Jaką wagę łazienkową wybrać? Ranking produktów

Jaka waga łazienkowa będzie najlepsza? Warto rozejrzeć się za odpowiednim modelem, nawet jeśli nie jesteś na diecie. Cyfrowe wagi łazienkowe mierzą również tkankę tłuszczową i masę mięśniową. Kontrolowanie swojej wagi i innych parametrów to nie tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu, ale także zdrowia i kondycji. Nowoczesne modele potrafią dostarczyć wielu przydatnych informacji. Ale jaką wagę łazienkową? Zobacz nasz ranking!

 

Czym jest waga łazienkowa?


Waga łazienkowa jest niezbędna do sprawdzania efektów diety lub ogólnie stanu zdrowia. Aby określić wagę ciała, wystarczy stanąć na urządzeniu i odczytać wartość w kilogramach za pomocą wskaźnika mechanicznego lub na wyświetlaczu cyfrowym.


W przypadku wag mechanicznych ważenie odbywa się przy użyciu elementu sprężystego. Wagi elektroniczne określają wagę ciała za pomocą elementu elektronicznego, którego naprężenie ulega zmianie pod wpływem oddziaływania siły. W standardowych wagach łazienkowych, maksymalny zakres ważenia wynosi zazwyczaj 130–160 kilogramów. Obecnie na rynku zdecydowanie dominują urządzenia cyfrowe. Oprócz samego dokonywania pomiarów nowoczesne urządzenia mają także możliwość ich zapamiętywania, dzięki czemu, chcąc obserwować zmiany wagi, nie musimy zapisywać wszystkich danych ręcznie. Najbardziej innowacyjne rozwiązanie na dzisiaj to wagi kompatybilne z mobilną aplikacją.


Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup wagi mechanicznej, czy cyfrowej, urządzenie powinno mieć dobrze czytelną skalę lub wyświetlacz. Ważne są nie tylko wymiary – przed zakupem warto sprawdzić, czy skala lub wyświetlacz są równie dobrze czytelne w trakcie samego ważenia.


Waga łazienkowa – jaką wybrać?


Cyfrowe wagi łazienkowe – jak ich używać?


Cyfrowe wagi łazienkowe są wyposażone w więcej funkcji, takich jak profile użytkowników, statystyki i funkcje mowy. Nie wszystkie urządzenia są jednak tak samo dokładne. Wyniki będą optymalne tylko wtedy, jeśli ważenie będzie się odbywało codziennie o tej samej porze i w takich samych warunkach.

Ważna jest również jakość wykonania urządzeń. Modele kosztujące poniżej 100 zł są mniej dokładne od droższych wag. Niedokładność tańszych urządzeń może wynosić do 1 kilograma. Po ważeniu większość cyfrowych wag łazienkowych wyłącza się automatycznie, aby oszczędzać baterie. Niektóre trzeba jednak wyłączać ręcznie, co jest kolejnym czynnikiem, który warto uwzględnić przy zakupie. Cyfrowe wagi łazienkowe z ogniwami słonecznymi są odpowiednie wyłącznie do jasnych pomieszczeń, w ciemnych pomieszczeniach ta funkcja jest zwykle nieprzydatna.


Wagi z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej – jak to działa?


Cyfrowe wagi łazienkowe mogą być wyposażone w funkcję pomiaru tkanki tłuszczowej, która działa na zasadzie pomiaru oporności skóry gołych stóp. Inne modele, oprócz wagi i zawartości tkanki tłuszczowej, wyświetlają również zawartość wody w organizmie i mierzą masę mięśniową. Sportowcy wyczynowi powinni jednak koniecznie wybrać model ze specjalnym trybem dla sportowców, w innym razie – większa masa mięśni może sfałszować pomiar.


Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, jaką wagę łazienkową wybrać, warto zwrócić uwagę na:


  • sposób wyświetlania danych i ich czytelność,
  • dokładność pomiaru,
  • automatyczne wyłączanie, które ułatwia oszczędzanie baterii,
  • dodatkowe funkcje inne niż pomiar wagi,
  • cenę urządzenia i renomę producenta.Ranking wag łazienkowych


Biorąc pod uwagę wymienione wcześniej czynniki, w naszym rankingu wyróżniliśmy najlepsze modele wag łazienkowych.


