Gry na Xbox i PS4 – najciekawsze premiery w pierwszym kwartale 2018

2017 rok wiązał się z prawdziwym wyścigiem zbrojeń wśród producentów konsol. W końcu mamy na rynku potężniejsze wersje Sony Playstation 4 pod nazwą Pro oraz konsolę Xbox One X. W końcu konsole mogą w pełni wykorzystywać możliwości telewizorów 4K z HDR i oferować oprawę audiowizualną zbliżoną do tego, co mają do zaoferowania topowe komputery PC. Którą konsolę powinni wybrać gracze? To oczywiście zależy od wielu czynników, ale jednym z kluczowych jest lista gier dostępnych na daną platformę. Oczywiście, wygładzone, ładniejsze tekstury, dodatkowe klatki animacji i inne drobne poprawki będą widoczne także w starszych grach odpalonych na najnowszych konsolach 8 generacji, niemniej jednak, prawdziwy potencjał zobaczymy dopiero w nowych tytułach. Co zatem dostaliśmy w pierwszym kwartale 2018 roku? Przedstawiamy listę najciekawszych premier na Playstation i Xbox planowanych wydanych od stycznia do marca. Zobaczcie przegląd najlepszych gier! Niektóre są już dostępne w przedsprzedaży.


Premiery gier na Playstation 4

Wśród tytułów na konsolę Sony, widać trend zapoczątkowany jeszcze w 2017 roku. Do łask wracają kultowe tytuły sprzed lat, z udziałem dobrze znanych bohaterów, ale w nowej odsłonie i oprawie adekwatnej do możliwości konsoli. Po bardzo udanym powrocie serii Crash Bandicoot, pora na kolejne takie kroki. W lutym zobaczyliśmy nową wersję kultowej gry fabularnej na PS2 pod tytułem Shadow of the Colossus. Z dobrze znanym bohaterem można przemierzać świat gry, szukając tytułowych kolosów, których pokonanie przywróci do życia ukochaną. W marcu natomiast odbyła się długo oczekiwana premiera innego hitu z konsoli PS2 – God of War. Bóg Wojny ma zapewnić efektowną i krwawą rozgrywkę w stylu hack’and’slash, rozbudowaną i ciekawą fabułą, widowiskowymi starciami z udziałem bossów i elementami łamigłówek logicznych.Wymieniając ciekawe premiery nie sposób pominąć także Far Cry 5. Najnowsza odsłona gry Ubisfotu, która wyjdzie także na Xboxa oraz PC, ma do zaoferowania ciekawy, otwarty i rozwijający się świat. Tym razem, twórcy umiejscowili akcję w Ameryce, gdzie w odludnej Montanie stajemy naprzeciw fanatycznej sekty nękającej miejscową społeczność. Porządek zaprowadzimy korzystając ze spluwy i koktajli Mołotowa, ale to nie koniec możliwości. W grze czekają nas także pojedynki powietrzne, przejażdżki różnymi pojazdami, a także - pomoc zwierząt, które będą na nasze rozkazy. Gdy poradzimy sobie ze wszystkim wyzwaniami, pozostaje jeszcze zabawa edytorem albo wspólna kampania dla 2 graczy.Premiery gier na Xbox One X

Na konsolę Microsoftu nie znajdziemy w najbliższym czasie kultowych wyłączności, jednak warto wymienić kilka obiecujących gier, które będą dostępne także na innych platformach. Miłośnicy konsolowych bijatyk na pewno ucieszą się z premiery Dragon Ball FighterZ. Gra z udziałem bohaterów popularnego anime, ma zapewniać zacięte starcia, wśród których najciekawsze będą potyczki 3 na 3. Decydując się na zakup gry przed premierą, otrzymujemy 2 postaci do wcześniejszego odblokowania i 2 ekskluzywne awatary w lobby oraz wcześniejszy dostęp do Otwartej Bety.

Następna ciekawa propozycja to UFC 3. Jeśli ktoś naprawdę pasjonuje się sportami walki, a nie tylko wstukiwaniem efektownych combosów na padzie, ta realistyczna symulacja walk MMA to może być strzał w dziesiątkę. EA Sports w nowej odsłonie swojego produktu, oferuje dużo lepsze odwzorowanie prawdziwych ruchów zawodników co zapewniaj prawdziwi taktyczne starcie. W trybie kariery będziemy mieli także dodatki znane z gier piłkarskich, jak FIFA czy Football Manager – oprócz postawy w oktagonie, na naszą popularność będą wpływać także wszelkie inne, pomniejsze decyzje. Między walkami trzeba podejmować wybory związane z promocją, dzięki którym zwiększymy szum medialny przed pojedynkiem, zarobimy większe pieniądze na lukratywnych kontraktach i przyciągniemy uwagę mediów.Kolejna gra na Xboxa szczególnie godna uwagi to Monster Hunter: World. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi tu o polowanie na potwory. Gracze wcielają się w rolę tytułowych myśliwych, którzy przyjmują zadania na wyśledzenie i upolowanie przeróżnych, nierzadko ogromnych potworów, zamieszkujących tętniący życiem ekosystem gry. Myli się jednak ten, kto myśli, że to kolejna wyłącznie zręcznościowa rozgrywka. W nierównej walce z bestiami często trzeba będzie się raczej wykazać sprytem, na przykład zapędzając potwora w pułapkę lub napędzać bestie, aby walczyły przeciwko sobie.

Podsumowując, pierwszy kwartał 2018 pod względem premier na konsole 8 generacji był bardzo obfity i naprawdę ciekawy, a z czasem będzie przecież jeszcze lepiej.


powrót