Luty 2022

premiera 01.02.2022

Life is Strange Remastered Collection

Główną bohaterką gry jest Max Caulfield – miłośniczka fotografii. Niedługo później protagonistka odkrywa, że potrafi manipulować czasem, a także odnawia starą znajomość ze swoją dawną przyjaciółką – Chloe Price. Dziewczyny postanawiają rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia innej studentki – Rachel Amber – niejako przy okazji odkrywając liczne mroczne sekrety Arcadia Bay.

premiera 04.02.2022

Dying Light 2

Akcja Dying Light 2 toczy się dwadzieścia lat po zakończeniu pierwszej części, w 2034 roku.

Niezwykle zaraźliwa choroba doprowadza do globalnej pandemii, anarchii i upadku cywilizacji. W przeciągu dwóch lat prawie cała populacja Ziemi zostaje zarażona. Na świecie pozostaje tylko kilka osad oraz jedno miasto – Villedor, w którym toczy się akcja gry.

Zobacz więcej

premiera 10.02.2022

CrossFire X

CrossFire X przenosi nas do świata, w którym walkę o wpływy toczą dwie organizacje paramilitarne. Po jednej stronie barykady mamy frakcję Global Risk, zrzeszającą w swoich szeregach byłych żołnierzy sił specjalnych, dzięki czemu może podejmować się niebezpiecznych misji na całym świecie. Z drugiej natomiast znajdują się najemnicy reprezentujący ugrupowanie Black List, skupiające się na działalności terrorystycznej. W trakcie zabawy musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

premiera 10.02.2022

Edge of Eternity

Fabuła gry skupia się na losach świata Heryon, który po latach pokoju stanął na krawędzi zagłady za sprawą ataku obcej cywilizacji. Najeźdźcy szerzą chaos i śmierć za pomocą tajemniczego wirusa, zamieniającego ludzi i zwierzęta w metalowe potwory. Tylko jeden bohater, młody rolnik imieniem Daryon, postanawia przeciwstawić się śmiertelnemu wrogowi. Zdany tylko na siebie, wyrusza na samotną krucjatę, próbując ocalić świat i odkryć swe prawdziwe przeznaczenie.

premiera 10.02.2022

Know by Heart

Akcja Know by Heart rozgrywa się w prowincjonalnym rosyjskim miasteczku, w którym wciąż widać echa ery Związku Radzieckiego. Głównym bohaterem gry jest Misza – młody mężczyzna, który wiedzie nudne, nijakie życie, aż do momentu, gdy do miasta powraca jego szkolna miłość. Wydarzenie to sprawia, że ścieżki życiu kilkorga dawnych przyjaciół znowu się splatają. Produkcja pochyla się nad tematem doświadczenia straty.

premiera 10.02.2022

A Memoir Blue

Główną bohaterką gry A Memoir Blue jest pływaczka imieniem Miriam. Po usłyszeniu starej piosenki będąca prawdziwą gwiazdą sportu dziewczyna zanurza się we wspomnienia. Protagonistka przypomina sobie swoją niespokojną przeszłość oraz stara się zrozumieć skomplikowaną, lecz przy tym silną więź, jaka łączy ją z matką.

premiera 11.02.2022

Unbound: Worlds Apart

Unbound: Worlds Apart zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Vaiya, w którym magiczne portale pozwalają na podróżowanie pomiędzy odległymi krainami. Jego los zawisł na włosku, gdy najechały go siły zła, a starzy magowie okazali się zbyt słabi, by stawić im czoła. W trakcie zabawy wcielamy się w zakapturzonego Soli pałającego żądzą zemsty po utracie brata.

premiera 15.02.2022

Dynasty Warriors 9: Empires

Dynasty Warriors 9: Empires to trzecioosobowa gra akcji z elementami strategicznymi. Jest to kolejna odsłona popularnego cyklu japońskiego studia Omega Force. Zamiast rozszerzonej wersji poprzedniego tytułu otrzymujemy zupełnie nową grę, jedynie zbudowaną z elementów wcześniejszej odsłony marki.

premiera 17.02.2022

The King of Fighters XV

Autorzy oddają w ręce graczy obszerną listę zawodników, którzy biorą udział w brutalnych pojedynkach na arenach. Każdy z nich dysponuje odmiennym stylem walki, a kluczem do sukcesu jest tutaj łączenie ataków w widowiskowe kombinacje (indywidualne dla każdego wojownika), unikanie wrogich ciosów oraz wyprowadzanie błyskawicznych kontr. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, pozycja oferuje rozbudowany moduł multiplayer.

Zobacz więcej

premiera 22.02.2022

Destiny 2: The Witch Queen

Dodatek koncentruje się na postaci Savathun – Królowej Wiedźmy, która po śmierci swojego brata Oryxa rozpoczęła działania z ukrycia. Z niewiadomych przyczyn znalazła się we władaniu Światła i zdołała obdarzyć jego mocą swoich żołnierzy. Obecnie antagonistka przebywa w Throne World – niezbadanej krainie pełnej sekretów i kłamstw. Celem gracza jest przeniknięcie do wspomnianego świata i odkrycie sposobu, w jaki udało jej się wykraść Światło.

premiera 24.02.2022

Assetto Corsa Competizione

Assetto Corsa Competizione, podobnie jak poprzednia część serii, to pełnoprawny symulator. Na prowadzenie się pojazdów wpływa mnóstwo czynników – od przyczepności opon i systemów elektronicznych wspomagających jazdę, przez zawieszenie i silnik, aż po aerodynamikę maszyny oraz warunki pogodowe. Wszystkie te elementy opracowano na podstawie danych zebranych z prawdziwych samochodów.

Gra dostępna na: XSX

premiera 24.02.2022

Martha Is Dead

Akcja gry rozgrywa się na terenie Toskanii w 1944 roku, podczas nasilenia konfliktu pomiędzy wojskami niemieckimi a siłami alianckimi. Wojna jest jednak tylko tłem opowieści, ponieważ główny wątek obraca się wokół tajemniczego morderstwa tytułowej Marthy, córki niemieckiego żołnierza, której zbezczeszczone ciało zostaje pewnego dnia wyłowione. Wcielamy się w siostrę-bliźniaczkę zamordowanej, która, zmagając się z traumą po utracie bliskiej osoby, próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni.

Gra dostępna na: XONE, XSX

premiera 25.02.2022

Elden Ring

Podążając schematem gier z serii potocznie nazywanej Soulsborne (w której skład wchodzą Demon’s Souls, trylogia Dark Souls oraz Bloodborne), główny wątek fabularny w Elden Ring jest owiany tajemnicą, a gracz może podczas skrupulatnego pokonywania kolejnych etapów gry spróbować odkryć oraz poskładać w całość strzępy informacji.

Gra dostępna na: XONE, XSX

premiera 25.02.2022

GRID: Legends

W przeciwieństwie do większości gier wyścigowych, GRID: Legends oferuje rozbudowany tryb fabularny, w którym historia stylizowana jest na film dokumentalny, opisujący sezon zespołu Ravenwest Motorsport. W trakcie zabawy poznajemy zawodników z mocno zarysowanymi osobowościami i będziemy świadkami wielu konfliktów wewnątrz teamu.

Gra dostępna na: XONE, XSX