iPhone 11 – recenzja

Kiedy Apple już odsłonił karty warto na spokojnie zastanowić się, czy nowy iPhone będzie dobrym wyborem na najbliższy rok, a jeśli tak, to którą wersję warto będzie wybrać. Po konferencji, na którą czekały setki tysięcy potencjalnych użytkowników nowych telefonów Apple, skończył się czas na spekulacje i przecieki – znamy najważniejsze informacje o telefonach oznaczonych numerem 11. Pora na recenzję! Sprawdzamy, czy Apple zaskakuje czymś nowym w tym roku i wyznacza nowe trendy czy raczej goni za konkurencją? Zobaczcie sami!


iPhone 11 czyli nowy iPhone XR


Tak jak poprzednio, Apple zaoferował kilka opcji dla użytkowników smartfonów, uwzględniając różne oczekiwania i możliwości finansowe. Najbardziej podstawowa, i tym samym najtańsza wersja, to model Apple iPhone 11. Jego polska cena to 3 599 zł, co jak na urządzenie tego producenta wygląda dość atrakcyjnie, zwłaszcza w dniu premiery. Z tyłu znajdziemy podwójny aparat z matrycą 12 Mpix, taka sama matryca znajduje się również z przodu. Ekran o rozdzielczości 6,1 cala wciąż jest ekranem LCD, a nie OLED. Podstawowa wielkość wbudowanej pamięci to niezmiennie 64 GB. Wśród pozytywnych zmian, należy na pewno odnotować wydłużony czas pracy akumulatora, lepszy aparat przedni z możliwością nagrywania video w 4k, i ulepszony tryb nocny. Pewnych innowacji doczekał się także tryb portretowy, gdzie zamiast trzech, znajdziemy aż sześć różnych trybów (do tej pory w pełni rozbudowany tryb portretowy dostępny był tylko w wyższych wersjach iPhone’a). Ciekawą nowinką jest także Apple U1 – procesor ultra szerokopasmowy, wykorzystywany do lokalizowania innych iPhone’ów z U1 w trójwymiarowej przestrzeni.


iPhone 11 – recenzja


iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max


W przypadku tych telefonów, które zastępują modele iPhone S i iPhone S Max, zmiany widać już patrząc na obudowę. Minimalnie zmieniły się wymiary i waga. Plecy są wykonane z jednego kawałka szkła matowego, pokrytego PVD. To rozwiązanie ma zapewnić większą wytrzymałość niż w poprzednich modelach. Czy w praktyce odczujemy różnicę? Trudno powiedzieć, ponieważ bardzo wielu użytkowników i tak decyduje się na dodatkowe zabezpieczenia w formie etui czy ochronnego szkła, bojąc się przypadkowego wypuszczenia smartfona z rąk i kontaktu z podłogą.

Ekran jest dalej wykonany w technologii OLED ze wsparciem dla HDR10, niemniej w nowej odsłonie ma poprawiony kontrast oraz jasność. Przekątna ekranu to 5,85 cala dla wersji Pro i 6,46 dla największego iPhone’a, czyli dokładnie tyle samo, co w analogicznych modelach z serii XS.

iPhone 11 Pro ma pracować do 4 godzin dłużej na jednym ładowaniu, a większa wersja iPhone 11 Pro Max do 5 godzin dłużej. Wydłużenie czasu pracy wynika z zastosowania nowocześniejszego akumulatora oraz poprawienia energooszczędności samych komponentów, na przykład ekran ma zużywać o 15% mniej energii.

Istotne zmiany dotyczą także fotografii. W modelach iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max dodano trzeci aparat. Trzy obiektywy ułożone są w kształt trójkąta na charakterystycznym, wystającym kwadracie, w lewym rogu obudowy. Rewolucyjną technologią Apple w nowych smartfonach ma być  Deep Fusion. Ta funkcja tworzy zdjęcie z kombinacji 9 ujęć. Co więcej, 8 z nich jest robionych jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki.

Polskie ceny mocniejszych modeli iPhone zaczynają się od 5199 dla wersji Pro oraz 5699 dla wersji Pro Max.


Jaki iPhone kupić?


  • iPhone 11 – wydaje się najlepszym wyborem dla osób zaczynających swoją przygodę z telefonami Apple. Producent chyba trochę zaskoczył, proponując wyjściową ceną niższa niż dla iPhone XR, tym samym zmniejszając barierę wejścia do świata produktów Apple.
  • iPhone 11 Pro - to dobra propozycja dla tych, którzy korzystali z iPhone X lub iPhone XS. Przesiadka na wyższy model da wiele nowych możliwości – w szczególności w kwestii fotografii.
  • iPhone 11 Pro Max – to najlepsza opcja dla tych, którzy cenią duże ekrany, chociażby ze względu na materiały video.


Zobacz więcej

NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać?

NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać?

Wśród najnowszych udogodnień, jakie oferują inteligentne telefony, jedną z ciekawszych jest na pewno funkcja NFC. Co to jest? Na czym właściwie polega i do czego się przyda?
Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł warto kupić? Jeśli się nad tym zastanawiasz, warto przeczytać ten artykuł! Szukamy dobrych smartfonów w rozsądnych cenach.