Jak odblokować iPhone? Krótka instrukcja

Zablokowanie swojego telefonu to sytuacja, która może zdarzyć się każdemu. Czasem po prostu zapomnimy hasła, pomylimy się zbyt wiele razy przez pośpiech albo w zablokowaniu urządzenia pomogą niesforne dzieci bawiące się smartfonem. Niezależnie od przyczyny, powinniśmy wiedzieć, jak odblokować iPhone. Przedstawiamy sprawdzone sposoby dla różnych modeli telefonów.


Najlepszy sposób na odblokowanie iPhone


Najłatwiej jest w sytuacji, jeśli urządzenie jest regularnie aktualizowane za pomocą iTunes i tworzone są kopie zapasowe. W takiej sytuacji wystarczy:

 1. podłączyć zablokowany telefon do swojego komputera,
 2. uruchomić iTunes,
 3. zsynchronizować dane i utworzyć kopię zapasową,
 4. wybrać opcję „Odtwórz iPhone”,
 5. z ekranu iTunesa wybierać ostatnią kopię zapasową i ustawić nowy kod w opcjach telefonu.


Jak odblokować iPhone?


Jak odblokować iPhone bez iTunes?


Druga metoda wykorzystuje dowolną przeglądarkę internetową:


 1. W przeglądarce wpisujemy adres http://icloud.com/find.
 2. Następnie logujemy się pomocą Apple ID.
 3. Po zalogowaniu wybieramy zablokowane urządzenie z listy i klikamy na opcję „Wymaż iPhone”.


Jak jednak odblokować iPhone, gdy nie znamy swoich danych do logowania? Jest i na to rada. Można odtworzyć iPhone i przywrócić go do ustawień fabrycznych za pomocą dowolnego komputera. W tym wariancie jednak tracimy wszystkie dane – zdjęcia, kontakty, historię przeglądania, aplikacje. Aby odzyskać kontrolę nad telefonem, potrzebne będzie wprowadzenie go w tryb awaryjny, a następnie ponowne skonfigurowanie. Sposób na wprowadzenie w tryb awaryjny może się różnić w zależności od modelu telefonu.


Jak odblokować iPhone 6?


 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny (lub górny), aż pojawi się suwak wyłączania.
 2. Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie.
 3. Podłącz urządzenie do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk Home. Przycisk należy trzymać tak długo aż pojawi się ekran trybu awaryjnego.


Jak odblokować iPhone 7?


 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny albo przycisk górny tak długo, aż pojawi się suwak wyłączania.
 2. Przeciągnij suwak, aby wyłączyć urządzenie.
 3. Podłącz urządzenie do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk zmniejszania głośności.


Jak odblokować iPhone 8 lub nowszy?


 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny oraz jeden z przycisków głośności, aż pojawi się suwak wyłączania.
 2. Następnie przeciągnij suwak, aby urządzenie zostało wyłączone.
 3. Podłącz urządzenie do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk boczny. Nie puszczaj przycisku bocznego, dopóki nie pojawi się ekran trybu awaryjnego.


Jak widać, niezależnie od sytuacji można jakoś wyjść z tej trudnej sytuacji i łatwo znaleźć sposób na to, jak odblokować iPhone. Warto jednak w pierwszej kolejności zadbać o to, żeby w ogóle nie było takiej potrzeby.Jeśli zapomnimy hasła, lepiej spokojnie się zastanowić i próbować je sobie przypomnieć, zamiast podejmować nerwowe, nieprzemyślane próby wpisania prawidłowej kombinacji. Stres i presja czasu na pewno nie są w tej sytuacji naszymi sprzymierzeńcami. A gdy mimo to telefon z jakiegoś powodu będzie miał blokadę, także lepiej zachować spokój. Dostęp odzyskamy wcześniej czy później, niezależnie od tego, czy korzystamy z iTunes i czy pamiętamy Apple ID. Na swojej oficjalnej stronie Apple sugeruje, że nawet w przypadku braku komputera pod ręką można poradzić sobie w inny sposób – wystarczy wizyta w dowolnym salonie albo autoryzowanym serwisie, gdzie można skorzystać z urządzenia na miejscu.


