Inteligentne opaski – Bądź na bieżąco ze swoim życiem

Pozwól się śledzić bransoletce…


Biżuteria, której funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do eleganckiego prezentowania się na jej właścicielu nie jest już wyłącznie wytworem wybujałej wyobraźni twórców Science-Fiction. Tak zwane wearables,czyli smartwatche i smartbandy, a nawet smartglasses i e-textiles, zyskują coraz większą popularność. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że coraz więcej ludzi chce prowadzić zdrowy tryb życia. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, jak ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu, czy zdrowe odżywianie. Za pomocą tzw. lifeloggingu, czyli nieustannego monitorowania i cyfrowego zapisywania naszej codziennej aktywności, smartbandy pozwalają nam efektywnie dbać o nasz organizm.


…i dowiedz się o sobie więcej


Robią to na wiele sposobów. W zależności od modelu i ceny inteligentne opaski potrafią rejestrować liczbę pokonanych kroków, przebyty w ten sposób dystans, obliczać liczbę spalonych w ciągu dnia kalorii, czy podawać cenne informacje o długości i jakości naszego snu. Bardziej zaawansowane smartbandy mogą mieć także wbudowany pulsometr, a nawet pełnić funkcję inteligentnego wibracyjnego budzika, który obudzi nas dokładnie w takim momencie, abyśmy po przebudzeniu zawsze czuli się wypoczęci i pełni energii. Inteligentne opaski mogą być także świetnymi osobistymi motywatorami. Wykorzystując elementy grywalizacji, sprawiają, że sami chcemy wyjść na świeże powietrze i gonić za kolejnymi wyzwaniami oferowanymi przez znajdujący się na nadgarstku gadżet. Smartbandy są zatem idealne zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na drodze do zdrowego trybu życia, jak i dla tych, którzy aktywność fizyczną mają już od dłuższego czasu na stale zapisaną w planie na każdy dzień. Informacje zebrane przez inteligentne opaski pozwolą obydwu grupom świadomie wspierać swój organizm odpowiednim odżywianiem, wypoczynkiem, czy treningami.Gadżet dla każdego


Smartbandy są o tyle bardzo ciekawą propozycją dla każdego, komu nie jest obojętny zdrowy tryb życia, że jak na najnowsze trendy są dość przystępne cenowo. Już za 269 zł możemy stać się posiadaczami oferującego podstawowe funkcje Fitbit Zip. Wbudowany w niego monitor aktywności fizycznej będzie na bieżąco liczył liczbę pokonanych kroków i spalonych kalorii oraz poinformuje nas o przebytym w ciągu dnia dystansie. Nieco droższe modele, jak np., Sony SmartBand SWR10 potrafią znacznie więcej – np. po połączeniu ze smartfonem za pomocą NFC lub Bluetooth poinformują nas o połączeniu, wiadomości i innych zdarzeniach, a ponadto mogą być wodoodporne i automatycznie zapisywać informacje w mobilnych aplikacjach. Opisywany wcześniej monitor snu i budzik, a nawet czujnik tętna i możliwość stawiania sobie indywidualnych celów znajdziemy m.in. w Fitbit Flex, Timex Ironman Move x20 oraz mogącym działać nawet przez 12 miesięcy urządzeniu Garmin Vivofit HRM. Tytuł jednej z najdroższych obecnie inteligentnych opasek przypadł natomiast w udziale modelowi Garmin Vivofit S, który w ciągu doby zatroszczy się o nasz komfort i odpowiednią dawkę ruchu dzięki alertom wibracyjnym informującym o połączeniach lub wiadomościach ze smartfona oraz alertowi braku aktywności, który w odpowiednim momencie zasugeruje nam, że powinniśmy wyjść na spacer, krótką przebieżkę lub przejażdżkę rowerem.


Źródło motywacji na nadgarstku


Jak na tak niepozorne urządzenia, które na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od zwykłej gumowej opaski na nadgarstek, smartbandy oferują ogrom możliwości. Z ich pomocą możemy przejąć całkowitą kontrolę nad naszym codziennym życiem i w końcu sprowadzić je na właściwe tory, które zaprowadzą nas do zdrowia i pełni sił witalnych. Inteligentne opaski pomogą nam dołączyć do grona szczęśliwych ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia. To nie tylko modny, atrakcyjny dodatek, ale także klucz do lepszego poznania samego siebie i zmotywowania się do wysiłku fizycznego. Informacje na temat przebytego dystansu, liczby pokonanych kroków, czy spalonych kalorii oraz długości i jakości snu, w połączeniu z grywalizacją w postaci wyzwań i osiągnięć do odblokowania, znacznie ułatwią pozbycie się niezdrowych nawyków i zastąpienie ich rytuałami, które każdego dnia pozwolą nam się cieszyć rześkością i pełną gotowością do działania.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel