Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jak oglądać ulubione seriale w erze VOD – przegląd telewizorów, i tabletów

Sposób oglądania seriali w ostatnich latach dynamiczne ewoluował i w konsekwencji bardzo różni się od tego, co było jeszcze 10 lat temu. Rozkwit platform streamingowych sprawił, że czekanie na jeden odcinek serialu emitowany co tydzień o konkretnej godzinie, dziś już wydaje się dla wielu absurdem. Ze zdziwieniem można także wspominać kupowanie całych sezonów seriali na DVD czy próby oglądania materiałów z nielegalnych źródeł. Obecnie setki seriali są dostępne natychmiast w ramach miesięcznego abonamentu, z którego można łatwo zrezygnować. Nie ma także znaczenia miejsce, w jakim oglądamy oraz urządzenie. Pewnie, że najwygodniej ogląda się na dużym telewizorze, niemniej w razie potrzeby można w ramach tego samego abonamentu użyć komputera albo tabletu. Nie ma także potrzeby, żeby oglądać odcinek do końca. Można przerwać w dowolnej chwili, choćby w połowie, i kontynuować od przerwanego momentu. Oglądanie po nowemu daje zatem niesamowite możliwości. Producenci zdają sobie sprawę z tego i także idą na rękę widzom, uwzględniając ich potrzeby w specyfikacji sprzętu. Które urządzenia będą najlepsze dla miłośnika seriali? Zobaczcie krótki przegląd.

Telewizor do oglądania seriali

Podstawowym warunkiem do korzystania z możliwości, jakie dają platformy VOD jest przede wszystkim dostęp do internetu i obsługa funkcji smart TV. Przy czym, przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, co kryje się pod tym bardzo pojemnym określeniem. Telewizory działają w ramach kilku różnych systemów i nie zawsze będą mieć dostęp do tych aplikacji, które nas najbardziej interesują. Najlepiej sprawdzić poszukując konkretnej aplikacji jak na przykład Netflix, Filmbox czy Player.pl. Niektóre telewizory posiadają nawet specjalny przycisk na pilocie, pozwalający uruchomić Netflixa jednym kliknięciem. Czy bez smart TV da się oglądać seriale dostępne online? Tak, niemniej w takim przypadku potrzebny będzie na przykład podłączony dekoder telewizji cyfrowej, zapewniający dostęp do HBO Go albo konsoli z aplikacjami filmowymi.

Jakie kryteria jeszcze powinien spełniać telewizor? Na pewno atutem będą funkcje obraz u dźwięku dostosowane do konkretnych potrzeb. Przykładowo, telewizor PANASONIC TX-49FX700E ma do wyboru funkcję ciemna surround, tryb mowa idealny do niezbyt dobrze nagłośnionych dialogów w polskich produkcjach, a także możliwość skonfigurowania własnych ustawień. Mamy także do dyspozycji dwa tryby kinowe i optymalizację obrazu dzięki HDR. Plusem jest także możliwość sterowania w wygodniejszy sposób niż za pomocą pilota. Dobrą alternatywą jest sterowanie głosowe albo korzystanie ze specjalnej aplikacji. Czy taki telewizor musi mieć rozdzielczość Full HD? Niekoniecznie. Wiele zależy od tego, jakie seriale lubimy oglądać. O ile Gra o Tron czy Stranger Things faktycznie doskonale wygląda z wyraźniejszym obrazem i większą ilością szczegółów, tak w przypadku seriali komediowych, nie ma to większego znaczenia. Tak, jak w przypadku gier video, wybór jest oczywisty, tak w przypadku, gdy myślimy głównie o serialach, mniejsza rozdzielczość może nie stanowić problemu, a takie modele kupimy znacznie taniej. PHILIPS 49PFS5302/12 to prawdziwa okazja, zwłaszcza ze telewizor ma najważniejsze funkcje internetowe, klasę energetyczną A++, sterowanie smartfonem i potrafi automatycznie wykrywać inne urządzenia tego producenta.

[ZDJECIE PHILIPS]

Serial na tablecie? Czemu nie!

Tablet doskonale sprawdzi się do oglądania seriali przede wszystkim w dalszej podróży czy w codziennej drodze do pracy. Mając abonament na kilka urządzeń, można dowolnie przełączać ulubione materiały między telewizorem a urządzeniem mobilnym, co umożliwia dokończenie rozpoczętego odcinka na przykład w momencie, gdy na ekranie telewizora domownicy chcą oglądać coś innego. Jakie cechy powinien spełniać tablet? Najważniejsza jest wielkość wyświetlacza oraz dobre kolory i rozdzielczość. Najlepiej jest wybierać 10-calowe modele w Full HD lub zbliżonej rozdzielczości. Dużym atutem jest także pojemna bateria, która sprawi, że nie trzeba będzie zbyt często ładować urządzenia. Jeśli z tabletem zamierzamy spędzać dużo czasu, ogromnie ważna jest ochrona oczu. Tablet HUAWEI MediaPad T5 ma tryb ochrony, polegający na odfiltrowywaniu części niebieskiego światła, co redukuje zmęczenie oczu wynikające z korzystania z wyświetlacza. Samsung Galaxy Tab A oferuje natomiast technologię Anti-Glare. Funkcja aktywuje się przy słabym oświetleniu, stopniowo zwiększając jasność ekranu, podczas jego włączania, aby oczy miały czas na dostosowanie się do nowych warunków oświetleniowych.

Wybór sprzętu determinuje to, w jak komfortowych warunkach będziemy oglądać ulubiony serial. Ze względu na ogromne zainteresowanie produkcjami, z całego świata miłośnicy seriali stali się ważną grupą odbiorców, podobnie jak wcześniej gracze. Dzięki temu mamy na rynku wiele rozwiązań idealnie wpisujących się w tego typu potrzeby.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]