Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jak działa PlayStation VR – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Gogle wirtualnej rzeczywistości do konsoli Playstation 4 są już na rynku wystarczająco długo, żeby móc ocenić ich potencjał. Kilka miesięcy po premierze, znamy już ich największe zalety oraz ograniczenia, także w zestawieniu z najsilniejszymi konkurentami. Jeśli myślisz nad zakupem SONY PlayStation VR, ale wciąż masz wątpliwości ten tekst jest dla Ciebie. Odpowiadamy na najważniejsze pytania, jakie mogą zrodzić się w głowie przed wyborem sprzętu do grania w świecie VR.


Czy Gogle PlayStation VR są wygodne?


Skoro mamy założyć coś na głowę na kilka godzin, dobrze byłoby, żeby zamiast o grze, nie myśleć o ciasnym kasku, zwisających paskach albo kablach, spoconych włosach czy innych tego typu problemach. Trzeba przyznać, że pod tym względem technologia Sony prezentuje się doskonale. Chociaż gogle ważą więcej niż urządzenia od konkurencji (PlayStationVR 610 gramów, HTC Vive 550 gramów, Oculus Rift 470), to są idealnie wyważone, tak że ciężar nie jest odczuwalny. Bardzo przyjemny jest także materiał wewnątrz gogli. PlayStation VR zostało wyłożone gumowym, elastycznym i uginającym się pod naciskiem tworzywem, które dostosowuje się do kształtu głowy. Materiał nie brudzi się ani nie przegrzewa – nic tylko założyć i grać!Czy konfiguracja urządzenia jest prosta?


Tak, jest bardzo prosta. Analogicznie, jak w przypadku innych akcesoriów do konsoli, proces parowania konsoli z dodatkowym urządzeniem jest maksymalnie zautomatyzowany. Po tym, jak podłączymy wszystkie kable, oprogramowanie urządzenia i konsoli instaluje się samo, a PS4 od razu wychwytuje podłączone PS VR. Nie ma tutaj problemu z instalacją sterowników, instalacją dodatkowych aplikacji, czy innych problemach technicznych charakterystycznych dla PC.


Jak prezentują się gry na PlayStation VR?


Zacznijmy od tego, w co można pograć. Katalog gier wciąż jest poszerzany, ale już dziś mamy dostępne takie, hity jak Resident Evil, Batman Arkham czy wydany niedawno Farpoint. Przystępne są także ceny w Playstation Store. Przykładowo, za 79 zł kupimy takie tytuły jak Driveclub oraz Until Dawn: Rush of Blood. Jak bardzo różni się rozgrywka tradycyjna od wirtualnej rzeczywistości, nie sposób opisać. Wrażenie uczestniczenia w samym centrum akcji, dzięki widokowi 360, oraz dźwiękowi 3D to naprawdę niesamowita sprawa. Kiedy jednak przywykniemy do nowej formy zabawy, z pewnością zwrócimy uwagę na grafikę. Nie da się ukryć, że pod względem parametrów technicznych, gogle Sony prezentują się najsłabiej z wielkiej trójki. Oferują obraz w rozdzielczości 960x1080, co, jak wiadomo, oznacza kompromisy – często rozmyte tekstury i słabo widoczne obiekty na drugim planie. Nic dziwnego, skoro hełm jest wsparty jedynie mocą konsoli PS4, w przeciwieństwie do nieskończenie ulepszanych, drogich komputerów osobistych.Czy Gogle Playstation VR są drogie?


To kwestia względna, bo wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Gogle Playstation VR w zestawie z kamerą, kosztują mniej więcej tyle, co nowa konsola Sony Playstation 4 Jeśli do konsoli i gogli dodamy jeszcze grę Farpoint razem ze specjalnym kontrolerem, wyjdzie kwota poniżej 4000 zł. Niby dużo, ale wciąż zdecydowanie mniej, niż zestaw HTC Vive, razem z bardzo mocnym komputerem zdolnym pociągnąć tak duże wymagania sprzętowe. Poza tym, na cenę gogli Sony można spojrzeć z zupełnie innej perspektywy – kupienie Playstation VR, gdy już wcześniej posiadaliśmy konsolę PS4, to jak zamiana starej konsoli na nową. A efekt porównywalny, bo wirtualna rzeczywistość to dla gracza przyzwyczajonego przez lata do rozgrywki na ekranie, zupełnie nowe doświadczenie – bez wątpienia warte takich pieniędzy.PlayStation VR to inwestycja na lata czy chwilowa moda?


Patrząc na to, jak technologia VR zdominowała wszelkiego rodzaju targi, konferencje i imprezy technologiczne, można wnioskować, że to dopiero początek, a z czasem nowy sposób grania będzie się wciąż rozwijał. Gogle VR dają dużo więcej możliwości niż inne wcześniej promowane akcesoria do konsol jak kontrolery ruchu Move i Kinect, czy kamerka Eye Pet. Pomysł Sony na wirtualną rzeczywistość wydaje się naprawdę przemyślany i perspektywiczny, więc zdecydowanie warto zainwestować w taki sprzęt już dziś o ile możemy sobie na to pozwolić.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]