Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google?

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie dostępne na urządzeniach mobilnych działające w systemie Android. Pozwala wyszukiwać informacje, planować spotkania i wykonywać inne polece-nia bez dotykania telefonu. Obsługa oprogramowania polega bowiem na wykorzystywaniu komend głosowych. Przez to, że Asystent Google ukryty jest często pod prostą kombinacją przycisków, włą-czamy go przez przypadek w najmniej oczekiwanym momencie. Jak wyłączyć Google Asystenta? Sprawdź instrukcję!

Jak wyłączyć Asystenta Google?


Asystent Google – co to takiego? Do czego służy?


Asystent Google to inteligentne oprogramowanie sterowane komendami głosowymi, pomagające w codziennej organizacji i planowaniu. Oswojenie się z Google Assistant nie powinno sprawić nikomu kłopotu. Za pomocą wirtualnego asystenta można:

  • sprawdzić w internecie dowolną informację podczas wykonywania innych czynności wyma-gających pełnego skupienia,
  • zlecić zakup konkretnego produktu online bez dotykania telefonu,
  • zapisać w kalendarzu przypomnienie o spotkaniu lub urodzinach,
  • ustawić budzik na wybraną godzinę,
  • wyszukać zdjęcie lub przepis na obiad.

Oprogramowanie funkcjonuje w urządzeniach Android już od 2016 roku i od chwili premiery prze-szło wiele aktualizacji. Google Assistant działa dziś płynnie, a korzystanie z niego jest intuicyjne. Aplikacja dobrze rozumie głos użytkownika i poprawnie wprowadza dyktowany tekst (na przykład wiadomości).


Asystent Google dostępny jest na urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach, tabletach, zegarkach multimedialnych, ekranach inteligentnych, głośnikach i innych urządzeniach wchodzących w skład tak zwanego smart home.


Asystent Google – jak go włączyć?


Żeby włączyć Asystenta Google, wystarczy odszukać aplikację o tej nazwie w swoim smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym, a następnie nauczyć asystenta swojego głosu. Brzmi skomplikowanie? Nic takiego. Cały proces trwa nie więcej niż minutę i polega na wypowiedzeniu frazy „OK Goo-gle”. Wszystko po to, by aplikacja poznała głos użytkownika i nie reagowała na polecenia innych osób.


Google Assistant może być też wywołany za pomocą przycisku na obudowie telefonu lub kombinacji przycisków. W większości urządzeń wystarczy przytrzymać przycisk zasilania przez około sekundę, by na ekranie pojawiło się okno dialogowe. Jak nietrudno się domyślić, bardzo łatwo zrobić to przez przypadek.

Asystent Google – jak go włączyć?


Jak wyłączyć Asystenta Google?


Z uwagi na to, że Asystent Google wykorzystuje komendy głosowe, zdarza mu się włączyć bez po-wodu. Wystarczy, że wypowiemy frazę, która zabrzmi podobnie do ustalonej, a sympatyczny głos Asystenta zapyta, jak może pomóc.


Jeśli więc zastanawiasz się, jak wyłączyć Asystenta Google w swoim telefonie, śpieszymy z odpowiedzią!


Reagowanie Asystenta na komendy głosowe wyłączysz w ten sposób:

1.Przejdź do Ustawień i wyszukaj zakładkę Ustawienia Asystenta.

2.Wybierz zakładkę OK Google i Voice Chat.

3.Odznacz suwak, wyrażający zgodę na wykrywanie głosu.


Jak wyłączyć wywoływanie przyciskiem Asystenta Google? Wykonaj poniższe kroki:

1.Przejdź do Ustawień i wyszukaj zakładkę Ustawienia Asystenta.

2.Wybierz zakładkę Ogólne.

3.Odznacz suwak przy polu Asystent Google.


Jak wyłączyć Asystenta Google na innych urządzenia?


Co zrobić, gdy po skonfigurowaniu Asystenta Google w innych urządzeniach domowych będziemy chcieli z niego skorzystać? Wystarczy kilka kroków!

1.Włącz aplikację Asystent.

2.Przejdź do sekcji Urządzenia.

