Gdzie musisz zabrać adapter? – poradnik dla podróżników

Zagraniczne podróże Polaków są coraz bardziej powszechne. Dzięki wyszukiwarkom tanich lotów, można niskim kosztem dostać się na drugi koniec świata, zwłaszcza poza sezonem, kiedy ceny są niższe i można trafić na prawdziwą okazję.  Nie dość, że chętniej wyruszamy na dalekie wyprawy, to zabieramy tam także liczne urządzenia elektroniczne, bez których nie wyobrażamy sobie codzienne funkcjonowania – zwłaszcza smartfony! Tam, gdzie jest sprzęt elektroniczny, potrzebna jest także ładowarka. Jak się okazuje, ładowanie urządzeń poza granicami kraju może sprawiać kłopoty tam, gdzie znajdują się inne wtyczki. Do jakiego kraju należy zabrać przejściówkę? Przedstawiamy długą listę. Przeczytaj, jeśli planujesz w najbliższym czasie zagraniczny wyjazd!

Gdzie zabrać  adapter podróżny ?

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że gniazdka brytyjskie różnią się od polskich. Odmienność Brytyjczyków jest powszechnie znana, w końcu nie dotyczy jedynie kontaktów, ale również innych elementów codziennego życia. To właśnie w Wielkiej Brytanii jest ruch lewostronny czy dwa krany w łazience zamiast jednego. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że analogiczny problem można napotkać także na egzotycznej Malcie – kraju, który przez wiele lat pozostawał zależny od Wielkiej Brytanii. Pozostałością po dawnych czasach są między innymi charakterystyczne czerwone budki, ale też brytyjskie gniazdka, do których będziemy potrzebowali identycznej przejściówki jak na przykład do Londynu.

Poza Wielką Brytanią i Maltą, przejściówki będą potrzebne także w innych krajach anglojęzycznych, jak USA oraz Australia. Co ciekawe, adapter podróżny będzie potrzebny także w innych krajach europejskich. Przyda się na przykład do Włoch, a także do Szwajcarii.

Na tym jednak lista się nie kończy. Przejściówka do gniazdka będzie niezbędna także w Izraelu, a także w wielu krajach azjatyckich, jak Chiny, Japonia, Tajlandia, Singapur. Nie inaczej jest w Republice Południowej Afryki oraz w Kanadzie.

Jak wybrać adapter podróżny?

Jeśli lista krajów jest tak długa, to czy będzie trzeba kupować inny adapter za każdym razem, gdy jedziemy za granicę? Na szczęście nie, ponieważ znajdziemy uniwersalne urządzenia, pasujące do więcej niż jednego typu kontaktu.

Można stosować dwa rozwiązania. Pierwsze - to zestaw kilku elementów, które możemy ze sobą łączyć, wkładając jeden w drugi. Tak działa na przykład adapter podróżny Vivanco dla krajów takich, jak Wielka Brytania, Australia, USA i Chiny. Druga opcja to system przesuwny, w którym zmieniając położenie wystających bolców, można dopasować się praktycznie do każdej możliwej konfiguracji. Taki adapter z systemem przesuwnym to większy koszt, ale gwarancja, że zakupu będziemy dokonywali tylko raz. Przykładowo, taki adapter firmy Hama kosztuje ok. 130 zł zapewniając działanie sprzętu w 150 krajach świata. Zwykłe adaptery to koszt między 20 a 40 zł.

Gdzie kupić adapter podróżny?

Nawet jeśli zapomnimy zabrać przejściówki, nie należy się martwić, ponieważ praktycznie wszędzie jest możliwość kupowania takich akcesoriów na miejscu, albo w ostatniej chwili nawet na lotnisku , jednak znacznie wygodniej i przede wszystkim taniej jest dokonać zakupu z odpowiednim wyprzedzeniem.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]