Jak wybrać dobrą suszarkę do ubrań?

Ubrania wcale nie muszą się suszyć na składanej suszarce albo na sznurku. Odrobina technologii pozwala unowocześnić ten proces, a przede wszystkim skrócić! Dlatego suszarki do ubrań sprawdzą się zarówno w tych domach, gdzie zwyczajnie nie ma możliwości rozwieszenia prania, jak również u tych osób, które nie mają czasu czekać aż wszystkie uprane rzeczy wyschną w naturalny sposób. Suszarka to duże ułatwienie, ale także duży koszt. Co zrobić, aby wydać pieniądze w mądry sposób? Doradzamy, co się liczy przy kupnie suszarki!


Pojemność bębna


Decyduje o tym, ile ubrań możemy jednorazowo wysuszyć. Wiadomo, że ta wielkość nie może być mniejsza niż ładowność naszej pralki. Z drugiej strony, urządzenia o większej pojemności cechują się, co naturalne, większymi rozmiarami. Zatem nie ma co kupować największej suszarki na zapas, jeśli nie mamy na nią miejsca. Pojemność waha się zazwyczaj od 7 do 10 kilogramów.


Klasa energetyczna


Określa, tak jak w innych urządzeniach, to ile prądu jest zużywane, i co za tym idzie, jak wysokie zapłacimy rachunki. Najlepiej wybierać suszarki z klasą energetyczną A++. Czasami oprócz klasy energetycznej jest podane także zużycie prądu w kWh na rok.


Dostępne programy i technologie


Wykonanie standardowego programu suszenia przy pełnym załadunku może zająć kilka godzin. Dlatego zawsze dobrym rozwiązaniem jest możliwość odpalenia suszarki przy częściowym załadunku lub przyspieszonego programu. Poza tym przydają się specjalne programy do koszul,  wełny, czy sportowych tkanin, a także suszenie do prasowania. W suszarkach mają też zastosowanie podobnej funkcje, jak w pralkach tych samych marek – opóźniony start, automatyka wagowa, redukcja hałasu, a w przypadku Samsunga – tradycyjnie - sterowanie smartfonem.Sposób ładowania


Suszarkę zapełnia się albo od góry albo od frontu. Najrozsądniej wybrać analogiczne rozwiązanie jak w przypadku pralki. Generalnie zasada jest taka, że w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się sprzęt ładowany od góry. W większych, ładując od frontu, zyskamy dodatkową półkę na róże detergenty, ręczniki i inne przedmioty potrzebne na co dzień w łazience. Suszarki ładowane od góry to także większe bezpieczeństwo w domach, w których są dzieci – w końcu trudniej dziecku dostać się do urządzenia.


Kierunek otwierania


Suszarki ładowane od frontu mogą się otwierać w prawą lub w lewą stronę. Pozornie jest to tylko szczegół, na który można nie zwrócić uwagi, na przykład kupując w Internecie, ale może on nieźle namieszać przy organizowaniu przestrzeni w łazience!


Suszarka do ubrań wcale nie jest zbędnym urządzeniem. Jej zalety docenią szczególnie osoby, które ze względu na dzieci często robią pranie i bardzo szybko potrzebują nie tylko czystych, ale przede wszystkim, suchych ubranek! Suszarka przyda się także singlom, którzy nie mają w zwyczaju prać regularnie, a gdy przyjdzie czas na pranie, można będzie szybko wysuszyć wszystkie ubrania i umieścić z powrotem w szafie – bez potrzeby rozwieszania sznurka w małym mieszkaniu.