Zobacz więcej

Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2020 roku? Ranking

Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2020 roku? Ranking

Zdecydowana większość producentów telefonów ma w ofercie także budżetowe rozwiązania. Jaki telefon do 1000 zł warto kupić? Zobaczcie nasze propozycje.
Jakie szkło albo folię do telefonu wybrać? Czym się kierować?

Jakie szkło albo folię do telefonu wybrać? Czym się kierować?

Jakie jednak szkło do telefonu wybrać? A może zdecydować się na folię? W artykule doradzamy, co będzie lepsze, oraz wskazujemy konkretne modele.
Jak odblokować iPhone? Krótka instrukcja

Jak odblokować iPhone? Krótka instrukcja

Zablokowanie swojego telefonu to sytuacja, która może zdarzyć się każdemu. Jak odblokować iPhone. Przedstawiamy sprawdzone sposoby dla różnych modeli telefonów.
Najlepsze telefony pancerne – ranking 2020

Najlepsze telefony pancerne – ranking 2020

Wzmocniona konstrukcja i brak niepotrzebnych technologicznych nowinek docenią ci wszyscy, którzy do wyboru smartfona podchodzą bardzo pragmatycznie. W artykule przyglądamy się wybranym telefonom pancernym, tworząc jednocześnie ich ranking.
Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Podstawowa różnica między fotografią mobilną a robieniem zdjęć jeszcze przed erą smartfonów, polega na tym, że obecnie generujemy znacznie więcej plików ze zdjęciami. Zrobienie fotki jest banalnie proste, więc gromadzimy tysiące ujęć, bardzo często zapominając o ich selekcji i usuwaniu. Gdy zaczyna brakować miejsca na dysku, przychodzi czas na zgranie zawartości telefonu na inny nośnik. Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Wskazujemy kilka sposobów.
Dobry smartfon do 1000 zł. Ranking

Dobry smartfon do 1000 zł. Ranking

Smartfony to bardzo praktyczne urządzenia, bez których wielu osobom trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Co jakiś czas wymiana telefonu jest bardzo potrzebna. W ciągu 2–3 lat od premiery zdecydowana większość smartfonów nie przystaje już do nowoczesnych wymagań. Co w sytuacji, gdy chcemy kupić nowy, funkcjonalny telefon, a nie widzimy potrzeby, aby inwestować we flagowy model? W tym rankingu szukamy najlepszych smartfonów w cenie do 1000 zł.
Najlepszy telefon do słuchania muzyki – ranking 2020

Najlepszy telefon do słuchania muzyki – ranking 2020

Smartfony już dawno przejęły funkcje wielu innych urządzeń – w tym odtwarzaczy muzycznych. Chociaż niemal każdy telefon umożliwia odtwarzanie muzyki, przyjemność ze słuchania ulubionych utworów może być na różnym poziomie, w zależności od telefonu i słuchawek. Jeśli chcemy często słuchać muzyki, używając do tego smartfona, warto wybrać odpowiedni model, który dobrze się nadaje do tego zadania. Jaki sprawdzi się w tej roli najlepiej? Prezentujemy przegląd najlepszych telefonów do słuchania muzyki.
Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing to popularna forma pozyskiwania niezbędnych narzędzi do pracy w wielu firmach. Jest szczególnie popularna w branży samochodowej, ale nie tylko. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się wziąć w leasing także sprzęt elektroniczny.  
Zestaw głośnomówiący do auta – jaki model wybrać i dlaczego?

Zestaw głośnomówiący do auta – jaki model wybrać i dlaczego?

O czym pamiętać, gdy decydujemy się na zakup zestawu głośnomówiącego? Oto praktyczny poradnik i propozycje konkretnych modeli, które warto kupić.
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]