Jak wybrać dobrą suszarkę do ubrań?

Ubrania wcale nie muszą się suszyć na składanej suszarce albo na sznurku. Odrobina technologii pozwala unowocześnić ten proces, a przede wszystkim skrócić! Dlatego suszarki do ubrań sprawdzą się zarówno w tych domach, gdzie zwyczajnie nie ma możliwości rozwieszenia prania, jak również u tych osób, które nie mają czasu czekać aż wszystkie uprane rzeczy wyschną w naturalny sposób. Suszarka to duże ułatwienie, ale także duży koszt. Co zrobić, aby wydać pieniądze w mądry sposób? Doradzamy, co się liczy przy kupnie suszarki!


Pojemność bębna


Decyduje o tym, ile ubrań możemy jednorazowo wysuszyć. Wiadomo, że ta wielkość nie może być mniejsza niż ładowność naszej pralki. Z drugiej strony, urządzenia o większej pojemności cechują się, co naturalne, większymi rozmiarami. Zatem nie ma co kupować największej suszarki na zapas, jeśli nie mamy na nią miejsca. Pojemność waha się zazwyczaj od 7 do 10 kilogramów.


Klasa energetyczna


Określa, tak jak w innych urządzeniach, to ile prądu jest zużywane, i co za tym idzie, jak wysokie zapłacimy rachunki. Najlepiej wybierać suszarki z klasą energetyczną A++. Czasami oprócz klasy energetycznej jest podane także zużycie prądu w kWh na rok.


Dostępne programy i technologie


Wykonanie standardowego programu suszenia przy pełnym załadunku może zająć kilka godzin. Dlatego zawsze dobrym rozwiązaniem jest możliwość odpalenia suszarki przy częściowym załadunku lub przyspieszonego programu. Poza tym przydają się specjalne programy do koszul,  wełny, czy sportowych tkanin, a także suszenie do prasowania. W suszarkach mają też zastosowanie podobnej funkcje, jak w pralkach tych samych marek – opóźniony start, automatyka wagowa, redukcja hałasu, a w przypadku Samsunga – tradycyjnie - sterowanie smartfonem.Sposób ładowania


Suszarkę zapełnia się albo od góry albo od frontu. Najrozsądniej wybrać analogiczne rozwiązanie jak w przypadku pralki. Generalnie zasada jest taka, że w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się sprzęt ładowany od góry. W większych, ładując od frontu, zyskamy dodatkową półkę na róże detergenty, ręczniki i inne przedmioty potrzebne na co dzień w łazience. Suszarki ładowane od góry to także większe bezpieczeństwo w domach, w których są dzieci – w końcu trudniej dziecku dostać się do urządzenia.


Kierunek otwierania


Suszarki ładowane od frontu mogą się otwierać w prawą lub w lewą stronę. Pozornie jest to tylko szczegół, na który można nie zwrócić uwagi, na przykład kupując w Internecie, ale może on nieźle namieszać przy organizowaniu przestrzeni w łazience!


Suszarka do ubrań wcale nie jest zbędnym urządzeniem. Jej zalety docenią szczególnie osoby, które ze względu na dzieci często robią pranie i bardzo szybko potrzebują nie tylko czystych, ale przede wszystkim, suchych ubranek! Suszarka przyda się także singlom, którzy nie mają w zwyczaju prać regularnie, a gdy przyjdzie czas na pranie, można będzie szybko wysuszyć wszystkie ubrania i umieścić z powrotem w szafie – bez potrzeby rozwieszania sznurka w małym mieszkaniu.


Zobacz więcej

Jaki prać ubrania szybko i oszczędnie – przegląd programów i technologii w pralkach najnowszej generacji

Jaki prać ubrania szybko i oszczędnie – przegląd programów i technologii w pralkach najnowszej generacji

Oto przegląd technologii, na które warto zwracać uwagę, kupując nowoczesną pralkę.
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!
Jak działa pralko-suszarka? I dlaczego pralko-suszarka zużywa dużo wody?

Jak działa pralko-suszarka? I dlaczego pralko-suszarka zużywa dużo wody?

Pralko-suszarka to obecnie bardzo popularne urządzenie w polskich domach. Wiele osób jednak zastanawia się, dlczego pralko-suszarka zużywa dużo wody? Odpowiadamy!
Jak poradzić sobie z trudnymi plamami – najciekawsze triki związane z praniem

Jak poradzić sobie z trudnymi plamami – najciekawsze triki związane z praniem

Jakie triki będą pomocne, gdy plama nie chce zejść? Poniżej przegląd sprawdzonych metod.
Ranking suszarek do prania na 2020 rok

Ranking suszarek do prania na 2020 rok

Elektroniczne suszarki do prania potrafią niesamowicie ułatwić życie i zdecydowanie skrócić czas pomiędzy momentem wrzucenia ubrania do pralki, a chwilą, gdy znów ubrania są gotowe do założenia lub położenia w szafie, dlatgo przedstawimy najczęściej wybierane suszarki przez Klientów.
Jak wybrać pralkę do zabudowy pod blatem?

Jak wybrać pralkę do zabudowy pod blatem?

Gdy mamy do dyspozycji małą lub nieustawną łazienkę, często zbawiennym rozwiązaniem okazuje się przeniesienie pralki do kuchni. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taką opcję? Zobacz zbiór praktycznych informacji o pralkach do zabudowy.
Najlepsza pralka do dziecięcych ubrań – zobacz nasze propozycje

Najlepsza pralka do dziecięcych ubrań – zobacz nasze propozycje

Na co powinni zwrocić uwagę rodzice, wybierając pralkę? Zobacz nasz praktyczny poradnik oraz przegląd wybranych modeli.
Jak uniknąć pogniecionych ubrań? Praktyczny poradnik

Jak uniknąć pogniecionych ubrań? Praktyczny poradnik

Jak zadbać o swoją odzież i nie musieć poświęcać wielu godzin na dokładne prasowanie? W tym artykule zdradzamy najlepsze sposoby na to, jak uniknąć pogniecionych ubrań.
Pralko-suszarka do 3000 zł – doradzamy, co wybrać

Pralko-suszarka do 3000 zł – doradzamy, co wybrać

Pralko-suszarki to pewnego rodzaju kompromis, który w wielu domach może się doskonale sprawdzić. Jak wybrać dla siebie odpowiedni model w rozsądnej cenie? Doradzamy w tym artykule. Jako maksymalny budżet na zakup takiego urządzenia przyjęliśmy 3000 zł, czyli taką kwotę, przy której trudno byłoby kupić oba odrębne urządzenia.
Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Na jakie technologie warto spoglądać z zaciekawieniem? Przedstawiamy listę najciekawszych trendów, które powinny się rozwijać w 2019 roku. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]