Idealne głośniki JBL na wyjazd. Zobacz propozycje

Obecnie zabranie na dowolny wyjazd swojej ulubionej muzyki jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Dzięki dominacji cyfrowych nośników, do tego, by ulubioną playlistę mieć zawsze przy sobie, wystarczy smartfon. Samo odtwarzanie utworów także jest zdecydowanie łatwiejsze, jeśli wykorzystamy do tego technologię Bluetooth, pozwalającą na przesyłanie muzyki bezprzewodowo. Teraz to bezprzewodowe głośniki są na topie i to nie tylko na kameralnych domówkach. Odpowiedni głośnik wystarczy, żeby rozkręcić imprezę w dużym ogrodzie albo na plaży. Jak wybrać odpowiedni model? Zobacz nasz poradnik.


Głośniki Bluetooth dla wymagających – najważniejsze cechy


  • Ergonomia  i wygoda – dobry głośnik to taki, który nie sprawia problemów i łatwo go wszędzie ze sobą zabrać. Na pewno zaletą będą niewielkie rozmiary i waga, a także specjalny uchwyt, ułatwiający przenoszenie. Duży komfort daje też pojemna bateria, która sprawia, że urządzenia nie trzeba ładować zbyt często.
  • Solidna konstrukcja – dobremu głośnikowi niestraszne są ani woda, ani piasek. Odpowiednie zabezpieczenia sprawiają, że wybrany sprzęt będzie mógł pracować nie tylko w domu, ale też na zewnątrz i to bez względu na pogodę. 
  • Jakość dźwięku - czyste brzmienie i odpowiednia redukcja szumów to samo, czego oczekujemy, wybierając dobre słuchawki. W tym przypadku dobrze jest także zwrócić uwagę na moc, a także pasmo przenoszenia. Teoretycznie, im większe będą skrajne wartości (najwyższa i najniższa), tym głębsze brzmienie uda się wydobyć z materiału źródłowego.
  • Dodatki - ciekawą funkcją głośników bezprzewodowych jest możliwość ładowania innych urządzeń przez USB. Warto także odkrywać potencjał wynikający z łączenia różnych urządzeń. Standardowe zastosowanie to oczywiście połączenie bezprzewodowe głośnika ze smartfonem, ale niektórzy producenci umożliwiają także łączenie jednego głośniki z kilkoma urządzeniami mobilnymi albo odtwarzanie tej samej muzyki na kilku połączonych ze sobą głośnikach tej samej marki, aby muzyka była lepiej słyszalna i dobiegała z różnych stron.
Jakie głośniki JBL wybrać?


Sprawdzone głośniki – jakie modele polecamy


Głośnik Bluetooth JBL Xtreme

To kompaktowy głośnik o mocy 2x20W. Akumulator zapewnia pracę urządzenia do 15 godzin na jednym ładowaniu. Konstrukcja jest odporna na zachlapanie i wykorzystuje technologię Bluetooth 4.1. Pasmo przenoszenia wynosi od 70 do 20 000 Hz.

Głośnik Bluetooth JBL Xtreme 2

To model o nieco wyższym paśmie przenoszenia (od 55 Hz), dodatkowo wykorzystujący technologię Connect+ do łączenia ze sobą wielu głośników JBL. Ma także funkcję zestawu głośnomówiącego. Wykorzystuje nowocześniejszy Bluetooth 4.2.

Głośnik Bluetooth JBL Boombox

To niezwykle żywotny głośnik, który może grać bez przerwy nawet przez 24 godziny! Bez obaw można go używać w deszczu i nie martwiąc się, że zostanie zachlapany, a nawet zanurzać w wodzie. Posiada alternatywne tryby odtwarzania dla różnych warunków akustycznych - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. To pozwala cieszyć się głębszymi basami i bogatszym dźwiękiem w trybie wewnętrznym, a mocnymi basami i dłuższą pracą na akumulatorze poza domem.

Głośnik Bluetooth JBL Boombox Squad

To głośnik bezprzewodowy z możliwością ładowania 2 urządzeń przez USB. Oferuje moc 2x 30W w trybie sieciowym lub 2x20 z akumulatora. Tak jak model opisany powyżej, oferuje dwa oddzielne tryby i 24-godzinną pracę bez ładowania.

Nowoczesne głośniki oferują ciekawe możliwości, więc zdecydowanie warto w nie zainwestować. Jeśli nie możemy żyć bez muzyki, najlepiej wziąć ją ze sobą na wakacje i dzielić się z innymi!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel