Gwiazdkowe prezenty dla dzieci – co będzie modne w 2019 roku?

Na świętego Mikołaja czekają przede wszystkim dzieci, a to, co znajdzie się pod choinką, jest dla najmłodszych z reguły najważniejszą częścią świąt. Właśnie dlatego, aby uniknąć rozczarowań, dobrze jest starannie podejść do wyboru odpowiednich upominków. Jakie prezenty dla dzieci mogą być strzałem w dziesiątkę? Prezentujemy nasze propozycje!


Prezenty ze świata gier


Zabawa online jest da młodych co najmniej równie ważna, jak świat realny. Można próbować z tym walczyć albo zaakceptować taki stan rzeczy i dopasować się do upodobań, starając jednocześnie nakierunkować na gry odpowiednie do wieku. Jeśli dziecko jeszcze nie ma swojej własnej konsoli, a uważamy, że jest na to gotowe, prawdziwym hitem może okazać się Nintendo Switch Lite. Kompaktowa wersja konsoli Nintendo jest sporo tańsza od normalnego Switcha, a obsługuje dokładnie te same gry. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że w mniejszym Switchu nie ma odłączanych kontrolerów Joy-Con ani możliwości podłączenia konsoli do telewizora, za to lepiej sprawuje się jako mobilna konsola. Mniejsze Nintendo Switch jest lepiej wyważone, wygodniejsze i łatwiej zmieścić je do plecaka, cechuje je również dłuższy czas pracy w stosunku do podstawowej konsoli. Co jeśli mamy już w domu konsolę? Kiedy dziecko jest jeszcze małe, lepiej jeśli to rodzice wybiorą gry, tak, aby pasowały do wieku. Chodzi tutaj nie tylko o unikanie elementów takich jak przemoc czy wulgaryzmy, ale również dobranie odpowiedniego poziomu trudności. Na szczęście, dziś nie trzeba być wielkim ekspertem, żeby sprawnie poruszać się po świecie gier, bo wielkim ułatwieniem są oznaczenia PEGI na każdym pudełku. Doskonale sprawdzają się wszystkie tytuły z ulubionymi bohaterami z bajek. My polecamy dla najmłodszych na przykład Psi Patrol: Rusza do akcji! Każdy fan piesków z Psiego Patrolu poczuje się tutaj jak ryba w wodzie. Na Rydera i jego szczeniaki czeka 16 misji w 8 różnych lokacjach w dobrze znanym świecie Zatoki Przygód.


Zabawki bez prądu


A może znaleźć jakiś sposób na to, żeby odciągnąć dzieci od cyfrowych ekranów? Jest ich co najmniej kilka! Z pomocą świętego Mikołaja można na przykład zachęcić dzieci do gier planszowych. Na pewno będzie łatwiej, jeśli gra będzie nawiązywała do tego, co dzieci znają już z gier komputerowych. Jeśli macie w domu fanów Fortnite, możecie zaintrygować ich, podsuwając grę planszową HASBRO Monopoly Fortnite PL. To specjalna edycja jednej z najpopularniejszych gier świata, inspirowana grą video. Zawiera dobrze znane lokalizacje z gry jako posiadłości, a gracze zdobywają żetony punktów zdrowia. 

Przenosząc się ze świata online do rzeczywistości, można pomyśleć także o tym, aby ulubieni bohaterowie zamieszkali w dziecięcym pokoju. Udekorowany pokój to znacznie przyjemniejsze miejsce do zabawy, a można to zrobić w prosty sposób za pomocą naklejek. Najlepszy przykład to zestaw naklejek ściennych WALLTASTIC 44685 Psi Patrol.Warto też zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do kolekcjonowania przedmiotów. Zbieranie znaczków może wydawać się już zbyt archaiczne jak na obecne czasy, ale zupełnie inaczej jest z figurkami. Prawdziwym hitem dla dziewczynek może być kula L.O.L. Surprise Sparkle SeriesKula kryje w sobie tajemniczą laleczkę z błyszczącą fryzurą i ozdobioną brokatowymi elementami kreacją. Aby ją odnaleźć, należy odrywać kolejne warstwy kuli, która później może stać się również oryginalną ozdobą pokoju. Otwieranie każdej kolejnej warstwy dostarcza niesamowitej przyjemności. Jest także ogromną niespodzianką dla dziecka, ponieważ na początku nie wiadomo, która laleczka kryje się w kuli. W tej serii znajduje się 12 laleczek do odkrycia, w tym jeden chłopczyk. Razem z laleczką dostajemy też zestaw akcesoriów, na przykład okulary, buciki lub nakrycia głowy.


Jak rozwijać pasje dzięki prezentom?


Dobry prezent to taki, który wspiera zainteresowania dziecka i pomaga mu się rozwijać. Dlatego wiele dzieci bardziej niż z zabawek ucieszy się na przykład z instrumentów muzycznych albo zestawów akcesoriów do tworzenia prac plastycznych. 

Można pomyśleć także o rozwijaniu talentu do fotografii – na razie w formie zabawy. Świetnym urządzeniem, które umożliwia robienia zdjęć i natychmiastowe ich drukowanie, jak wcześniej Polaroid, są aparaty FUJIFILM Instax mini 9. Proste i niedrogie urządzenie to przede wszystkim modny gadżet do zabawy, ale pierwszy kontakt z nim może okazać się początkiem dłuższej przygody z fotografią. Jeśli szybko się nie znudzi, można myśleć o fotografowaniu czymś innym niż telefon. W przyszłości dobra cyfrówka, fotograficzny dron albo odpowiedni kurs, mogą sprawić wiele radości.W życiu młodych niezwykle ważna jest również muzyka. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Ale jak wspierać takie zainteresowania, gdy nie kupujemy już praktycznie płyt na fizycznych nośnikach, bo muzyka jest dostępna online? Na pewno strzałem w dziesiątkę mogą okazać się dobrej jakości słuchawki. Jeśli zależy nam na dobrym odwzorowaniu basów, można śmiało polecić taki model jak JBL Tune 500. To słuchawki na przewodzie zapewniające bardzo dobrą jakość dźwięku bez zbędnych szumów i zniekształceń. Jeśli chcemy zainwestować nieco więcej, można także szukać modeli bezprzewodowych, w tym specjalistycznych, przeznaczonych do uprawiania sportu.

Skoro mowa o sporcie, na pewno warto zaznaczyć, że ruch jest bardzo ważny w młodym wieku. A do regularnego ćwiczenia łatwiej zachęcić nie straszeniem czy nakazami, a dobrą zabawą. Dla każdego, kto lubi tańczyć i chce spalić trochę kalorii, idealnym prezentem będzie gra Just Dance 2020. To już dziesiąta edycja tanecznej gry na konsole Playstation i Xbox, która do perfekcji dopracowała mechanikę rozgrywki. W Just Dance można się bawić samemu, z rodzeństwem w każdym wieku, z rodzicami, a także online z osobami z całego świata. Dzięki różnorodności trybów gry i dużej liczbie piosenek, zabawa raczej długo się nie znudzi. Wraz z nabieraniem sprawności, w grze można ćwiczyć coraz trudniejsze układy wymagające lepszego poczucia rytmu i koordynacji ruchowej. Jest także tryb Fit, w którym gra podpowiada, przy jakiej piosence czeka nas najwięcej ruchu.Jaki powinien być prezent gwiazdkowy dla dziecka?


Ten krótki przegląd prezentów to jedynie inspirujące propozycje. Tak naprawdę sami najlepiej znam swoje dzieci i powinniśmy wiedzieć, co będzie dla nich najlepsze. Szukając idealnych upominków pod choinkę powinniśmy uwzględniać przede wszystkim:

  • wiek dziecka – zbyt dziecinny prezent od razu trafi w kąt, za to prezent dla starszej grupy wiekowej, zamiast radości, może spowodować frustrację, gdy zabawa będzie zbyt trudna.
  • zainteresowania – najbardziej lubimy to, co już znamy, więc warto nawiązywać do tego, co sprawdzone i co na ten moment najbardziej kręci nasze dziecko. Za wspieranie swoich pasji na pewno dzieci nieraz nam podziękują, jeśli nie teraz, to po latach.
  • ich wyjątkowość  - bo zamiast podążać za modą i utartymi schematami, lepiej wybrać czasem coś unikatowego, idealnie dopasowanego do potrzeb.

Gdy prezenty pod choinką się sprawdzą, radość obdarowujących bywa nie mniejsza niż szczęście obdarowanych. Dlatego nie warto zostawiać świątecznych zakupów na ostatnią chwilę. Im szybciej zaczniemy myśleć o tym temacie, tym będzie łatwiej znaleźć prezenty idealne. 

powrót