iPhone 11 – data premiery, dane techniczne. Sprawdź!

10 września o godzinie 19.00 polskiego czasu odbyła się konferencja prasowa firmy Apple, która po raz pierwszy została wyemitowana w serwisie YouTube. Jak co roku we wrześniu w zaprezentowano światu nowego smartfona. Będzie on do kupienia w aż trzech wariantach - iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz 11 Pro Max. Czym tym razem Apple nas zaskoczyło?

Najważniejsze informacje i specyfikacja iPhone 11

Zgodnie z trendami panującymi na rynku od dłuższego czasu iPhone 11 wpisuje się w obraz nowoczesnych smartfonów, a designem nawiązuje do modelu sprzed roku, czyli iPhone’a X. Z przodu znowu dostaniemy charakterystycznego notcha. iPhone 11 otrzymał mocny procesor – Apple A13, który, standardowo, ma zapewnić jeszcze lepsze działanie smartfonów . Obudowa została podrasowana  jest odporny na wodę i wytrzymuje 30-minutowe zanurzenie na głębokości 2 metrów, jest też odporny na kurz i pył. Telefon posiada bardzo dobre głośniki stereo oraz wyświetlacz Retina.

Aparat w iPhone 11

Nowością jest jednak aparat ułożony w charakterystyczną kwadratową wysepkę z zaokrąglonymi krawędziami. Trzeba przyznać, że wygląda to dość niestandardowo. Aparaty różnią się między sobą specyfikacją, ale to rozwiązanie jest nam znane z poprzednich lat. Podstawowa wersja, czyli iPhone 11 otrzymał podwójne 12 mPix, zaś  iPhone 11 Pro i Pro Max potrójny aparta. Przednia kamerka we wszystkich wariantach jest identyczna i ma 12 Mpix.

Bateria

Apple w tym roku zdecydowało się na umieszczenie w nich trochę większych akumulatorów niż w ubiegłym roku, co jest zdecydowanie na plus. Powiększona bateria w iPhone 11 ma działać o godzinę dłużej niż w iPhone XR, iPhone 11 Pro to 4 godziny więcej, zaś Pro Max to aż 5 godzin.

Kiedy sprzedaż?

Smartfony pojawią się w sklepach od 20 września, a ich przedsprzedaż rusza już 13 września od godziny 14:00.