Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? Czy zawsze da się to zrobić?
Czasami wystarczy tylko parę nieumyślnych stuknięć w ekran smartfona, by przez przypadek usunąć z jego pamięci bezcenne pamiątki. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, jak odzyskać zdjęcia z telefonu. Zazwyczaj, by przywrócić utracone pliki, wystarczy kilka kliknięć. Czasami może to jednak oznaczać konieczność wykonania nieco bardziej skomplikowanej operacji.
Odzyskiwanie zdjęć z telefonu – od czego zacząć?
Na początku pocieszamy – niechcący skasowane zdjęcia w większości przypadków można w dość łatwy sposób odzyskać. Jest to zasługą przemyślanego oprogramowania zainstalowanego fabrycznie w nowoczesnych smartfonach. Dzięki niemu zdjęcia w pierwszej kolejności nie są trwale usuwane, lecz zamiast tego trafiają do kosza.
Kosz to specjalny folder systemowy, który w pewnym sensie działa jak poczekalnia. Wszystkie trafiające do niego pliki są w nim przez pewien czas przechowywane, dając możliwość ich łatwego przywrócenia. Okres ten wynosi zazwyczaj 30 dni, po których upływie dane automatycznie są w trwały sposób usuwane z pamięci wewnętrznej smartfona lub z podłączonej do niego karty pamięci.
Pamiętaj jednak, że kosz może zostać opróżniony przez upłynięciem 30 dni. Stanie się tak w przypadku, w którym w telefonie skończy się przestrzeń dostępna dla kluczowych plików. W takiej sytuacji system automatycznie opróżni kosz, by zwolnić miejsce w pamięci urządzenia. Dlatego też po przypadkowym usunięciu zdjęć staraj się nie wykonywać następnych fotek i filmów ani nie instaluj żadnych dodatkowych programów. Zatem, jak przywrócić usunięte zdjęcia z kosza?
Jak odzyskać zdjęcia usunięte z kosza telefonu?
Zabierając się za odzyskiwanie zdjęć z telefonu, musisz w pierwszej kolejności zajrzeć właśnie do kosza. W folderze tym powinny znajdywać się wszystkie skasowane w ciągu ostatnich 30 dni zdjęcia – zarówno te usunięte celowo, jak i przypadkowo. Pokażemy Ci teraz, jak przywrócić interesujące Cię pliki.
Jak odzyskać wykasowane zdjęcia z telefonu z systemem iOS
Zdecydowana większość użytkowników iPhone'ów korzysta z domyślnej galerii zdjęć, dlatego też to właśnie jej dotyczyć będzie poniższa procedura.
1. Uruchom aplikację „Zdjęcia”.
2. Wejdź w zakładkę „Albumy”.
3. Kliknij pozycję „Ostatnio usunięte” widniejącą w polu „Narzędzia”.
4. Na tym etapie konieczne może okazać się odblokowanie urządzenia poprzez Face ID lub Touch ID – zrób to.
5. Stuknij opcję „Wybierz”.
6. Zaznacz wszystkie interesujące Cię zdjęcia oraz filmy wideo, które chcesz przywrócić.
7. Kliknij przycisk „Odzyskaj zdjęcie” i potwierdź chęć wykonania tej operacji.
Jak odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu z systemem Android?
W przypadku smartfonów działających pod kontrolą Androida sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Niemal każdy producent telefonów sprzedaje swoje urządzenia z nieco zmodyfikowanym systemem operacyjnym, w którym to jego własna aplikacja ustawiana jest jako domyślna galeria zdjęć. Nadal jednak powinna ona zawierać dedykowany folder kosz, w którym znajdować się będą wszystkie usunięte dane.
Jak więc przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu? Pokażemy Ci to na systemowej aplikacji „Zdjęcia Google”. W przypadku autorskich aplikacji producentów smartfonów procedura odzyskiwania plików przebiega w podobny sposób.
1. Uruchom „Zdjęcia Google”.
2. W dolnym pasku wyszukaj pozycję „Biblioteka” i stuknij ją palcem.
3. Kliknij zakładkę „Kosz”.
4. Wybierz zdjęcia lub filmy wideo, które chcesz przywrócić.
5. Stuknij kafelek „Przywróć” – znajdziesz go w prawym dolnym rogu ekranu.
6. Potwierdź wykonanie operacji odzyskiwania zdjęć klikając opcję „Zezwól”.

Zamiast po fakcie zastanawiać się, jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu, lepiej zapobiegać takiej sytuacji!
Zdjęcia oraz filmy wideo wykonywane są w celu uwiecznienia wspomnień, stanowiąc tym samym bezcenne pamiątki. Dzięki nim da się w dowolnym momencie cofnąć się w czasie i ponownie przeżyć ważne chwile.
Owszem, przypadkowo usunięte pliki można w większości przypadków przywrócić do pamięci telefonu, ale po co ryzykować? Dużo lepszym pomysłem jest wykonywanie regularnych kopii zapasowych. Pod tym pojęciem kryje się powielenie wszystkich zdjęć oraz filmów, a następnie skopiowanie ich na zewnętrzne nośniki danych.
Do tego celu możesz wykorzystać:
● fizyczne nośniki danych, takie jak płyty DVD oraz Blu-ray;
● zewnętrzne dyski twarde;
● serwery NAS;
● osobisty magazyn danych w postaci chmury (przykładowo subskrypcja Office 365 lub Zdjęcia Google).
Prawidłowo wykonana kopia zapasowa uchroni Cię przed utratą ważnych plików – zarówno w przypadku ich przypadkowego usunięcia, jak również podczas krytycznego uszkodzenia telefonu lub jego zgubienia czy kradzieży.
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:
1, Jak włączyć lub wyłączyć touchpad? Co zrobić, jeśli nie działa?
2. Jak zablokować numer telefonu? I jak go odblokować?
3. Jak zmienić hasło do Wi-Fi – na telefonie oraz na routerze
Czytaj więcej

Dzięki Apple CarPlay możesz bezpiecznie korzystać ze swojego smartfona z nadgryzionym jabłkiem jadąc samochodem. CarPlay pozwala swobodnie korzystać z podstawowych funkcji telefonu Apple i jednocześnie skupić się na drodze. Podpowiadamy, jak włączyć Apple CarPlay, by wykorzystać wszystkie jego możliwości.

Samsung Galaxy Z Fold 5 i Samsung Galaxy Z Flip 5 – premiera najnowszych składanych smartfonów nie mogła przejść bez echa! Samsung wprowadza kilka nowości w swoich telefonach – warto wiedzieć o nich więcej. Czy opłaca się kupić jeden z tych modeli? Zobacz najnowsze informacje oraz specyfikację dla składanych telefonów Samsunga 2023.

Zastanawiasz się, co różni poszczególne rodzaje kart pamięci? Zgubiłeś się wśród tych wszystkich skomplikowanych nazw i klas? Spokojnie, jesteśmy tutaj, żeby pomóc! Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty przewodnik, dzięki któremu poznasz najważniejsze informacje na temat rodzajów kart pamięci.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest funkcja czat RCS w Twoim telefonie ? Nie musisz już więcej zaprzątać sobie tym głowy. Wyjaśnimy Ci, na czym polega ten nowy standard w komunikacji mobilnej.

Za nami premiera Apple iPhone 15, 15 Plus i 15 Pro oraz 15 Pro Max – wszystkie z gniazdem USB-C (nareszcie!). Smartfon występuje w ok. 60 wersjach – tyle nowych produktów znajdziesz w MediaMarkt.pl! Co nowego w iPhonie 15? Zapoznaj się z kolejną generacją urządzeń Apple – przedsprzedaż od 15 września, wysyłka tydzień później.

Marka LG wprowadziła niedawno do sprzedaży telewizory QNED. Co to jest? Jeśli nie masz pewności, ten artykuł jest dla ciebie! Nowe technologie związane z produkcją telewizorów pojawiają się tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to jest QNED, dobrze trafiłeś. Wyjaśnimy dokładnie, czym charakteryzują się te matryce i jak wypadają na tle konkurencji.

Przydatne akcesoria do samochodu sprawią, że podróż będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach. Dzięki nim do celu dotrzesz szybko, bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu. Planujesz wyjazd na wakacje lub długi weekend? Sprawdź, co warto mieć w samochodzie!

IP67 albo IP68 – co oznacza ten parametr? Gdy przeglądasz specyfikację techniczną smartfonów, tabletów czy aparatów fotograficznych, często w takiej formie opisywany jest stopień wodoodporności. Czy te litery i liczby mają praktyczne znaczenie? Czym różni się stopień ochrony IP67 od IP68? Odpowiadamy na te pytania.

Face ID to mechanizm uwierzytelniania poprzez rozpoznawanie twarzy. Został opracowany przez firmę Apple i pokazany światu podczas prezentacji iPhone’a X w 2017 r. Od tego czasu znajduje się w każdym modelu iPhone’a oraz tabletach iPad. Jak ustawić Face ID na swoim urządzeniu? Wyjaśniamy i pokazujemy, jak działa Face ID i jak przeprowadzić cały proces krok po kroku!

Rozmyślasz nad tym, jak ustawić godzinę w opasce? Popularne wśród użytkowników na całym świecie smartbandy imponują liczbą funkcji: mierzą tętno, pokazują liczbę kroków i spalonych kalorii, śledzą jakość snu, przekazują powiadomienia ze smartfonu, a także, naturalnie, informują o porze dnia. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ustawić godzinę w opasce sportowej.