Golarki elektryczne – zapewnij sobie dokładne golenie, ono zawsze będzie modne

Zawsze na czasie


Mniej podrażnień, szybsze i wygodniejsze golenie – pozytywne zmiany, które niosą ze sobą golarki elektryczne są widoczne już od ich pierwszego użycia. Mężczyzno, zapomnij o jednorazowych maszynkach, piankach i żelach do golenia. Zwłaszcza teraz, w erze lansowanego lumberseksualizmu, pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji brody. A ponieważ trendy mają to do siebie, że lubią się często zmieniać, być może niedługo, aby pozostać w zgodzie z modą, będziemy musieli dokładnie zgolić nasz zarost, którego nie powstydziłby się najprawdziwszy skandynawski drwal. W obydwu przypadkach golarki elektryczne sprawdzą się doskonale.
Golarka PHILIPS Series 5000 Turbo S5340/06

Jaki typ golarki wybierzesz?


Gdy golisz się przy pomocy golarki z folią tnącą, zarost dostaje się w otwory specjalnej folii skrywającej ostrza. Tego typu golarki elektryczne mogą mieć jedną, dwie lub trzy elastyczne i dopasowujące się do kształtu twarzy folie tnące z odpowiednio większą liczbą zintegrowanych ostrzy, które dobrze radzą sobie z każdym, pojedynczym włoskiem. Komfort golenia wzrasta dodatkowo dzięki swoistemu „ślizganiu się” folii po skórze. Jednak jeszcze lepsze efekty gwarantują golarki głowicowe, które swoją nazwę zawdzięczają zazwyczaj dwóm lub trzem głowicom, które składają się z nożyków i osłonek. Różna liczba ostrzy i różne sposoby ich działania, podobnie jak odpowiednie ustawienie pierścieni głowicy, wpływają na pole golenia. Wybierając zarówno pierwszy, jak i drugi typ golarki, powinniśmy pamiętać, że od przybytku głowa nie boli – im więcej folii tnących lub głowic, tym lepiej dla naszej twarzy i komfortu jej golenia.

Bez ładowania ani rusz


Zdecydowanie najpopularniejsze są golarki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym. To właśnie rodzaj zasilania oraz związany z nim czas pracy (i czas ładowania) wpływa na wygodę użytkowania naszej nowo zakupionej golarki niemalże równie mocno, co jej typ. Jeśli wybierzemy model akumulatorowy, będziemy mogli golić się, np. pod prysznicem, do kilkudziesięciu minut bez konieczności ponownego ładowania baterii. Ważne jest, aby proces ten nie trwał zbyt długo, aby nie przysparzać sobie dodatkowych problemów podczas porannego spieszenia się do pracy. Na szczęście niektóre golarki elektryczne są wyposażone w funkcję szybkiego ładowania i wskaźniki rozładowania baterii, a nawet wyświetlacze odliczające czas do jej całkowitego zużycia. Jeszcze praktyczniejsze okażą się golarki akumulatorowo-sieciowe, którymi uniezależnieni od przewodu będziemy mogli się golić w dowolnym miejscu, a gdy poziom naładowania spadnie do niebezpiecznie niskiego, po prostu podłączymy urządzenie do prądu, dzięki czemu jednocześnie dokończymy golenie i rozpoczniemy proces ładowania baterii. Zdecydowanie rzadziej spotkamy golarki bateryjne, które traktowane są przede wszystkim jako rozwiązanie zajmujące niewiele miejsca w walizce, torbie, lub plecaku podczas podróży.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę


Zdecydowanie najwięcej naszej uwagi, zwłaszcza jeśli mamy wrażliwą skórę, powinny zająć golarki elektryczne z możliwością golenia na mokro. Wodoszczelne modele mają jeszcze jedną niepodważalną zaletę – znacznie łatwiej się je czyści, wystarczy je po prostu spłukać pod bieżącą wodą. Do konserwacji przyda się także specjalnie przeznaczony do tego celu zestaw składający się ze szczoteczki oraz olejku i płynu do dezynfekcji… Chyba, że golarka elektryczna, którą kupiliśmy posiada w zestawie stację czyszcząco-odświeżającą, która po włożeniu do niej urządzenia nie tylko je czyści, ale także suszy, smaruje i ładuje. Precyzja golenia znacznie wzrośnie dzięki systemowi podnoszenia zarostu i trymerowi. Zdecydowanie warto wybrać model z uchwytem antypoślizgowym. Jeszcze lepiej, gdyby znajdował się na nim wyświetlacz informujący o stanie w jakim znajduje się golarka.

Dla kogo?


Golarki elektryczne doceniło i z całą pewnością jeszcze doceni wielu mężczyzn o zróżnicowanych potrzebach. Zarówno ci z twardym zarostem, jak i ci, którzy go pielęgnują i stylizują, często podróżujący, lubiący golić się pod prysznicem oraz ci, którzy nie chcą tracić cennego czasu na konserwację urządzenia. Aby każdy mógł cieszyć się nieporównywalnie wyższym komfortem golenia w porównaniu do popularnych „jednorazówek”, wystarczy wybrać model z odpowiednim mechanizmem golenia. Najczęściej wybierane są m.in. golarki elektryczne Philips, Braun i Remington. Którą wybierzemy, by cieszyć się szybszym i bardziej komfortowym goleniem z mniejszą ilością podrażnień? To zależy tylko od nas.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]