Innowacyjne lodówki – Inteligentne chłodzenie w Twoim domu

Postaw na nowoczesne technologie

Mogłoby się wydawać, że lodówkę jest dość łatwo wybrać. Wystarczy Lodówka Beko CN 237241 Xprzyjrzeć się jej z zewnątrz, zobaczyć co kryje się w jej wnętrzu, rzucić okiem na specyfikację wybranego modelu i voilà, możemy już przygotowywać się do zakupu. To może jednak nie wystarczyć do w pełni świadomego zakupu, z którego będziemy cieszyć się przez następne lata. Chłodzenie i zamrażanie to z pozoru proste czynności, lecz lodówki mogą być wyposażone w innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do ich jeszcze efektywniejszej pracy. Nowatorskie systemy zorientowane na komfort użytkownika zapewniają również znacznie dłuższą świeżość przechowywanych produktów, co powinno być jednym z głównych czynników decydujących o wyborze lodówki danego producenta. Czołowi producenci AGD prześcigają się w implementowaniu coraz ciekawszych rozwiązań, dając nam szansę na wybór lodówki, która zapewni prawdziwie inteligentne chłodzenie w naszym domu.

Lodówki Beko

Jedne z najchętniej wybieranych lodówek przez polskie rodziny oferują szereg pomysłowych udogodnień. Jednym z nich jest Active Dual Cooling System, który składa się z dwóch niezależnych parowników i wentylatorów. Został on opracowany po to, aby zróżnicować temperaturę oraz poziom wilgotności w części chłodzącej od tych w części mrożącej. Wszystko to dla zapewnienia jak najlepszych warunków przechowywania żywności. Niezwykle pomocny jest także system No Frost, dzięki któremu już nigdy więcej nie będziemy musieli rozmrażać lodówki. Skutecznie rozwiązuje on problem powstawania lodu na żywności i wewnątrz urządzenia, jednocześnie zapewniając odpowiednią temperaturę do przechowywania jedzenia. Na koniec warto wspomnieć także o aktywnym jonizatorze i filtrze zapachowym, którzy eliminują nieprzyjemne zapachy i związane z ich powstawaniem bakterie oraz o dodatkach takich jak m.in. komora zero, pojemnik na kostki lodu Twist and Serve i funkcja szybkiego mrożenia. Lodówki Beko są także wyjątkowo energooszczędne dzięki klasie energetycznej nawet A+++. Przykładowymi modelami oferującymi opisywane inteligentne technologie są Beko CN 237241 X i CN 136232 X.

Lodówka Bosch KGN36XL32Lodówki Bosch

Stylowe urządzenia niemieckiego producenta są ciche, pobierają niewielkie ilości prądu dzięki klasie energetycznej A++ (i wyższej) oraz tzw. Green Technology, która jest dowodem na spełnienie surowych kryteriów ekologicznych firmy Bosch oraz gwarancją efektywności energetycznej osiągniętej dla poszanowania bezcennych dóbr naturalnych naszej planety. Lodówki Bosch pozwalają także na aż 2 razy dłuższe przechowywanie nawet najbardziej wrażliwych produktów. Wszystko dzięki specjalnej szufladzie ChillerBox, w której panuje temperatura niższa o 2-3 stopnie Celsjusza w porównaniu z wnętrzem lodówki. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest maksymalne przedłużenie świeżości delikatnej żywności. Podobną funkcję spełnia szuflada CrisperBox, która dodatkowo umożliwia wygodne rozmieszczenie produktów dzięki systemowi podziału DividerBox. W przypadku urządzeń niemieckiego producenta należy także koniecznie zwrócić uwagę na system Multi AirFlow, który troszczy się o równomierne rozprowadzanie powietrza w chłodziarce i zamrażarce przy jednoczesnym minimalizowaniu chwilowych zmian temperatury mogących powstać w związku z otwieraniem drzwi. Jeżeli szukamy lodówki Bosch, zdecydowanie warto zwrócić uwagę m.in. na następujące modele: KGN 36VL31E i KGN 36XL32.