Waga ŁUCZNIK BS973 W14

Dla niektórych osób dobry wybór to przede wszystkim tania waga łazienkowa. Jaka będzie najlepsza? W kategorii budżetowych urządzeń z pewnością warto polecić markę Łucznik. Polska firma z tradycjami słynie z produkcji maszyn do szycia, ale oferuje także sprzęt elektroniczny dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Już za około 40 zł można kupić cyfrową wagę, która automatycznie włącza się i wyłącza, informuje o wyczerpującej się baterii i wyświetla dane w różnych jednostkach pomiarowych (kilogramy, funty, kamienie).


Waga XIAOMI Mi Body Composition Scale 2

To więcej niż zwykła waga łazienkowa. Znajduje się w naszym rankingu dlatego, że jest kompatybilna z aplikacją na smartfona, gdzie mamy łatwy wgląd we wszystkie dane. Dostępne funkcje to pomiar masy ciała, masy kości, tkanki tłuszczowej, analiza zawartości wody, obliczanie BMI. Urządzenie może zapamiętać do 16 użytkowników i dla każdego zapisywać dane osobno.


Waga HUAWEI AH100 Smart Scale

Następny produkt od chińskiego producenta, który oprócz smartfonów oferuje też elektronikę użytkową w atrakcyjnej cenie. Waga mierzy 9 różnych wskaźników, które możemy zobaczyć w formie graficznej (na wykresie) w aplikacji. Ruchome stopki dostosowują się do powierzchni i zapewniają wiarygodne wyniki, nawet w przypadku nierównego podłoża.


Waga SOEHNLE 63871 Style Sense Connect 100

Model o bardzo dużej dokładności. Zmierzy wagę do 180 kg, nie myląc się o więcej niż 100 gram. Jest kompatybilny ze smartfonami i wykorzystuje do łączności technologię Bluetooth.


Na pewno jest wiele powodów, które sprawiają, że w domu potrzebna będzie waga łazienkowa. Jaką kupić? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wybór będzie prostszy.

Zobacz więcej

Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić? Ciśnieniomierze naramianne i nadgarstkowe – ranking 2021. Jaki kupić?

Który ciśnieniomierz wybrać- naramienny czy nadgarstkowy? Zobacz nasz ranking!

Więcej

Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać? Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać?

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. A żeby efekty były zadowalające, lokówkę warto wybrać starannie. Ranking lokówek na pewno pomoże wybrać odpowiednie urządzenie do kręcenia loków.

Więcej

Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli

Jaki model prostownicy marki Remington warto wybrać i dlaczego? Przyjrzeliśmy się wybranym prostownicom, tworząc nasz ranking.

Więcej

Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021 Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy przydaje się w każdym domu, ponieważ podwyższona temperatura to jeden z podstawowych objawów chorobowych. Jaki jednak dobry termometr elektroniczny wybrać?

Więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać? Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną do twarzy wybrać, aby cieszyć się z efektów? Przedstawiamy praktyczne informacje, jak korzystać z takiej szczoteczki oraz ranking najlepszych urządzeń do użytku domowego.

Więcej

Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model? Ranking prostownic do włosów 2021. Jak wybrać idealny model?

Jak wybrać prostownicę, aby cieszyć się doskonałymi efektami, a włosy były zdrowe? Prezentujemy ranking prostownic fryzjerskich, który pozwoli wybrać idealne rozwiązanie.

Więcej

Jak wyczyścić maszynkę do golenia? Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Utrzymanie golarki (zarówno takiej z trymerem, jak i bez) w czystości zapewni jej długie i niezawodne działanie. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia, żeby służyła nam jak najdłużej? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021 Jaką dobrą suszarkę do włosów wybrać? Oto ranking 2021

Suszenie włosów suszarką elektryczną to tylko pozornie prosta sprawa. W rzeczywistości – jest dużą sztuką, aby w wyniku suszenia zachować piękną fryzurę, a do tego – nie zniszczyć włosów przez częste traktowanie ich wysoką temperaturą. 

Jeśli nie masz pewności, jaki model warto wybrać, zobacz nasz ranking suszarek do włosów.

Więcej

Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Szczoteczki soniczne przez wielu ekspertów uważane są za zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenia do mycia zębów. Prezentujemy ranking szczoteczek sonicznych.  

Więcej

Czy warto kupić lokówko-suszarkę? Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel