Jak uczynić weekendowe wycieczki przyjemniejszymi?

Jak uczynić weekendowe wycieczki przyjemniejszymi?

Przy odpowiednim ułożeniu dni wolnych, w łatwy sposób można zorganizować kilkudniowy urlop bez konieczności czekania na wakacje, czy też ferie. W takim czasie bardzo często decydujemy się na krótkie, intensywne wyjazdy weekendowe, które chociaż na chwilę wyrwą z codziennego biegu, stresu i obowiązków.

Podróż w upragnione miejsce wiąże się  zwykle z kilkugodzinną podróżą, ponieważ większość z nas nie mieszka w domku w górach, czy apartamencie nad morzem.

Jak sprawić, żeby podróż mijała nam bez stresu i stała się przyjemnością dla naszych pasażerów? Z pomocą przychodzą producenci sprzętu elektronicznego, którzy odpowiadają już chyba na każdą naszą potrzebę.

Nawigacja samochodowa

Przyjeżdżając na stację benzynową i płacąc za paliwo nadal zdarza się nam sięgnąć po atlas samochodowy. Coraz trudniej jednak jest wyobrazić sobie podróż bez nawigacji GPS. W ofercie możemy znaleźć urządzenia nie tylko prowadzące nas po zakamarkach Polski czy Europy, ale robiące to w wielu językach, z asystą pasa ruchu, czy wręcz dopasowaniem do samochodu jakim podróżujemy. Oferty cenowe stają się także coraz bardziej konkurencyjne. Dobra nawigacja GPS to podstawa przy dłuższych wycieczkach. Nawigacja

Czytnik e-booków

Kierowca samochodu  podczas podróży skupia swoją uwagę na drodze i zerkaniu na wspomnianą wyżej nawigację satelitarną. Co w tym samym czasie mogą robić inni podróżujący? Paleta produktów, które mogą pomóc im umilić podróż jest niemal nieograniczona. Począwszy od czytników e-booków. W ciągu tygodnia,przy coraz dłuższym czasie pracy, nie wspominając dodatkowych obowiązków domowych, trudniej znaleźć czas na ulubioną lub popularną teraz książkę. Z pomocą przychodzi czytnik e-booków. Urządzenie pozwala czytać tekst w zasadzie w każdych warunkach – mocniejsze zachmurzenie czy padające na czytnik promienie słoneczne nie utrudnią nam odbioru obrazu. Dodatkową zaletą jest karta pamięci pozwalająca zapełnić czytnik książkami na cały wyjazd. 

Konsole przenośne i tablety

Bogata oferta produktów elektronicznych bez problemu pomoże w zapewnieniu zajęcia także naszym dzieciom, które – jak wszyscy wiemy – najgorzej znoszą, zawsze za długą dla siebie, podróż samochodem. Rozwiązania są dwa i każde z nich jest … bardzo dobre.

Nie jest tajemnicą, że nic tak nie przyciąga uwagi dzieci jak gry, w które nasze pociechy mogą grać zarówno na przenośnych konsolach, jak i tabletach. Pierwsze z rozwiązań jest w zasadzie przeniesieniem funkcjonalności Playstation do mniejszego urządzenia oraz zwiększenie jego funkcjonalności o funkcje typowe dla tabletu właśnie – żyroskop i ekran dotykowy. Przenośne konsole stają hitem.

Nie każde dziecko będzie chciało grać w samochodzie w te same gry, w które gra w domu, dlatego interesującym rozwiązaniem jest użyczenie mu wspomnianego przed chwilą tabletu. Dotykowy ekran i różnorodność rozrywki (nie tylko gry akcji typowe dla konsol) sprawią, że nawet kilkuset kilometrowa trasa nie wywoła u dziecka nudy. Ponadto w każdym momencie może ono skorzystać z Internetu, obejrzeć swój ulubiony film, czy posłuchać piosenek. Tablety mogą okazać się idealnym rozwiązaniem

Podsumowanie

Wspomniane wyżej urządzenia mogą przyczynić się do znacznego zwiększenia atrakcyjności podróży. Na pewno też będą przyjemną odmianą wobec ciągłego poszukiwania kolejnej stacji radiowej, która ucieka nam po pokonaniu kolejnych kilometrów, czy zabawy w rozpoznawanie jadących z naprzeciwka samochodów. Jednym słowem nasza podróż może być bardziej komfortowa, spokojna i ciekawa. Zależy to tylko od nas.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement