Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Zastanawiasz się, jak połączyć smartband z telefonem? Wiele osób obawia się, czy będzie potrafiła to zrobić – zwłaszcza jeśli z inteligentną opaską ma styczność po raz pierwszy. Nie ma jednak się czego bać! Cały proces jest prosty i intuicyjny, a sparowanie urządzeń jest bardzo przydatne! Zobacz instrukcję, jak połączyć opaskę z telefonem –na przykładzie Mi Band 5.


Po co łączyć smartband z telefonem?


Opaski skutecznie zastąpiły smartfony jako urządzenia do monitorowania snu czy aktywności sportowej. Nic dziwnego. Poruszanie się z zegarkiem lub opaską na dłoni jest o wiele bardziej naturalne niż chodzenie przez cały dzień z telefonem w ręku. W końcu smartfon okładamy do ładowania, chowamy w torebce czy zostawiamy na biurku przez co wszystkie pomiary związane z aktywnością nie byłyby miarodajne. Trudno też biegać czy pływać z telefonem, skoro można ze smartbandem! Właśnie z tych powodów opaski cieszą się tak dużą popularnością. Jeśli tak, to w jakim celu łączyć opaskę z telefonem? Oto dwa najważniejsze powody.


Przesyłanie danych i wyświetlanie ich w aplikacji w formie tabel i wykresów – nie ma wątpliwości, że ekran opaski jest niewielki. Znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o prezentację danych, ma telefon. Dlatego wygodniej jest zbierać wyniki ćwiczeń w opasce, ale przeglądać i interpretować je, mając do dyspozycji smartfon z rozbudowaną apką treningową.


Przekazywanie powiadomień – informacje o mailach, wiadomościach SMS, nieodebranych połączeniach na ekranie opaski to duża korzyść – można od razu coś zobaczyć bez nerwowego wyciągania urządzenia z kieszeni. Wszak w przypadku zerknięcia na opaskę, dużo łatwiej o dyskrecję.


Jak sparować smartband? Instrukcja krok po kroku


Jak połączyć opaskę z telefonem krok po kroku?


Do prawidłowej synchronizacji opaski i telefonu niezbędna będzie odpowiednia aplikacja. Każdy producent ma tutaj swoje rozwiązanie. Przykładowo Huawei promuje aplikację Huawei Health a Garmin ma Garmin Connect. My jednak jako przykład podamy instrukcję, jak sparować Mi Band 5 z telefonem, ponieważ obecnie to opaski Xiaomi są najpopularniejszym wyborem Polaków.


  1. Zaczynamy od pobrania na swój telefon lub zaktualizowania aplikacji. W przypadku Xiaomi chodzi o appkę Mi Fit.
  2. Następnie zakładamy konto lub logujemy się na już istniejące.
  3. W ustawieniach klikamy „Moje urządzenia” i następnie „Wybierz urządzenie”. Aby opaska była widoczna, powinniśmy w swoim telefonie uruchomić Bluetooth oraz lokalizację.
  4. Gdy urządzenia się odnajdą, można dokonać konfiguracji.


Jak widać, proces jest bardzo prosty. Zwłaszcza jeśli robimy to pierwszy raz, raczej nie napotkamy żadnych kłopotów. Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć Mi Band 4 z telefonem lub jakiś starszy model pamiętaj, że wygląda to w analogiczny sposób.O czym jeszcze pamiętać, gdy łączymy opaskę z telefonem?


Paradoksalnie, trudniej może być, gdy chcemy użyć nowej opaski, a telefon jest cały czas sparowany ze starym sprzętem. Wtedy należy po prostu rozłączyć starą opaskę i dopiero wtedy dodawać nową.


Jakie jeszcze inne błędy i przeszkody można napotkać?


  • Nieaktualna wersja aplikacji lub plików systemowych
  • Zbyt duża odległość między parowanymi urządzeniami
  • Nienadanie aplikacji wszystkich wymaganych dostępów i uprawnień
  • Czasem zdarzają się także inne błędy, które najczęściej wyeliminuje restart telefonu albo w skrajnych przypadkach przywrócenie ustawień fabrycznych.


Dlaczego w ogóle warto sięgnąć po smartband?


Inteligentna opaska pozwala zapanować nad swoim zdrowiem, snem i codziennymi sprawami. To uniwersalne korzyści, niezależnie od tego, czy wybierzemy najnowszą Mi Band 6, czy starszą Mi Band 3. Jak sparować sprzęt – już wiemy, a zatem nie pozostaje nic innego jak korzystać z tej możliwości!


Opaska sportowa to świetny sprzęt, żeby rozpocząć swoją przygodę z urządzeniami typu wearable. Zwłaszcza że opaski są niedrogie – za dobry sprzęt zapłacimy ok. 200 zł. Jeśli polubimy monitorowanie organizmu czy planowanie dnia za pomocą takiej technologii, warto sięgnąć po zaawansowane i bardziej estetyczne zegarki. W tej kategorii można wyróżnić chociażby smartwatch HUAWEI Watch GT 2 Sport, zegarek sportowy Garmin Fenix czy Apple Watch.


Nie ma wątpliwości, że integrowanie ze sobą różnych urządzeń to przyszłość. Dziś jeszcze potrzebne są instrukcje i poradniki, ale za jakiś czas pewnie za jakiś czas stanie się to równie naturalne i oczywiste jak zakupy w internecie.


Zobacz też nasz ranking najlepszych smartbandów.


Zobacz więcej

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać? Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.

Więcej

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Zastanawiasz się, jak połączyć smartband z telefonem? Zobacz instrukcję, jak połączyć opaskę z telefonem –na przykładzie Mi Band 5.

Więcej

Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021 Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki smartwatch męski warto kupić? Zobacz nasz ranking i wybierz coś dla siebie. 

Więcej

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku? Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać? Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać?

Smartband czy smartwatch – który sprzęt jest lepszy? Czym się od siebie różnią? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania. Polecimy sprawdzone modele, które warto kupić.

Więcej

Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona? Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Zastanawiasz się, czy smartband działa bez telefonu – oraz w ogóle jak działa, nawet przy połączeniu ze smartfonemjak działa smartband? 

Więcej

Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski Xiaomi Mi Band 5 – kiedy premiera? Znamy datę! Oto recenzja nowej opaski

Kiedy odbędzie się premiera Mi Band 5 od Xiaomi i jakie nowości zapowiedział producent? Zobacz wszystkie szczegóły.

Więcej

Jaki smartwatch dla dzieci wybrać? Ranking 2022 Jaki smartwatch dla dzieci wybrać? Ranking 2022

Smartwatch to inteligentne urządzenie, które ułatwi kontakt z dzieckiem i pomoże zwiększyć jego bezpieczeństwo. Forma zegarka sprawia, że zdecydowanie trudniej go zgubić niż telefon. Dodatkowo, w porównaniu ze smartfonem, zegarki dla dzieci są tańsze i prostsze w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nimi także młodsi, również przedszkolaki. Jaki smartwatch dla dziecka kupić? Prezentujemy ranking polecanych produktów.

Więcej

Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych! Smartwatch Huawei GT Active – idealny dla aktywnych!

Sportowy smartwatch HUAWEI Watch GT ActiveCzy warto go kupić? Zobacz recenzję. 

Więcej

Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka? Smartfony OPPO – czy warto kupić? Co to w ogóle za marka?

OPPO to stosunkowo nowa marka na polskim rynku. Najważniejsze informacje o sprzęcie OPPO znajdziesz w tym artykule.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]