3.Na liście urządzeń odznacz te, które od teraz nie będą obsługiwały Asystenta. Wystarczy kliknięcie suwaka.


Jak włączyć Asystenta Google na iPadach i iPhone’ach? Czy to możliwe?


W związku z tym, że urządzenia Apple bez problemu obsługują wiele aplikacji Google dedykowa-nych urządzeniom z systemem Android, można by spodziewać się, że również Asystent Google będzie dostępny na telefonach kalifornijskiego producenta. Tak jednak nie jest – Asystent Google nie działa na urządzeniach mobilnych Apple. Nie ma jednak powodów do smutku. Użytkownicy tych urządzeń mogą skorzystać z niezastąpionej Siri, dostępnej na rynku od 2011 i preinstalowanej w sprzęcie Apple.


Jak widzisz, wyłączenie Asystenta Google nie powinno sprawić wielkiego kłopotu nawet osobom, które nie korzystają na co dzień z zaawansowanych funkcji swoich smartfonów.

Czytaj więcej

Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google? Jak włączyć i wyłączyć Asystenta Google?

Asystent Google to bardzo przydatne narzędzie dostępne na urządzeniach mobilnych działające w systemie Android. Jak wyłączyć Google Asystenta? Sprawdź instrukcję!

Więcej

Tryb awaryjny w telefonie – jak go włączyć i wyłączyć? Tryb awaryjny w telefonie – jak go włączyć i wyłączyć?

Tryb awaryjny w telefonie to szczególna funkcja, którą większość użytkowników smartfonów od-krywa zazwyczaj przez przypadek. Podpowiemy Ci, jak bez paniki przywrócić domyślny tryb telefonu. Omówimy także, czym tak na-prawdę jest tryb awaryjny i kiedy może się nam przydać.

Więcej

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać? Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.

Więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać? NFC w telefonie – co to jest? Jaki smartfon z NFC wybrać?

Wśród najnowszych udogodnień, jakie oferują inteligentne telefony, jedną z ciekawszych jest na pewno funkcja NFC. Co to jest? Na czym właściwie polega i do czego się przyda?

Więcej

Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze? Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze?

sSzkło hartowane czy folia – co lepiej ochroni smartfona przed uszkodzeniem, co jest wygodniejsze? Sprawdź.

Więcej

Jak odblokować iPhone? Krótka instrukcja Jak odblokować iPhone? Krótka instrukcja

Zablokowanie swojego telefonu to sytuacja, która może zdarzyć się każdemu. Jak odblokować iPhone. Przedstawiamy sprawdzone sposoby dla różnych modeli telefonów.

Więcej

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer?

Podstawowa różnica między fotografią mobilną a robieniem zdjęć jeszcze przed erą smartfonów, polega na tym, że obecnie generujemy znacznie więcej plików ze zdjęciami. Zrobienie fotki jest banalnie proste, więc gromadzimy tysiące ujęć, bardzo często zapominając o ich selekcji i usuwaniu. Gdy zaczyna brakować miejsca na dysku, przychodzi czas na zgranie zawartości telefonu na inny nośnik. Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Wskazujemy kilka sposobów.

Więcej

Smartfon na raty w MediaMarkt - jak załatwić formalności? Smartfon na raty w MediaMarkt - jak załatwić formalności?

Ceny flagowych smartfonów są na tyle wysokie, że nie zawsze można sobie pozwolić na tak duży jednorazowy wydatek. Chcąc mieć dobry telefon, możemy albo wybierać z oferty operatora telefonii komórkowej, albo zdecydować się za zakup na raty w sklepie internetowym z elektroniką. To drugie rozwiązanie oznacza więcej elastyczności. Operatorzy zazwyczaj oferują bardzo ograniczony wybór modeli, a kupując na raty w sklepie, wybieramy z pełnej oferty.

Więcej

Smartfon czy Nintendo Switch – co będzie lepsze do mobilnego grania? Smartfon czy Nintendo Switch – co będzie lepsze do mobilnego grania?

W tym artykule porównujemy ze sobą nowoczesną konsolę Nintendo Switch i możliwości, jakie dają smartfony. 

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]