MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli oglądać materiały multimedialne – zdjęcia czy filmy – na zdecydowanie większym ekranie. W ten sposób telewizor może zastąpić monitor komputerowy. Poza tym dzięki podłączeniu z laptopem zobaczymy na dużym ekranie chociażby materiały z Netflixa, nawet jeśli nie posiadamy funkcji smart TV. Jak sparować ze sobą urządzenia? Można to zrobić za pomocą kabla albo bezprzewodowo. Zobacz sposoby!


Jak podłączyć laptopa do telewizora?


Jak podłączyć laptopa do telewizora za pomocą HDMI?


W tym przypadku sprawa jest dość prosta. Warunkiem powodzenia jest posiadanie portu HDMI zarówno w TV, jak i w laptopie oraz odpowiedniego kabla. Jaki konkretnie wybrać? Najlepiej taki kabel HDMI, który potrafi strumieniować obraz w jakości 4k. Drugą ważną sprawą jest odpowiednia długość kabla!


Oprócz HDMI można używać także innych kabli, w zależności od tego, jakimi portami dysponuje laptop. Może być to również dobrze kabel HAMA HDMI – DVI. Podłączenie laptopa do telewizora umożliwi również kabel DisplayPort – HDMI, a także kabel z końcówką mini HDMI. Po połączeniu urządzeń kablami na pilocie telewizora po prostu wybieramy odpowiednie źródło sygnału i od razu możemy zobaczyć to, o co nam chodziło.


Warto pamiętać, że w przypadku kabla DVI strumieniowany jest tylko obraz, a nie dźwięk. Trzeba zatem użyć dodatkowego przewodu lub przejściówki, aby cieszyć się także dobrym audio. Podobnie jest w przypadku złącza VGA. Tutaj dodatkowym mankamentem jest fakt, że VGA przesyła sygnał analogowy a nie cyfrowy, bardziej podatny na zakłócenia.Jak podłączyć laptopa do telewizora bez HDMI?


Są także sposoby na to, aby obraz z laptopa zobaczyć na większym ekranie bez używania przewodów. Ciekawym urządzeniem, które to umożliwi, jest chociażby odtwarzacz multimedialny GOOGLE Chromecast 3.0. Sprzęt podłącza się do telewizora przez port HDMI. Potem można po prostu użyć smartfona, tabletu lub komputera aby oglądać wybrane przez siebie treści.


Można także przesłać obraz z laptopa na TV przez Wi-Fi. Jak to konkretnie zrobić? To już zależy od konkretnego modelu telewizora oraz systemu operacyjnego, jaki ma smart TV. Istnieje tutaj kilka możliwości.


Najczęściej obsługiwane standardy to:

  • funkcja Wi-Fi Direct,
  • funkcja Miracast,
  • Intel WiDi.


Wybór odpowiedniej opcji zazwyczaj jest prosty i intuicyjny. Znajdziemy właściwą funkcję, poruszając się po interfejsie swojego smart TV lub czytając instrukcję.Dlaczego warto zdecydować się na podłączenie laptopa do telewizora?


Chociaż może się to wydawać trudne, w rzeczywistości współpraca laptopa z telewizorem to dość prosta sprawa. Gdy już się dowiemy, jak połączyć laptopa z telewizorem, z pewnością często będziemy korzystać z tej możliwości, ponieważ zapewnia wiele korzyści. Zobaczenie zdjęć, nagrań video czy projektów graficznych na 55-calowym ekranie zamiast na małym laptopie może zupełnie zmienić perspektywę. To także atrakcyjna opcja dla graczy. W końcu nie ma sensu inwestować w kosztowny monitor gamingowy, skoro mamy do dyspozycji dobre jakości telewizor 4K.


Na dużym ekranie doskonale będzie wyglądać każda prezentacja, strona internetowa, animacja czy pokaz wakacyjnych zdjęć. Większy ekran może być pomocy w codziennym życiu, w pracy, czy do nauki szkolnej. Jak widać, można korzystać z tej opcji i za pomocą kabla, i za pośrednictwem lokalnej sieci bezprzewodowej.


Zobacz więcej

Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI? Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Jak sparować ze sobą urządzenia? Sprawdź!

Więcej

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać? TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.

Więcej

HDMI czy DVI? Który kabel lepszy? HDMI czy DVI? Który kabel lepszy?

Zastanawiasz się, jaki kabel będzie lepszy do monitora – DVI czy HDMI? Zobacz praktyczny poradnik przed zakupem.

Więcej

Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów? Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów?

Wymiana telewizora raz na jakiś czas to normalna sprawa w świecie szybko rozwijających się technologii. Czy lepiej wybrać telewizor LG, czy Samsung? W tym artykule zastanawiamy się, który z wiodących producentów ma ciekawszą ofertę.

Więcej

Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021 Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021

Nie wiesz, jaki kupić głośnik Bluetooth? Ranking produktów na pewno pomoże Ci dokonać dobrego wyboru.

Więcej

Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać? Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy bardzo często rozmaite treści video ogląda się online. Jednak gdy zależy nam na tym, aby mieć ulubiony film czy serial na trwałym nośniku, warto kupić odtwarzacz Blu-ray. Ranking produktów, który prezentujemy w artykule, na pewno przyda się każdemu, kto szuka takiego sprzętu.

Więcej

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok

Zestaw kina domowego potrafi znacząco zwiększyć przyjemność z oglądania filmów. Jak wybrać kino domowe, żeby cieszyć się zadowalającym efektem w rozsądnej cenie? Doradzamy, na jakie cechy zwrócić uwagę i polecamy przykładowe produkty.

Więcej

Jaki telewizor kupić – Sony czy Samsung? Sprawdźmy zalety modeli od obu producentów Jaki telewizor kupić – Sony czy Samsung? Sprawdźmy zalety modeli od obu producentów

Jaki telewizor kupić: Sony czy Samsung? Jakie sa zalety modeli od tych producentów? Na te pytania staramy się odpowiedzieć.

Więcej

Jak podłączyć kino domowe do telewizora? Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Zakup kina domowego sprawia, że we własnym salonie możemy poczuć się jak sali kinowej. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich elementów i skuteczne połączenie ich ze sobą, wymaga odrobiny wiedzy i umiejętności. O czym pamiętać, zanim zmierzymy się z tym wyzwaniem? Zobacz nasz praktyczny poradnik, w którym podpowiadamy, jak podłączyć kino domowe do telewizora.

Więcej

Telewizory dla gracza – jaki model wybrać? Ranking Telewizory dla gracza – jaki model wybrać? Ranking

Na co warto zwrócić uwagę, jeśli kupujemy telewizor dla gracza i zamierzamy często korzystać z konsoli? Zobacz praktyczny poradnik. Rozpiętość cen telewizorów jest ogromna, więc to, jaki ostatecznie uda się kupić, w dużej mierze zależy od dostępnego budżetu.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]