Ranking czajników elektrycznych 2021 – jaki model wybrać?

Jeśli planujesz wyposażyć na nowo swoja kuchnię, zobacz koniecznie nasz ranking czajników elektrycznych na 2021 rok. Nowoczesny czajnik to urządzenie, z którego będziesz korzystać prawdopodobnie codziennie, nawet kilka razy. Warto więc wybrać właściwy model z rozwagą.


Czajniki elektryczne zdecydowanie wyparły tradycyjne czajniki stosowane na kuchenkach gazowych. Nowocześniejsza forma ma zdecydowanie więcej zalet, z których największą jest naturalnie krótszy czas gotowania wody. Pomimo nieco wyższych kosztów eksploatacji (zużycie energii) decydujemy się na to rozwiązanie, wybierając wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze jednak pamięć o tym, że czajnik czajnikowi nierówny. W tej kategorii znajdziemy zarówno tanie plastikowe urządzenia, jak i te bardziej trwałe i eleganckie, które posiadają także dodatkowe funkcje. W tym artykule poszukujemy takich rozwiązań, które mogą posłużyć przez lata – przedstawiamy też ranking czajników elektrycznych na 2021 rok.

Jaki dobry czajnik elektryczny więc kupić? Jaki będzie jak najdłużej pracował bez zarzutu? Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model.


Z czego jest wykonany czajnik?


Gdy czajniki elektryczne wchodziły na rynek, normą były obudowy wykonane z tworzywa sztucznego. Chociaż pozwala to na atrakcyjną cenę, nie jest optymalnym rozwiązaniem dla każdego. Smakosze kawy czy herbaty często podkreślają, że plastikowe czajniki psują smak wody, a poza tym taki materiał nie prezentuje się najlepiej w nowoczesnym wnętrzu. Z tego powodu producenci sięgają po bardziej wyrafinowane i trwalsze materiały. Pod względem wizualnym na pewno wyróżniają się modele wykonane ze stali szlachetnej. Elegancki wygląd idzie w parze z bezpieczeństwem, bo dzięki termoizolacji powierzchnia czajnika się nie nagrzewa. Takie modele także sprzyjają podtrzymywaniu ciepła już po zagotowaniu wody.


Drugim popularnym wyborem są czajniki ze szkła hartowanego. Tutaj zaletą, oprócz wyglądu, jest także łatwość utrzymania w czystości. Bez problemu można zobaczyć w takich czajnikach aktualny poziom wody w zbiorniku. Wadą jest natomiast kruchość w przypadku kontaktu z twardym podłożem. Warto także wymienić konstrukcje łączące elementy szklane i stalowe. Istnieją także najbardziej wyszukane – czajniki elektryczne z ceramiki.


Ranking czajników elektrycznych 2021


Jaki czajnik elektryczny kupić w 2021 roku? Oto najważniejsze funkcje


Z pozoru wszystkie czajniki elektryczne pracują tak samo – gotują wodę. Standardem jest automatyczne wyłączenie po osiągnięciu wrzenia, a także blokada uniemożliwiająca włączenie urządzenia, gdy wody jest zbyt mało. A to, jak szybko czajnik zagotuje wodę, zależy oczywiście od jej ilości, a także od mocy urządzenia – im jest większa, tym krócej będziemy czekać na wrzątek. Na tym jednak nie koniec, bo czajnik elektryczny może posiadać wiele innych udogodnień.


Wśród dodatkowych funkcji, jakie mogą okazać się bardzo przydatne w czajnikach elektrycznych, należy wymienić na pewno funkcję podtrzymania ciepła, dzięki której na gorącą wodę można liczyć także dwie godziny po zagotowaniu.


Druga przydatna funkcja to regulacja temperatury. Do czego może być potrzebna? Przede wszystkim, do przygotowania herbat innych niż czarna. Herbata zielona czy biała potrzebują nieco niższych temperatur, żeby zaparzyły się prawidłowo, a regulacja ustawień umożliwia precyzyjne dopasowanie poziomu ciepła do konkretnych potrzeb. Zazwyczaj regulacja umożliwia przygotowanie wody w temperaturze 70, 80, 90 stopni. W ten sposób można łatwiej przygotować na przykład wywar z ziół, które powinny parzyć się w temperaturze niższej niż 100 stopni.


Są także czajniki, które potrafią odgrzewać wodę do 40 stopni. Tę opcję na pewno docenią rodzice małych dzieci, ponieważ to w tej temperaturze przygotowuje się mleko.


Inna bardzo przydatna funkcja to na pewno podświetlenie LED. Czajniki potrafią generować wyraźnie niebieskie światło, dzięki któremu nie musimy palić dużego światła w kuchni, gdy chcemy skorzystać z czajnika. W zależności od wybranej opcji czasem pali się przycisk, a czasem okrągły pierścień wokół podstawy czajnika.