron jakiego potrzebuje świat!

Zacznę dosyć zwyczajnie! Dron o którym tu mowa jest to wyczyn mechaniki na skale kilu światów! Jego atutem jest to że lata, ponieważ jak wszyscy wiemy jest to mocna strona dronów i także wiemy że nie wszystkie dają rade wykonać ten spektakularny wyczyn! Ten jednak jest inny. Kiedy pierwszy raz wzleciałem nim w bezkresne pola niebieskiego oceany chmur, jego biały kolor przypomniał mi o wolności jaką daje to urządzanie, jak wiele możliwości mam dzięki temu śmigłowemu kupidynowi szczęścia. Kiedy będę już na łożu śmierci czekając na swoje ostatnie tchnienie to w głowie będę miał jedną myśl: Dobrze że zakupiłem drona DJI z rozdzielczością UHD 4K i 3- osiową stabilizacją obrazu. Będę szczery łzy sączą się po moim bladym licu kiedy piszę tą opinie. I nie są to łzy smutku... są to łzy szczęścia, szczęścia z dokonania jednego z lepszych wyborów w moim życiu. Dziękuje ci DJI.... dziękuje.

Zapytacie pewnie na koniec czemu 4 gwiazdki a nie 5... cóż jedyny powód jest taki że wiem że niedługo zostanie wydany kolejny model tego Drona i piątą gwiazdkę zostawiam na własnie ten moment.