Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jak wybrać bezprzewodowe słuchawki do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe to rozwiązanie znane od dawna i używane przez wiele osób uprawiających sport. Perspektywa biegania, jazdy na rowerze, czy innego treningu z przeszkadzającymi kablami, jest na tyle nieatrakcyjna, że chcąc tego uniknąć, często decydujemy się na droższe słuchawki łączące się ze smartfonem przez technologię Bluetooth. Jednak niewygodny kabel to nie jest jedynie problem biegaczy. Także w codziennym życiu, podczas innych aktywności, jak droga do pracy czy domowe słuchanie audiobooka, przewody nie są mile widziane. Dlatego grupa użytkowników słuchawek bezprzewodowych stopniowo się powiększa. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że obecne od lat wejście słuchawkowe mini jack przeszkadza producentom i najchętniej by z niego zrezygnowali. Gdy został potwierdzona informacja, że iPhone 7 będzie pozbawiony tradycyjnego wejścia słuchawkowego, u niektórych wywołało to konsternację. Fakty są jednak nieubłagane. Toporne wejście jack nie pasuje do nowoczesnych smartfonów, które - zgodnie z trendami - są coraz cieńsze i zamykają się w jednolitej bryle, bez wystających elementów. Apple daje tutaj przykład, ale wydaje się za chwile inni wiodący producenci urządzeń mobilnych zrobią dokładnie to samo. Pewnie nie od razu, ale za jakiś czas, wejście słuchawkowe zniknie, podobnie jak stare telewizory kineskopowe albo magnetowidy na kasety VHS, za którymi nikt nie tęskni.

Słuchawki bezprzewodowe oczywiście też mają swoje wady. Największa - to konieczność ich regularnego ładownia. Koneserzy na pewno zwrócą uwagę także na utratę jakości dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych, względem ich przewodowych odpowiedników. Wynika to z kompresji, która jest normalnym zjawiskiem przy korzystaniu z Bluetooth. Wreszcie, na koniec, trzeba podkreślić, że oprócz rozładowujących się słuchawek, grozi nam także rozładowanie smartfona, bo Bluetooth wciąż jest dość energochłonną technologią i w dużym stopniu obciąża akumulator.

To wszystko wciąż duże wyzwania, niemniej jednak, potencjalne problemy są coraz skuteczniej rozwiązywane. Czas pracy najlepszych słuchawek stopniowo się wydłuża, natomiast utratę jakości dźwięku ma zatrzymać zastosowanie kodeka aptX w urządzeniach z systemem Android. Sama technologia Bluetooth także ewoluuje – z każdą kolejną wersją, mamy szybszy przesył danych i mniejsze zużycie prądu. Można więc powiedzieć, że bezprzewodowe słuchanie muzyki, chociaż wciąż nie jest pozbawione wad, ma coraz większy potencjał, więc już teraz warto rozglądać się za słuchawkami do telefonu pozbawionymi kabli.


Na co zwrócić uwagę, szukając słuchawek bezprzewodowych?

To, co możemy dostrzec na pierwszy rzut oka, nie zagłębiając się w specyfikację techniczną, to konstrukcja urządzenia. Mamy do wyboru niewielkie słuchawki wkładane do ucha, potocznie zwane pchełkami, oraz tradycyjne słuchawki nauszne. Wielu ekspertów podkreśla szkodliwość tych pierwszych, twierdząc, że słuchawka włożona do ucha może znacząco pogorszyć słuch. Dzieje się tak dlatego, że urządzenie emituje dźwięk bezpośrednio do bębenka, co powoduje zwiększenie ciśnienia wewnątrz ucha, a to z kolei może prowadzić do uszkodzenia narządu słuchu. To wszystko prawda, ale wyłącznie pod warunkiem, że słuchamy muzyki bardzo często i to z maksymalnym poziomem głośności. Gdy używamy słuchawek w sposób odpowiedzialny, nie powinniśmy się niczego obawiać. Priorytetem jest zatem wygoda, a bardzo często - przyzwyczajenie. Wiele lat stosowania jednego rodzaju słuchawek sprawia, że trudno przestawić się na inny rodzaj.

Niezależnie od preferowanej konstrukcji, słuchawki bezprzewodowe przed zakupem zawsze trzeba przymierzyć. Kilka minut powinno wystarczyć, żebyśmy mogli powiedzieć, czy jest nam wygodnie, czy raczej czujemy dyskomfort. Dlatego nawet jeśli planujemy zakup w sklepie internetowym, najlepiej jest jednak odwiedzić sklep stacjonarny, chociażby po to, żeby móc wypróbować wybrany model na żywo. Liczy się to, z jakich materiałów zostały wykonane słuchawki, czy są wygodne, czy czujemy się w nich komfortowo, wreszcie - czy ich ciężar nie jest zbyt duży, co tyczy się przede wszystkim masywnych z reguły słuchawek nausznych.

Jeśli wiemy już, że z wybranymi słuchawkami na uszach lub w uchu czujemy się dobrze, pora pomyśleć o tym, jak będą one działać. A przede wszystkim - jak długo. Na przykład stosunkowo tani zestaw słuchawkowy ISY IBH 4000 BL może pracować maksymalnie 5 godzin po 2 godzinach ładowania. Dla porównania, bardziej zaawansowane słuchawki LG HBS-850 pracują 13 godzin. Czy warto płacić za tę różnicę? To bardzo indywidualna sprawa. Przed dokonaniem zakupu, po prostu trzeba się zastanowić, w jakich sytuacjach najczęściej będziemy chcieli korzystać ze słuchawek. Jeśli celem jest słuchanie muzyki podczas treningu biegowego, trwającego maksymalnie 2 godziny, praktycznie każdy zestaw słuchawkowy poradzi sobie z takim wyzwaniem. Co innego, gdy planujemy daleki lot samolotem albo przejazd autokarem, gdzie podczas podróży wolelibyśmy nie zdejmować słuchawek nawet na chwilę. Tu już czas pracy nabiera znaczenia!

Warto podkreślić, że droższe słuchawki dają znacznie więcej, niż dłuższy czas pracy. W zaawansowanych urządzeniach znajdziemy także wiele udogodnień – na przykład wskaźnik poziomu baterii, który w przypadku niskiego stanu uruchamia alarm, ale również funkcję tłumienia dźwięków z otoczenia czy redukcji szumów. Jeśli słuchawki chcemy wykorzystać także do odsłuchu dźwięku z filmów i seriali, bardzo przydatna będzie funkcja stereo, która da nam wrażenia, że dźwięk otacza nas ze wszystkich stron.

Pamiętając o tym, że kupujemy słuchawki do smartfona, dobrze mieć na uwadze także możliwość obsługiwania go z poziomu słuchawek, bez sięgania po urządzenie umieszczone najczęściej w kieszeni. Dobre słuchawki bezprzewodowe do telefonu powinny umożliwiać zarówno możliwość zarządzania muzyką (np. zrobienie pauzy) jak również zarządzanie połączeniami czyli ich przyjmowanie, odrzucanie i kończenie.


Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić?

Uwzględniając wszystkie wymienione powyżej czynniki decydujące o wyborze odpowiednich słuchawek, przygotowaliśmy zestawienie przykładowych modeli, które są godne polecenia.


Zestaw słuchawkowy PHILIPS SHB5250WT/00

To eleganckie słuchawki, które doskonale wyglądają chociażby z iPhone lub innym flagowcem. Ich konstrukcja jest doskonale dopasowana, ponieważ przy pracach nad kształtem oparto się na geometrii uszu. Dzięki dużym przetwornikom głośnikowym, mamy tutaj bardzo bogate brzmienie basów. Na tle innych modeli, słuchawki wyróżniają się także większą trwałością i odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki pokrytemu gumą reduktorowi naprężeń Flex-grip, między słuchawkami i przewodem połączenie jest chronione przed uszkodzeniami powstającymi podczas zginania, co wydłuża okres eksploatacji sprzętu.Zestaw słuchawkowy JABRA Halo Fusion

To jedne z najlżejszych słuchawek na rynku bo ważą zaledwie 21 gramów! Przy jednoczesnej wygodzie i doskonałym dopasowaniu dosłownie można zapomnieć o tym, że w ogóle ich używamy. Zaczepy douszne skutecznie izolują odgłosy otoczenia i zapewniają potężny dźwięk bez żadnych zakłóceń. Dzięki temu, bez względu na okoliczności, usłyszymy wszystkie szczegóły rozmowy i każdy dźwięk w pliku muzycznym. Wygodny pałąk umożliwia łatwy dostęp do bezprzewodowych zaczepów. Już nie trzeba rozplątywać kabli, ani szukać słuchawek. Jabra Halo Fusion ma łatwo dostępne zaczepy, które można szybko zakładać i zdejmować, zostawiając telefon w kieszeni.Zestaw słuchawkowy SKULLCANDY Uproar Wireles

To wygodne słuchawki nauszne z bardzo wytrzymałą baterią – na jednym ładowaniu pracują swobodnie do 10 godzin. Za pomocą przycisków na słuchawkach możemy zarówno dobierać połączenia jak sterować muzyką. Wysokiej klasy 10 mm przetworniki oraz technologia poprawy dźwięku Supreme Sound zapewniają naturalne wokale, precyzyjne wysokie dźwięki i soczysty bas niezależnie od rodzaju słuchanej muzyki.


Słuchawki DENON AH-W150

To zestaw dedykowany osobom uprawiającym różne sporty. Słuchawki są nie tylko bardzo wygodne, ale również odporne na pot. Akumulator wystarcza na 7 godzin pracy. Za pomocą pilota na przewodzie, obsłużymy takie funkcje jak odebranie połączeń, kończenie rozmów i sterowanie muzyką. Na plus należy odnotować także pasmo przenoszenia. Minimalna wartość to 5 Hz, a maksymalna 25 000. Słuchawki ważą zaledwie 23 g.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]