Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli oglądać materiały multimedialne – zdjęcia czy filmy – na zdecydowanie większym ekranie. W ten sposób telewizor może zastąpić monitor komputerowy. Poza tym dzięki podłączeniu z laptopem zobaczymy na dużym ekranie chociażby materiały z Netflixa, nawet jeśli nie posiadamy funkcji smart TV. Jak sparować ze sobą urządzenia? Można to zrobić za pomocą kabla albo bezprzewodowo. Zobacz sposoby!


Jak podłączyć laptopa do telewizora?


Jak podłączyć laptopa do telewizora za pomocą HDMI?


W tym przypadku sprawa jest dość prosta. Warunkiem powodzenia jest posiadanie portu HDMI zarówno w TV, jak i w laptopie oraz odpowiedniego kabla. Jaki konkretnie wybrać? Najlepiej taki kabel HDMI, który potrafi strumieniować obraz w jakości 4k. Drugą ważną sprawą jest odpowiednia długość kabla!


Oprócz HDMI można używać także innych kabli, w zależności od tego, jakimi portami dysponuje laptop. Może być to również dobrze kabel HAMA HDMI – DVI. Podłączenie laptopa do telewizora umożliwi również kabel DisplayPort – HDMI, a także kabel z końcówką mini HDMI. Po połączeniu urządzeń kablami na pilocie telewizora po prostu wybieramy odpowiednie źródło sygnału i od razu możemy zobaczyć to, o co nam chodziło.


Warto pamiętać, że w przypadku kabla DVI strumieniowany jest tylko obraz, a nie dźwięk. Trzeba zatem użyć dodatkowego przewodu lub przejściówki, aby cieszyć się także dobrym audio. Podobnie jest w przypadku złącza VGA. Tutaj dodatkowym mankamentem jest fakt, że VGA przesyła sygnał analogowy a nie cyfrowy, bardziej podatny na zakłócenia.