iOS 13.2 – co warto wiedzieć o aktualizacji systemu operacyjnego Apple

Warto śledzić nie tylko premiery nowych urządzeń mobilnych, ale również aktualizacje systemów operacyjnych, które potrafią wnieść wiele poprawek i zwiększyć komfort używania sprzętu, bez niepotrzebnej zmiany na inny model. Czego mogą spodziewać się miłośnicy marki Apple po pobraniu i instalacji najnowszych wersji oprogramowania?


Technologia Deep Fusion na iPhone 11


Nowością w ramach sytemu iOS 13.2 jest innowacyjna technologia przetwarzania obrazu Deep Fusion. Skorzystają z niej posiadacze smartfonów Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro i Apple iPhone 11 Pro Max. Nowa metoda, wykorzystująca czip A13 Bionic z systemem Neural Engine, umożliwia rejestrowanie serii obrazów przy różnych ustawieniach ekspozycji, analizowanie ich na poziomie pojedynczych pikseli oraz łączenie w pojedyncze zdjęcie, o znacznie lepszej strukturze i szczegółowości. Ta aktualizacja ograniczy też wszelkie szumy powstałe przy fotografowaniu przy słabym oświetleniu. Inną nowością jest możliwość zmiany rozdzielczości video bezpośrednio w aplikacji Aparat.

Dobre wieści dla posiadaczy słuchawek AirPods


Co zrozumiałe, aktualizacja zapewnia obsługę nowych słuchawek AirPods Pro z urządzeniem mobilnym. Ale dostaniemy także coś ekstra, jeśli mamy AirPodsy poprzedniej generacji. Aktualizacja dodaje funkcję Ogłaszaj wiadomości przez Siri, dzięki której asystentka głosowa przeczyta nam wszystkie wiadomości przychodzące, a my usłyszymy je w słuchawkach. 


Nowe Emoji


Jeśli lubisz korzystać z nich podczas pisania wiadomości, to kolejna dobra wiadomość – dodano 70 nowych emoji, przedstawiających zwierzęta, potrawy i czynności, a także nowe warianty, przedstawiające pary. Dzięki temu, można będzie jeszcze bardziej urozmaicić swoje wiadomości i lepiej opisać towarzyszące nam emocje.


Naprawienie większości błędów


Aktualizacja naprawia wiele problemów związanych z płynnością działania urządzenia. Warto tutaj wymienić między innymi usunięcie błędów, które mogły powodować nieoczekiwane kończenie pracy aplikacji działających w tle, znikające na jakiś czas połączenie z siecią komórkową kilka chwil po zakończeniu rozmowy, kłopoty z ładowaniem przez Lightning, problemy z logowaniem w Safari.

Podsumowując mamy tutaj całkiem ciekawy pakiet łatek i nowości, które sprawią, że korzystanie z urządzeń mobilnych Apple będzie wygodniejsze niż do tej pory. Pod względem wsparcia dla systemów operacyjnych, Apple wypada naprawdę bardzo dobrze i stosunkowo szybko reaguje na problemy zgłaszane przez użytkowników.


Nie mam jeszcze aktualizacji iOS, co robić?


Aby pobrać wszystkie potrzebne aktualizacje, przejdź do ustawień, upewnij się, że korzystasz z WiFi i sprawdź powiadomienia w aktualizacjach. Żeby pliki zostały pobrane ,trzeba mieć baterię naładowaną przynajmniej w 50%. W przeciwnym wypadku, będzie trzeba podpiąć sprzęt do ładowania.


powrót