Ile kosztują głośniki bezprzewodowe do laptopa?

Bez mocnego dźwięku ani rusz


Gdy korzystamy z laptopa, to ostatnią rzeczą, na której nam zależy jest plątanina kabli. Zasilacz, kabel USB od dysku lub napędu zewnętrznego – to i tak dużo – w końcu laptop musi być mobilny. Wspomniana plątanina kabli jest bardzo charakterystyczna dla tradycyjnych pecetów i dla wielu użytkowników stanowi jeden z powodów, przez które przesiedli się z komputera stacjonarnego na przenośny. Nowe laptopy mają bardzo wiele zalet. Niestety wbudowane w nie głośniki dla wielu użytkowników są po prostu niewystarczające. Ile kosztują głośniki bezprzewdowe do laptopa, które zaoferują dużo wyższą jakość dźwięku?

Philips BT100B


Głośnik bezprzewodowy Philips BT100B kosztuje 109,00. W sklepach internetowych można przeczytać o nim dużo pozytywnych opinii. Jak na tak kompaktowy rozmiar, oferuje dobrą jakość dźwięku. Philips BT100B odtwarza dźwięk o mocy 2 W w systemie mono przy pomocy pojedynczego przetwornika o średnicy 1,75”. Wbudowany akumulator wystarczy nawet do 8 godzin pracy po sparowaniu głośnika z laptopem. Oprócz wbudowanego mikrofonu Philips BT100B posiada też specjalną funkcję, która zapobiega obcinaniu pasma. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk jest głośny i wolny od jakichkolwiek zniekształceń.

JBL GO


Za głośnik bezprzewodowy JBL GO trzeba zapłacić 139 złotych. Aż 11 pozytywnych opinii tylko w jednym sklepie internetowym potwierdza to, że jest to urządzenie warte swojej ceny. Trwałe i miłe w dotyku wykończenie w aż ośmiu wersjach kolorystycznych podkreśla klasę tego modelu. Wbudowany haczyk pomoże wygodnie przenosić niewielki, ważący tylko 130 g głośnik bezprzewodowy JBL GO z naszym laptopem. 40-milimetrowy przetwornik odtwarza dźwięk o mocy 3 W i paśmie przenoszenia od 180 Hz do 20 kHz. W zależności od poziomu głośności i charakterystyki odtwarzanych plików audio, akumulator wbudowany w JBL GO wystarczy na około 5 godzin bezprzewodowego słuchania muzyki.

Creative Woof 2


Creative Woof 2 to głośnik bezprzewodowy, który za 169 złotych oferuje nie tylko bezprzewodowe, czyste i głośne odtwarzanie dźwięku, ale także doskonałej jakości basy. Co sprawia, że tak niewielkie urządzenie jest w stanie wydobyć z siebie tak bogate brzmienie o głośności i jakości basów niespotykanej wśród podobnych głośników? Tajemnica tkwi w dużej membranie basowej i aktywnym, pełnozakresowym przetworniku z podwójną cewką drgającą. Obiecane przez producenta 6 godzin bezprzewodowego odtwarzania muzyki jest łatwe do osiągnięcia dzięki automatycznemu trybowi czuwania, który wyłącza głośnik po ponad 10-minutowym okresie bezczynności.

Creative Muvo mini


Creative Muvo mini to pierwszy duży głośnik bezprzewodowy do laptopa w tym zestawieniu. Za 199 złotych możemy stać się posiadaczami urządzenia, które może się okazać... wytrzymalsze od naszego laptopa. Wszystko dzięki zgodności ze standardem IP66. W praktyce oznacza to, że Creative Muvo mini jest wodoodporny. Ten sam głośnik bezprzewodowy ma tak wydajny akumulator, że będziemy mogli odtwarzać muzykę non stop nawet przez 10 godzin. Oprócz standardowej łączności Bluetooth i wejścia AUX w Creative Muvo mini znajdziemy również bezprzewodową łączność NFC. O bardzo dobre stereofoniczne brzmienie odtwarzanej muzyki, oglądanego filmu lub słuchanego radia internetowego troszczą się dwa pełnozakresowe mikroprzetworniki i ponadwymiarowy pasywny radiator.

Creative Sound Blaster Free


Creative Sound Blaster Free jest jednym z droższych głośników bezprzewodowych i kosztuje aż 399 złotych. Za te niemałe pieniądze dostaniemy jednak wyjątkowo wszechstronne urządzenie. Bez względu na to, czy je postawimy, czy położymy, zawsze będzie brzmiało tak samo dobrze. W pozycji pionowej Creative Sound Blaster Free brzmi nieco bardziej przestrzennie, a w poziomej możemy uzyskać dokładną separację kanałów stereo. W obu pozycjach dwie boczne bierne membrany zapewnią głęboki bas, a dodatkowo dźwięk będzie automatycznie korygowany. Jeżeli będziemy chcieli cieszyć się jeszcze głośniejszym i jeszcze bardziej przestrzennym dźwiękiem, wystarczy wcisnąć przycisk LOUD. Odporność na zachlapania, wbudowany odtwarzacz MP3 i obsługa do dwóch urządzeń jednocześnie to kolejne zalety głośnika bezprzewodowego Creative Sound Blaster Free.

Denon Envaya Mini


Głośnik bezprzewodowy Denon Envaya Mini jest jeszcze droższy i kosztuje 499 złotych. Pamiętajmy jednak, że płacimy za globalnie uznaną jakość japońskiego producenta zamkniętą w kompaktowej czarnej obudowie z niebieską maskownicą wykonaną z miękkiej tkaniny. Dźwiękami płynącymi z wnętrza głośnika bezprzewodowego Denon Envaya Mini możemy cieszyć się nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Urządzenie brzmi tak samo dobrze zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dwa ponadwymiarowe przetworniki dzięki opatentowanej technologii MaxxAudio tworzą szeroką scenę dźwiękową, a obsługa technologii aptX Bluetooth pozwoli cieszyć się rozszerzonym dźwiękiem 3D o jakości zbliżonej do płyty CD. Wodoodporne, wytrzymałe materiały są jeszcze bezpieczniejsze w dołączonym stylowym podróżnym etui.

Dlaczego warto kupić głośniki bezprzewodowe do laptopa?


Głównym argumentem przemawiającym za kupnem bezprzewodowych głośników do naszego przenośnego komputera jest oczywiście o wiele większa głośność i jakość dźwięku. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ograniczenia liczby niepożądanych kabli i posiadania głośnika zawsze przy sobie. Nawet niedrogi głośnik bezprzewodowy zauważalnie odmieni nasze wrażenia słuchowe. Im droższy model, tym większa jego funkcjonalność i wytrzymałość. Głośniki bezprzewodowe do laptopa to wysoka jakość dźwięku stereo zamknięta w atrakcyjnych, kompaktowych obudowach.

Podane w artykule ceny produktów są wartościami z dn. 08.04.2016. Ceny mogą ulec zmianie.

powrót