Golarki elektryczne - główne cechy

Na mokro lub na sucho – golarka elektryczna poradzi sobie z każdym zarostem
Duży wybór dla kobiet i mężczyzn
 

Czym jest golarka elektryczna?

Golarki elektryczne służą obecnie, zarówno do golenia na sucho, jak i na mokro. Ruchome głowice golące i funkcja rotacyjna umożliwiają osiągnięcie dobrego wyniku. Urządzenia działają z reguły bezprzewodowo. W sprzedaży są golarki akumulatorowe w wersji dla mężczyzn i kobiet. Dostępne są również trymery. Niektóre urządzenia, przeznaczone do użytku na mokro, mogą automatycznie nanosić na skórę lotion lub mydło do golenia.

Golarka elektryczna jest urządzeniem golącym zarost ze skóry.  Do niedawna golenie elektryczne było równoznaczne z goleniem na sucho. Dzisiejsze golarki są bardziej elastyczne. Obecnie są  dostępne golarki działające również pod prysznicem, co umożliwia golenie na sucho i na mokro.
Philips RQ1295Golenie na sucho za pomocą golarki elektrycznej

Jedno z pierwszych urządzeń elektrycznych do golenia na sucho składało się z obracających się ostrzy i folii. Zarost, który przedostał się przez folię, był po prostu odcinany. Ten system został z biegiem czasu zoptymalizowany. Mechanizmy golące można z grubsza podzielić na rotacyjne z ostrzami obracanymi w głowicy oraz oscylacyjne z ostrzami poruszanymi pod folią w jedną i drugą stronę na bloku noży.

Mechanizmy

Aby golarka mogła się dopasować do konturów twarzy, producenci golarek opracowali różne mechanizmy, jak ruchome głowice golące, które przed obcięciem podnoszą włosy, oraz funkcja rotacyjna, w przypadku której ruchoma jest cała jednostka goląca, a nie tylko poszczególne głowice. Większość golarek ma trzy głowice golące i działa bezprzewodowo.

Trymer

Golarki akumulatorowe są dostępne dla mężczyzn i kobiet. Golarki są często wyposażone w trymer do usuwania dłuższych bokobrodów lub włosów na karku.

Golenie na mokro za pomocą golarki elektrycznej

Golarki przeznaczone do golenia na sucho nie mogą mieć kontaktu z wodą, ponieważ nie mają uszczelek, przez co może się do nich dostać woda i je uszkodzić. Golarki do golenia na mokro są natomiast wodoszczelne, co umożliwia mycie urządzenia pod wodą oraz korzystanie z niego pod prysznicem.

Lotion

Golarki do golenia na mokro są wyposażone w dozownik, za pomocą którego podczas golenia mogą automatycznie nanosić na skórę lotion lub mydło do golenia. Lotion sprawia, że zarost staje się miękki, co umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze golenie oraz zmniejsza ryzyko podrażnia skóry.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]