Jak śledzić mundial na wakacjach – praktyczne rady dla urlopowiczów

Często bywa tak, że największe imprezy sportowe odbywają się w okresie urlopowym. Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy letnia olimpiada to wielkie wydarzenie dla fanów sportu, jednak czasami trudno śledzić te wydarzenia nie bieżąco. Jeśli nie uwzględniliśmy terminarza spotkań, planując wakacje być może czeka nas perspektywa śledzenia meczy gdzie indziej, niż na domowej kanapie. Jak radzić sobie z transmisjami na dalekich wyjazdach? Przedstawiamy kilka przydatnych rad.

Piłkarskie święto z innej perspektywy

Piłka nożna ma to do siebie, że potrafi elektryzować ludzi na całym świecie. O ile rozgrywki ligowe trudno czasem oglądać za granicą, tak w przypadku mundialu raczej nie będzie z tym problemu, w końcu turniej jest transmitowany w wielu różnych krajach. A pobyt w innym państwie to możliwość posłuchania innych komentatorów i ekspertów, niż zazwyczaj, a także wtopienie się w tłum miejscowych w miejscowej strefie kibica na telebimie albo w lokalnym pubie. Dużą szansę na obejrzenie meczu będziemy mieli także w każdym pokoju hotelowym. Telewizor jest standardem, więc bez trudu obejrzymy wybrane spotkanie, nie wstając z łóżka.

 Trochę trudniej będzie, gdy postanowiliśmy w trakcie rozgrywek wybrać się w nieco bardziej odludne miejsce lub w trakcie meczu będziemy akurat w drodze pomiędzy dwoma punktami lub na dworcu czy w lotniskowej poczekalni czekając kilka godzin na kolejny lot. Nie ma jednak sytuacji beznadziejnych – trochę sprytu i damy radę uratować udany wieczór pełen emocji.

Mecz w telefonie albo na tablecie

Sportowe zawody możemy spokojnie śledzić bez telewizora. Aby nic nam nie umknęło, wystarczy tablet albo smartfon. Wszystkie wyniki, strzelców goli i inne statystyki na żywo dostaniemy zawsze dzięki odpowiednim piłkarskim aplikacjom. Większe ekrany tabletów mogą natomiast z powodzeniem zastąpić mały odbiornik TV. Żeby nie musieć trzymać urządzenia cały czas w dłoniach, najlepiej s korzystać z podstawki na tablet.

Mecz na ekranie komputera

Wybrane spotkanie dostępne online na własnym laptopie to też wygodna perspektywa. A co z samym sygnałem? Albo możemy oglądać mecze online udostępniane na stronach internetowych i w aplikacjach, albo wykorzystać tuner TV umożliwiający odbiór sygnału jak w telewizji. Takie tunery to bardzo proste i łatwe w obsłudze urządzenia, które podłączymy do każdego laptop korzystając z łącza USB.

Odpowiednia oprawa musi być

Jest wiele elementów, które składają się na radość z piłkarskiego widowiska. Oprócz samej możliwości obejrzenia meczy, nie należy zapominać o pewnych rytuałach i małych przyjemnościach. Nieprzypadkowo w dniu meczu wiele osób ubiera się w narodowe barwy, a nawet maluje twarze na kolorowo! Trudno sobie wyobrazić także oglądanie meczu bez ulubionych przekąsek oraz zimnych napojów – zwłaszcza, gdy wieczory są bardzo ciepłe. Jeśli mecz reprezentacji przyjdzie nam oglądać na przykład nad morzem albo nad jeziorem na polu namiotowym nieodzowna będzie lodówka turystyczna – im bardziej pojemna tym lepiej. W końcu wiadomo, że najprzyjemniej ogląda się w licznej grupie. Odpowiednie zapasy są też szczególnie ważne w fazie pucharowej, gdzie po regulaminowym czasie gry może przyjść czas na dogrywkę i rzuty karne. A na wizytę w sklepie w takich okolicznościach przecież nie ma mowy!

Jeśli ktoś żyje futbolem, to raczej nie znajdzie się taka przeszkoda, która mogłaby skutecznie zakłócić przeżywanie piłkarskiego święta. Niezależnie od tego, gdzie w danej chwili będziemy, powinien znaleźć się sposób na to, aby nic nie umknęło. Szczególnie, jeśli technologia potrafi w tym pomóc!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel