DAJ SIĘ ZACHWYCIĆ MILIONY RAZY

Nieskończony kontrast

Kontrast ekranów OLED jest nieskończenie lepszy

Ta sama treść może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od rodzaju ekranu. Telewizory OLED mają miliony samoświecących pikseli, które mogą dowolnie się włączać i wyłączać, aby stworzyć idealną czerń i nieskończony kontrast. Telewizory LED i Mini LED nie mają samoświecącego podświetlenia, przez co nie są w stanie osiągnąć perfekcyjnej czerni oraz mogą mieć efekt poświaty. Samoświecące piksele są wolne od tego efektu – nie ma wycieków światła ani poświaty, dzięki czemu uzyskuje się perfekcyjną czerń i lepszą jakość obrazu.
*Obraz na ekranie jest symulacją.

Samoświecące piksele

OLED daje większe możliwości.

Technologia samoświecących pikseli pozwala firmie LG na tworzenie ultrasmukłych telewizorów OLED o idealnej jakości obrazu. Dla porównania telewizory LED i Mini LED wykorzystują podświetlenie oraz kolejne warstwy ekranu. Ma to wpływ zarówno na grubość ekranu, jak i jakość wyświetlanego obrazu. Ponadto podświetlenie wywołuje efekt poświaty i uniemożliwia osiągnięcie idealnej czerni. Nie ma znaczenia, ile stref podświetlenia zostanie użytych, ani jak małe one będą. LED nadal nie jest w stanie konkurować z OLED. Samoświecące piksele są w stanie ukazać najmniejszą gwiazdę na najciemniejszym niebie z idealną precyzją i klarownością.

100% wierność odtwarzania kolorów

Ekran OLED wiernie odwzorowuje kolory.

Telewizory LG OLED pozwalają doświadczyć nie tylko idealną czerń, ale również świetnie odwzorowane, oryginalne kolory. Wywodząca się z Wielkiej Brytanii, globalna instytucja testująca dobra konsumenckie - Intertek potwierdziła, że ekrany LG OLED odznaczają się 100% wiernością wyświetlanych kolorów. Dzięki temu, to co widzimy na ekranie wiernie odpowiada oryginalnemu obrazowi. Telewizory LED nie są w stanie sprostać takiej jakości reprodukcji barw.
*Czas reakcji określa jak szybko następuje przejście pikseli z koloru szarego do stanu ich wygaszenia, a następnie ponownie do koloru szarego.
Testy wierności odwzorowania kolorów sprawdzają różnicę między kolorami oryginalnego obrazu i kolorami wyemitowanymi przez ekran. Na potrzeby testu pobrano próbki kolorów. Testy potwierdziły, że 100% próbek kolorów wyświetlonych na ekranie LG OLED wiernie odwzorowuje oryginalne barwy. Jednocześnie tylko 70–80% próbek kolorów na ekranie LED wiernie odpowiada oryginałowi.
*Wierność odwzorowania kolorów jest sprawdzana na 125 próbkach kolorów i wyrażana za pomocą parametru Delta E, którego wartość powinna wynosić ≦2.
*Wyniki testu dotyczą matrycy telewizora.
*83-calowy ekran LG OLED otrzyma certyfikat w pierwszej połowie 2021 roku.

OLED evo

OLED w zupełnie nowym świetle

Technologia LG OLED przeszła ewolucję. Nowa matryca została wyposażona w dodatkową warstwę wykonaną z mocniejszego materiału emisyjnego, który dostraja długość fal światła. To zwiększa efektywność i poprawia jasność przy takiej samej ilości wpadającego światła. Zmienione zostały także materiały podświetlenia OLED, aby zwiększyć intensywność światła. W efekcie uzyskano jaśniejszy i ostrzejszy obraz oraz lepsze wrażenia wizualne.
*Obraz na ekranie jest symulacją.
*Nowe funkcje są dostępne tylko w niektórych modelach.
*Oba telewizory zostały przetestowane w takich samych warunkach.
*Obraz może wyglądać inaczej zależnie od trybu jakości obrazu.

OLED 8K

OLED 8K - synonim realizmu

Między rozdzielczością 8K i 4K jest wyraźna różnica – rozdzielczość OLED 8K jest cztery razy wyższa od 4K. Jednak wyraźną różnicę można zauważyć także między telewizorami OLED 8K i LED 8K. Telewizory LG OLED mają samoświecące piksele, które wygaszane są niezależnie od siebie, aby uzyskać niezrównaną głębię i szczegółowość obrazu. Ponadto urządzenia te wyposażono w procesor α9 8K 4 generacji o niewiarygodnych możliwościach, który może zmienić sygnał 4K na 8K. Z telewizorem LG OLED Z1 możesz podziwiać zapierający dech w piersiach obraz w rozdzielczości 8K na ekranie o przekątnej 77 i 88 cali.
*Obraz na ekranie jest symulacją.