Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jak wybrać domową maszynkę do strzyżenia?

Możliwość strzyżenia się we własnym domu to oszczędność i wygoda, szczególnie, gdy preferujemy krótkie fryzury, włosy odrastają szybko i zwyczajnie szkoda nam czasu na wizytę w salonie fryzjerskim. Wielu panów docenia taką możliwość, stąd pokusa kupienia strzyżarki na własny użytek. Co warto wiedzieć o takim sprzęcie i parametry brać pod uwagę przy zakupie? Zobacz krótki poradnik krok po kroku.


Zasilanie


Maszynki do włosów, podobnie jak golarki czy trymery, najczęściej są zasilane sieciowo albo akumulatorowo lub łączą obie możliwości. Zasilanie wyłącznie po podłączeniu do prądu narzuca oczywiście pewne ograniczenia w postaci długości kabla, a nie zawsze mamy pod ręką wolny kontakt, w dodatku na odpowiedniej wysokości. Z drugiej strony, w przypadku urządzenia na akumulatorki, mamy szansę na ten bardzo nieprzyjemny moment, gdy urządzenie po prostu rozładuje się w połowie pracy. Najbezpieczniej zatem korzystać z takich maszynek, które łączą oba tryby działania. A w przypadku zasilanych akumulatorowo, warto spojrzeć na czas ładowania oraz czas pracy. Tutaj różnice mogą być bardzo duże, bo w podobnej cenie znajdziemy maszynki, które działają 30 jak i 120 minut na jednym ładowaniu! Dobrze też, jeśli urządzenie dysponuje wskaźnik naładowania baterii – wówczas najpewniej unikniemy przykrych niespodzianek podczas użytkowania.


Zakres długości strzyżenia i możliwość regulacji


Zazwyczaj w specyfikacji podaje się minimalną i maksymalną długość włosów, a także liczbę możliwych ustawień. Jeśli nie jesteśmy za bardzo drobiazgowi, bo po prostu golimy się na jeża,  15 możliwych ustawień to będzie aż nadto. Jednak są i tacy, którzy chcą regulować fryzurę bardzo dokładnie, wówczas dopiero 24 czy 30 alternatywnych możliwości będzie satysfakcjonujące.


Moc


Im mocniejszy silnik, tym szybciej i sprawniej strzyżarka wykonuje swoją pracę. W przypadku rzadkich włosów, nie ma to istotnego znaczenia, natomiast jeśli jesteśmy obdarzeni mocnymi i gęstymi włosami, urządzenie o większej mocy łatwiej pokona opór i za jednym razem zetnie tyle ile trzeba, bez konieczności wielokrotnego strzyżenia tych samych miejsc. Oprócz mocy często podaje się także liczbę obrotów silnika – tutaj jak z mocą im większa wartość tym lepiej.


Materiały i jakość wykonania


Strzyżarka powinna być zaprojektowana tak, aby dobrze leżeć w dłoni, ale też pracować efektywnie i bezawaryjnie przez długi czas. Na szwank narażonych jest kilka elementów. Na pewno z czasem coraz krótsza będzie praca baterii, co jest procesem nieuniknionym w każdym urządzeniu. Kolejne zagrożenia to zatkanie się od nadmiaru włosów albo awaria w wyniku zalania. Ten ostatni problem wyeliminuje wodoszczelna obudowa, która pozwala czyścić strzyżarkę pod bieżącą wodą.  Najważniejszym elementem są jednak ostrza, które powinny zachować ostrość nawet po kilkuset cyklach strzyżenia. Na trwałość ma wpływ przede wszystkim materiał z jakiego zostały wykonane. Dominują strzyżarki z ostrzem ze stali nierdzewnej, jednak najtrwalsze są ostrza tytanowe. Znaczenie ma także sposób, w jaki zostały zaostrzone. Najlepiej, jeśli są ostrzone elektrochemicznie.


Dodatkowe wyposażenie


Co może wchodzić w skład zestawu, oprócz samego urządzenia i ewentualnie ładowarki? Wśród przydatnych akcesoriów warto wymienić elementy przydatne do konserwacji, jak olej i szczoteczka do czyszczenia, wymienne nasadki grzebieniowe, a także nasadki do zarostu, które umożliwiają używanie strzyżarki także w charakterze trymera.


Jaki model wybrać?


REMINGTON HC 5800 – urządzenie posiadające wiele zalet: tytanowe ostrza, rekordowo długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także funkcja szybkiego ładowania w 10 minut. Posiada także regulowany grzebień do zarostu w zakresie 1-13 mm.PHILIPS QG3330/15 – niedrogie urządzenie, którego zaletą jest wielofunkcyjność. Za pomocą stalowych ostrzy z zaokrąglonymi ząbkami, poradzimy sobie nie tylko z włosami na głowie, ale również z zarostem, a także niechcianym owłosieniem w nosie i w uszach.


KOENIC KHT 200 – strzyżarka o nowoczesnym wyglądzie posiada tytanowe ostrza, automatycznie dostosowuje się do napięcia 110-240V, więc nie sprawi problemów także przy wyjeździe za granicę. Posiada wskaźnik naładowania baterii i antypoślizgowy uchwyt. Na jednym ładowaniu pracuje 60 minut, a może też działać na kablu.BRAUN HC 5010 – dzięki technologii SafetyLock, zapamiętuje ostatnio używane ustawienie długości nawet po zdjęciu nasadki, jest w pełni wodoodporna i pracuje zarówno na baterii jak i po podłączeniu do gniazdka. Czas pracy to 50 minut.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]