Lodówka Electrolux EN3453MOX


Lodówki Electrolux

Wywodzący się ze Szwecji Electrolux stawia główny nacisk na komfort użytkowania, podkreśla piękno swoich produktów, a ponadto nie zapomina także o dbaniu o środowisko i zasobność naszych portfeli oraz maksymalizowanie świeżości i apetycznego wyglądu przechowywanej żywności. Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem naszej lodówki Electrolux, jej wykonane ze stali nierdzewnej drzwi zostały pokryte specjalną powłoką, dzięki której odciski palców nie naruszą nieskazitelnego i profesjonalnego wyglądu naszego urządzenia. System FreeStore gwarantuje, że chłodne powietrze będzie rozprowadzane równomiernie, dzięki czemu przechowywana żywność zachowa świeżość bez względu na to, w którym miejscu chłodziarki ją położymy. Z kolei gdy przepełniona będzie zamrażarka, z pomocą przyjdzie nam szuflada SpacePlus – rzut oka i już dokładnie widzimy co jest w środku. Na koniec dwa najważniejsze systemy, w które wyposażone są lodówki Electrolux – dzięki technologiom TwinTech FrostFree i FreeStore możliwe jest zapewnienie niezależnego obiegu powietrza w chłodziarce i zamrażarce. Jak już wiemy, optymalna wilgotność w każdym z poziomów to znacznie dłużej zachowywany świeży smak i wygląd. Jeżeli zainteresowały nas rozwiązania szwedzkiego producenta, warto przyjrzeć się m.in. dwóm wyposażonym w nie modelom w klasie energetycznej A++: Electrolux EN 3458MOX i EN 3453MOX.

Lodówki Side by Side Samsung

Samsung oczywiście posiada w swojej ofercie lodówki z zamrażalnikiem u dołu, lecz zdecydowanie największą popularnością cieszą się jego lodówki Side by Side. Prawdziwą rewolucją są innowacyjne lodówki Samsung z serii Food Showcase. Znajdującą się w nich specjalną część ShowCase można śmiało nazwać lodówką w lodówce. Znajduje się ona z przodu urządzenia w celu zapewnienia szybkiego i łatwego dostępu do ulubionych produktów, które są najchętniej wybierane przez członków rodziny. Komora ShowCase to 6 półek i 3 strefy na różnorodne produkty dla każdego użytkownika. O optymalną temperaturę w środku lodówki koreańskiego producenta dbają także od zewnątrz. Wszystko dzięki metalowej osłonie, która zatrzymuje chłód z powietrza, a dzięki dobrej przewodności ciepła błyskawicznie przywraca właściwą temperaturę po zamknięciu drzwi. To rozwiązanie skutkuje nie tylko lepszą ochroną żywności przy częstym otwieraniu i zamykaniu lodówki, ale także jej ponadczasowym, eleganckim wzornictwem. Elastyczne przechowywanie dzięki głębokim szufladom w chłodziarce i zamrażarce oraz wysuwanym i wkładanym półkom, wbudowana w drzwi kostkarka i dozownik chłodnej przefiltrowanej wody to jeszcze nie wszystko. System All-around Cooling troszczy się o to, aby chłodne powietrze dotarło do każdego zakamarka i wydmuchuje zbyt zimne powietrze przez liczne, znajdujące się na poziomie każdej półki otwory, aby zachować stałą temperaturę w całej lodówce. W podobne rozwiązania o nazwie Multi-Flow i Twin Cooling Plus wyposażone są pozostałe lodówki Side by Side Samsung. Decydując się na jedną z nich warto zwrócić uwagę na wspomniany model z serii Food Showcase - RH57H90707F oraz dostępną w niezwykle atrakcyjnej cenie lodówkę Side by Side RS7528THCSL.
Lodówka Samsung RH57H90707FWybierz lodówkę, która wesprze Cię każdego dnia!

Nowatorski sprzęt AGD to nie tylko innowacyjne pralki, ale także wyposażone w najnowsze technologie lodówki. Wybierając jedną z nich, zyskamy nieocenionego pomocnika w kuchni, a przyrządzane przez nas potrawy będą oszałamiały dzięki niespotykanej dotąd świeżości ich składników. Całości dopełni piękne stylowe wzornictwo, które będzie ozdobą każdej kuchni i wizytówką urzędujących w niej domowników. Opisywane lodówki to idealny wybór nie tylko dla pasjonatów kulinariów, ale także dla osób poszukujących komfortu użytkowania oraz oszczędności czasu i energii. Dzięki zróżnicowanym cenom ogromnej liczby modeli oferowanych przez poszczególnych producentów każdy może bez problemu znaleźć innowacyjną lodówkę dla siebie, nie nadszarpując przy tym zbytnio domowego budżetu. Jej zakup to kolejny krok przybliżający nas do zbudowania nowoczesnego gospodarstwa domowego.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]