Idealna fryzura na karnawałową zabawę – zestaw dobrych rad i przydatnych urządzeń

Podczas karnawałowej zabawy chcemy wyglądać jak najlepsza wersja siebie. Niezależnie od tego, czy imprezujemy na domówce, czy na hotelowym bankiecie. Starannie dobrana kreacja, biżuteria, makijaż i - najważniejsze – fryzura. Przygotowanie odpowiedniego uczesania może pochłonąć kilka godzin czasu i naprawdę niemałe pieniądze. Ceny za wykonanie wieczorowych fryzur potrafią być naprawdę wysokie, a terminy u dobrych fryzjerów  - rezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem. Tymczasem, warto pamiętać o tym, że doskonałą fryzurę możemy przygotować także domu. Nic nie zastąpi wielu lat doświadczenia w profesjonalnej stylizacji fryzur, niemniej jednak, wyposażene w nowoczesne technologie, także jesteśmy w stanie zdziałać cuda! W tym artykule znajdziecie przegląd przydatnych urządzeń oraz dobrych rad, które pomogą przygotować idealną fryzurę na zabawę podczas karnawału.


Jak zrobić idealne loki?

Loki są bardzo częstym wyborem, jeśli szukamy oryginalnego uczesania na karnawałowe szaleństwo. Większość kobiet ma jednak proste włosy, więc pokazanie się w kręconych, będzie z pewnością ciekawą odmianą. Powszechnie znanym urządzeniem do przygotowania loków jest oczywiście lokówka. Jednak sam fakt jej posiadania, nie jest jeszcze gwarancją sukcesu, zwłaszcza, jeśli to stary model, kupiony za niewielkie pieniądze. Byle jaki sprzęt w niewprawnych rękach, wyrządzi niestety więcej szkody niż pożytku, a pozorna oszczędność  - narazi nas raczej na straty ze względu na niebezpieczeństwo zniszczenia włosów. Trzeba pamiętać o tym, że kręcąc włosy lokówką, narażamy je na oddziaływanie dużej temperatury. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią powłokę urządzenia – najlepiej, gdy jest to powłoka ceramiczna. Druga ważna spawa to regulacja temperatury. Lokówka może się nagrzać równie dobrze do 130, jak i 230 stopni. Rzadko powinniśmy operować najwyższą temperaturą, bo ta jest zarezerwowana dla grubych i bardzo gęstych włosów, zatem w większości przypadków nie trzeba nagrzewać włosów aż tak bardzo.  Lokówki posiadają zawsze pewien zakres temperatur oraz regulację, która może obejmować zarówno 3, jak i 10 różnych stopni. Jeśli nie mamy doświadczenia, lepiej wybierać taki model, gdzie regulacja jest bardziej płynna i można w razie potrzeby zwiększać temperaturę metodą małych kroków, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.Lokówki różnią się także pod względem rozmiarów. Im mniejsza i cieńsza lokówka, tym mocniej zakręcony będzie lok. Z tego powodu, należy wybrać lokówkę o dużej średnicy, jeżeli zależy nam na wymodelowaniu fal. Istnieje kilka modeli, które umożliwiają zmianę średnicy. Używając lokówki, warto pamiętać o tym, aby nie robić tego codziennie (raz lub dwa razy w tygodniu wystarczy), a poza tym - każdorazowo nakładać spray termoochronny, który ochroni włókna włosa. Koniecznie trzeba również pamiętać, żeby loki kręcić na sucho. Jeśli chcemy wystylizować mokre włosy, odpowiednim urządzeniem będzie lokówko-suszarka.


Termoloki czyli papiloty dla wygodnych

Piękne, kręcone włosy, możemy przygotować także za pomocą termoloków, czyli nowoczesnej wersji wałków do włosów. Termoloki działają jednak szybciej i sprawniej od swojego pierwowzoru. Wałki nagrzewają się zazwyczaj do odpowiedniej temperatury w ciągu 90 sekund, a trwały efekt zapewnia pozostawienie ich na głowie przez kilka minut. Wybierając termoloki, trzeba zwrócić uwagę na ich średnicę oraz liczbę wałków. Przykładowo, termoloki REMINGTON PROluxe H9100 to zestaw obejmujący łącznie 20 wałków - 8 średnich (25 mm) i 12 dużych (32 mm). Dla odmiany, termoloki REMINGTON Jumbo H5670 oferują 12 wałków w rozmiarach 35 oraz 40 mm. Jak łatwo się domyślić, korzystając z tych dwóch urządzeń, osiągniemy zupełnie inne rezultaty.


Prostowanie włosów – o czym pamiętać?

Te panie, które mają proste włosy zazwyczaj chcą kręcić loki, jednak panie obdarzone naturalnie kręconymi włosami, zwykle na odwrót – pragną je wyprostować. Tu z pomocą przychodzi prostownica – pod względem technologii, urządzenie dość podobne do opisanej wcześniej lokówki. Tutaj także znaczenia ma regulacja temperatury, moc decydująca o tym, jak szybko urządzenie jest gotowe do prac, a także powłoka. Teflon dawno zniknął z rynku, wyparty przez prostownice z powłoką ceramiczną. Często jednak ceramiczna powłoka posiada różne domieszki o których warto w tym miejscu wspomnieć. Na przykład, dodanie tytanu zwiększa trwałość powłoki i - co za tym idzie - żywotność urządzenia. Przykładem modelu z płytkami ceramiczno-tytanowymi jest prostownica REMINGTON S7412 Air Plates. Częstą praktyką jest także zastosowanie płytek turmalinowych. Turmaliny to minerały, które wytwarzają jony ujemne pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki tym właściwościom, zamykają łuskę włosa i chronią ją przed zniszczeniem, a także skutecznie zapobiegają elektryzowaniu się włosów.Karbownica – sposób na fryzurę w stylu retro!

Karbowanie włosów, bardzo modne w latach osiemdziesiątych i na początku lat dwutysięcznych, właśnie wraca do łask. Jeśli chcemy zrobić sobie taką fryzurę, na wstępnie warto poznać kilka ważnych wskazówek. U kogo takiego rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim, u pań, które mają długie lub półdługie cienkie włosy – karbowanie zdecydowanie doda im objętości i uroku! Karbowane włosy oczywiście najlepiej wyglądają gdy są rozpuszczone, jednak można stosować także koki czy upięcia. Bardzo ciekawy efekt uzyskamy, łącząc karbowanie z dwutonowym farbowaniem. Przy takim połączeniu pasemka zyskują na trójwymiarowości dzięki zygzakom. Inny ciekawy pomysł to stopniowanie intensywności karbowania wzdłuż włosa, dające efekt spirali. Jeśli chcemy spróbować takiej stylizacji czas umyć i dokładnie wysuszyć włosy. Można także użyć kremu ochronnego, analogicznie, jak w przypadku stylizacji lokówką. Co dalej? To już kwestia naszej wprawy i odpowiedniego sprzętu.Technicznie, karbownica przypomina prostownice oraz lokówki. Różnica polega na tym, że powierzchnia ceramicznych płytek jest pokryta podłużnymi wybrzuszeniami. Od gęstości i wielkości wybrzuszeń zależy, jaki efekt możemy uzyskać. Najwygodniejszym rozwiązaniem są oczywiście karbownice z wymiennymi płytkami, które dają szersze pole do popisu. Przykładem takiego urządzenia jest karbownica BABYLISS MS21E Multi-Styler.

Poza tym, należy zwracać uwagę na podobne elementy, co w przypadku prostownic i lokówek – materiał, z którego jest wykonana powłoka, regulację temperatury oraz ergonomię.


Więcej niż suszarka – pamiętaj o jonizacji

Jeśli mamy długie włosy i regularnie je myjemy, codzienną czynnością jest także używanie suszarki. Z pozoru prosty sprzęt, ma jednak duże znaczenie. Biorąc pod uwagę, ile wydajemy na stylizację i codzienną pielęgnację włosów, oszczędzanie na suszarce, która może wysuszyć i zniszczyć włosy, nie wydaje się dobrym pomysłem. Dobrze jest postawić na jeden z zaawansowanych modeli, bo to się naprawdę opłaca. Suszarka do włosów przede wszystkim powinna posiadać jak największą moc. Im większa moc, tym szybciej wysuszymy włosy i krócej będziemy narażać je na nawiew gorącego powietrza. Dla wygody ważna jest także regulacja temperatury i siły nawiewu – im mamy więcej możliwości (stopni regulacji), tym łatwiej znaleźć optymalne ustawienia.

Ważne są także dodatkowe funkcje – przede wszystkim, jonizacja. Suszarka do włosów z jonizacją umożliwia zapanowanie nad napuszonymi włosami, które się elektryzują. Generator jonów podczas suszenia wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie. W ten sposób, jonizator zamyka łuski włosa, dzięki czemu włos się nie elektryzuje i pozostaje gładki. A z gładkimi włosami już dużo łatwiej przygotować odpowiednią fryzurę.

Przygotowanie swojej fryzury najlepiej oddać w ręce specjalistów, jednak nie zawsze jest taka możliwość. W warunkach domowych także można osiągnąć znakomite efekty, lecz tutaj liczy się przede wszystkim dobry sprzęt oraz wiedza, w jaki sposób go używać.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel