MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jak przetrwać wiosnę – przegląd przydatnych urządzeń dla alergika

Większość z nas z utęsknieniem oczekuje wiosny. Nic dziwnego, skoro lubimy wyższe temperatury, zieleń, kolorowe kwiaty, słońce i aktywności na świeżym powietrzu. Jest jednak dość liczna grupa, która widzi także negatywne aspekty tej pory roku. To alergicy, dla których sezon pylenia bywa naprawdę trudnym okresem. W końcu nikt nie lubi nieustannego kataru, złego samopoczucia, bólu głowy i problemów z koncentracją, a to częste objawy uczulenia. Lista roślin, których pylenie utrudnia życie alergikom, jest naprawdę długa. Warto tu wymienić chociażby leszczynę, brzozę, dąb czy pokrzywę. Jak przetrwać ten trudny okres? Można oczywiście przeczekać i starać się nie wychodzić z domu. Lepiej jednak funkcjonować normalnie, a niechciane alergeny po prostu wyeliminować ze swojego otoczenia. W tym celu przyda się kilka urządzeń, które potrafią zneutralizować problem. Inwestycja opłaci się, ponieważ to nie tylko sposób na nieszczęsne pyłki roślin, ale także kurz, roztocza i inne alergeny, które potrafią sprawiać kłopoty przez cały rok, a nie tylko przez kilkanaście tygodni w roku. Co na pewno przyda się w domu alergika? W artykule przedstawiamy przegląd najbardziej przydatnych sprzętów.


Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza bardzo zyskały na popularności, gdy do mediów przebił się temat jakości powietrza - zwłaszcza w dużych miastach. Warto jednak pamiętać, że smog to nie jedyne zagrożenie, z którym oczyszczacz może się uporać. Na jakość powietrza składa się wiele czynników i wiele elementów może być zagrożeniem dla czystego powietrza. Oprócz niebezpiecznego pyłu PM 2,5 i alergenów, z zewnątrz do naszych domów mogą dostać się także bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów i pleśni. Inwestycja w oczyszczacz powietrza pozwala zatem uniknąć wielu różnych niebezpieczeństw jednocześnie. Filtr Hepa potrafi zatrzymać więcej niż 99% cząsteczek, które mogą nam zaszkodzić. Wychwytywane są nawet bardzo małe elementy, o rozmiarach 0,3 mikrona.

Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Bardzo efektywnym rozwiązaniem będzie na pewno zakup takiego modelu jak oczyszczacz PHILIPS AC2889/10 Seria 2000i.. To nowoczesne urządzenie potrafi skutecznie filtrować powietrze nawet na dużych powierzchniach. Efektywność sięga 80 metrów, a wskaźniki LED na bieżąco pokazują efekty pracy, czyli aktualną jakość powietrza wewnątrz. Urządzenie pracuje w 3 trybach automatycznych- ogólnym, trybie alergeny oraz trybie bakterie i wirusy. Poza tym, mamy także 5 trybów ręcznych do manualnej obsługi, w tym tryb turbo, który umożliwia oczyszczenie powietrza w danym pomieszczeniu w bardzo szybkim tempie. W tym nowoczesnym urządzeniu nie musimy się martwić także o czyszczenie i wymianę filtrów. System alertów poinformuje nas o takiej konieczności, dzięki czemu nie będziemy musieli sami kontrolować sytuacji. Kolejne udogodnienie to wygodna aplikacja na smartfona kompatybilna z oczyszczaczem.Jeśli szukamy urządzenia w niższej cenie, o bardziej kompaktowych rozmiarach, warto polecić także Oczyszczacz PHILIPS AC1214/10 Series 1000i. Wśród zalet tego modelu, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na tryb monitorowania jakości powietrza nocą, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o sypialni. Oczyszczacz szybko przygotowuje powietrze do snu i stale monitoruje jego jakość. W aplikacji na smartfona, oprócz modułu do zdalnego zarządzania pracą urządzenia, znajdziemy także informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczenia, prognozy, a także praktyczne rady i wskazówki, które podpowiedzą, jak zapobiec pojawieniu się zanieczyszczeń. Oczyszczacz potrafi pracować także w trybie cichym, co na pewno docenią osoby, którym intensywna praca innego oczyszczacza mogłaby zakłócić spokojny sen.


Nawilżacz powietrza

Chociaż oczyszczanie powietrza jest ogromne ważne, nie można zapominać także o odpowiednim poziomie wilgoci, który zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie bez żadnych kłopotów zdrowotnych wynikających z niedoboru wody w otoczeniu. Jeśli nie mamy miejsca na umieszczenie dwóch niezależnych urządzeń - nawilżacza i oczyszczacza - można zdecydować się na urządzenie hybrydowe, które spełnia jednocześnie obie funkcje. Taki jest właśnie nawilżacz VENTA LW-45. Urządzenie, za które zapłacimy mniej niż 1500 zł, potrafi skutecznie oczyścić powietrze na powierzchni do 40 metrów kwadratowych i nawilżyć nawet na 72 metrach. Poziom intensywności pracy możemy regulować, korzystając z 3 poziomów natężenia.Dobry odkurzacz? Nieoceniona pomoc dla alergika!

Bardzo wiele alergenów potrafi ukryć się tam, gdzie brud i okruchy - na podłodze, na dywanie i innych płaskich powierzchniach. Zwykły odkurzacz nie zawsze radzi sobie dobrze z usunięciem wszystkich zanieczyszczeń. Dlatego mając w domu alergika, najlepiej jest sięgnąć po specjalistyczny model o ponadprzeciętnych możliwościach. Okazuje się, że dla alergika to nie wysoka moc odkurzacza czy zestaw przydatnych końcówek ma najbardziej kluczowe znaczenie. W tym przypadku, najważniejsze są zastosowane filtry oraz szczelność urządzenia. Nikt nie chciałby bowiem, żeby odkurzacz, zamiast usuwać zanieczyszczenia, podczas pracy sam emitował dużą ilość kurzu! Godnym polecenia modelem jest na pewno odkurzacz ELECTROLUX EUS8ALRGY UltraSilencer ZEN. Ten odkurzacz wyposażono w wyjątkowo czułe filtry Allergy Plus, a także technologię Silent Air, która dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza unika drgań i umożliwia pracę przy dużo niższym poziomie hałasu, niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy o standardowej konstrukcji. Drugi ciekawy model od tego samego producenta to odkurzacz ELECTROLUX EUS8ANIMAL. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie na co dzień obecne są zwierzęta, a właściwie ich sierść. Największe atuty urządzenia to na pewno bardzo wysoka klasa emisji kurzu (czyli w praktyce niemal brak tejże emisji), wysoka klasa energetyczna gwarantująca oszczędność, a także bardzo pojemny worek na 5 litrów.Ciekawe modele znajdziemy także wśród odkurzaczy bezworkowych. W tej kategorii na pewno powinniśmy wyróżnić odkurzacz PPHILIPS PowerPro Expert FC9743/09. Odkurzacz wyposażony jest w niezwykle skuteczne filtry Hepa i cechuje się bardzo dobrym zatrzymywaniem kurzu. Pojemnik na odpadki możemy bardzo łatwo opróżnić, a także myć pod bieżącą wodą. Bardzo skuteczny i cichy jest również odkurzacz TEFAL TW8370RA MultiCyclonic Animal Care Pro. Mimo kompaktowych rozmiarów, radzi sobie z wymagającymi zadaniami, a technologia cyklonowa pozwala pracować mu z niezmiennie wysoką efektywnością, nawet wtedy, gdy pojemnik na kurz jest już niemal pełen.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o odkurzaczach wodnych. Te doskonale sprawdzają się przy czyszczeniu dywanów, wykładzin i tapicerek. Skuteczną neutralizację alergenów zapewnia złożony system filtracji, na który składa się filtr wodny (wylotowy), a także filtr zmywalny i filtr Hepa 13. Przykładem bardzo dobrego sprzętu tego typu w przystępnej cenie, jest na pewno odkurzacz MPM MOD-19/8 Bora. Warto podkreślić, że to model bardzo uniwersalny, który umożliwia dotarcie do różnych trudno dostępnych miejsc, dzięki użyciu licznych końcówek o konkretnych funkcjach. Mamy tu głowicę podłogowo-dywanową, szczotkę okrągłą, szczotkę parkietową, a także specjalną szczotkę do dokładnego czyszczenia żaluzji.

Życie z alergią wcale nie musi być aż tak uciążliwe. Postęp technologiczny pozwala w znacznym stopniu wyeliminować wiele niedogodności związanych z tym stanem i normalnie funkcjonować mimo licznych alertów pyłkowych. Poprawa jakości powietrza - i co za tym idzie - komfortu życia, wymaga jedynie zakupienia kilku praktycznych urządzeń, a także regularnego, systematycznego korzystania z każdego z nich.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]