Jak wybrać i na co zwrócić uwagę kupując mikser do koktajli?

Czym są koktajlery?


Mikser do koktajli, czyli tzw. koktajler, to niezastąpiony przyrząd do rozdrabniania i miksowania jedzenia. Pod tym względem przebija on nawet popularne blendery. Koktajlery mają od nich większą moc, a poza tym wyróżniają się dużo bardziej samodzielną pracą. Kilkustopniowa lub płynna regulacja prędkości i funkcja turbo, dzięki której urządzenie momentalnie przyspiesza do najwyższych obrotów znacznie ułatwiają przygotowywanie koktajli. Dwu- i czteroskrzydłowe miksery do koktajli możemy wykorzystać również do takich prac, jak np. kruszenie lodu, miksowanie napojów, zup, mrożonych warzyw i owoców, mielenie kawy, przygotowywanie puree czy smoothie. Koktajlery mają duże i pojemne kielichy, które minimalizują ryzyko skaleczenia się i rozpryskiwania się przygotowywanej potrawy. Dlaczego warto pić koktajle? Jak wybrać i na co zwrócić uwagę kupując mikser do ich przygotowywania?

Co musi mieć dobry mikser do koktajli?


Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście moc i maksymalna liczba obrotów urządzenia. To od nich zależy w jak krótkim czasie i z jak twardymi i trudnymi do zmiksowania składnikami poradzi sobie nasz koktajler. Te same twarde substancje mogą nawet uszkodzić nasz blender. Poza tym nigdy nie wiemy, kiedy przez przypadek zdarzy nam się np. zrzucić koktajler z kuchennego blatu lub wypuścić go z rąk prosto na posadzkę. Składniki przygotowywanych przez nas koktajli lub potraw mogą być bardzo gorące. Dlatego tak ważna jest jakość materiałów, z których zostało wykonane wybrane przez nas urządzenie. Koktajlery z dolną częścią ze stali nierdzewnej to zawsze dobry wybór. W połączeniu z kielichem z wytrzymałego szkła lub prawie tak samo mocnego, ale lżejszego akrylu oraz starannie wykonane pozostałe części urządzenia zwiększą jego odporność na wszelkie uszkodzenia. To z jakiego materiału został wykonany koktajler ma też ogromny wpływ na to, jak łatwo się go czyści. Dbanie o czystość urządzenia będzie jeszcze łatwiejsze, jeżeli będzie miało ono wyjmowane noże. Te mogą być dwu- lub czteroskrzydłowe. Ten drugi rodzaj ostrzy dużo lepiej poradzi sobie z rozdrabnianiem poszczególnych składników. Na koniec pamiętajmy o tym, żeby nasz koktajler nie był zbyt głośny. Od cichej pracy jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego warto, wybierać koktajlery z wieloma zabezpieczeniami.

Dlaczego warto robić i pić koktajle?


Przygotowywanie koktajli to świetny pomysł na urozmaicenie codziennej diety. Zwłaszcza wtedy, gdy chcemy w prosty i przyjemny sposób zapewnić sobie wymagane 5 porcji warzyw, owoców lub soku dziennie. To gwarancja odpowiedniej dawki energii, błonnika, minerałów i witamin. Koktajle składają się z warzyw, owoców i ziół zmiksowanych z mlekiem lub wodą oraz najróżniejszymi dodatkami. Po co kupować drogie suplementy diety o wątpliwej skuteczności i nie do końca jasnym wpływie na nasz organizm, jeżeli możemy zastąpić je pysznymi, zdrowymi koktajlami? Koktajl to naturalny sposób na poprawę zdrowia i urody.

Philips HR 2100/00


Philips HR 2100/00 to niedrogi koktajler, który ma moc 400 W oraz dzbanek o pojemności 1,5 litra i 4-ramienne ostrze ProBlend. Z takim pomocnikiem w prosty sposób przygotujemy wspaniałe koktajle i potrawy. Duża moc to łatwe mieszanie i miksowanie, a ostrza ProBlend to skutecznie siekanie. Pracę usprawnia funkcja pulsacyjna i kilka prędkości do miksowania składników o różnym stopniu twardości. Philips HR 2100/00 ma również bardzo ergonomiczną obudowę. Specjalny dziobek zapobiega rozlewaniu się zawartości koktajlera podczas przelewania jej do szklanki, a komfortowe przenoszenie wzmocnionego, nietłukącego się plastikowego dzbanka gwarantuje uchwyt umożliwiający obsługę kciuckiem. Pod obudową znajduje się praktyczny schowek na przewód, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce podczas przechowywania urządzenia. Na koniec warto wspomnieć o wskaźniku blokady oraz możliwości mycia wszystkich zdejmowanych elementów w zmywarce.

Russell Hobbs Illumina 20230-56


Russell Hobbs Illumina 20230-56 to urządzenie, które praktycznie za nas dobierze odpowiednią prędkość do mieszania i rozdrabniania wybranych składników. Dokładniej chodzi o to, że w tym niecodziennym mikserze do koktajli wykorzystano technologię sterowania kolorami. Podświetlany pierścień zmienia swój kolor przy czterech różnych prędkościach, a każda z nich jest przeznaczona do przetwarzania innych pyszności. Pierwsza – niebieska, jest idealna do przyrządzania puree. Druga – fioletowa świetnie sprawdzi się podczas przygotowywania koktajli owocowych. Trzecia – zielona jest wprost stworzona dla zup, a czwarta – czerwona oznacza pracę pulsacyjną, która jest przeznaczona do kruszenia lodu. Składniki w 1,5-litrowym kielichu są przetwarzane przez wyjątkowo twarde podwójne tytanowe ostrza. One, moc 850 W oraz zoptymalizowany kształt kielicha wystarczą do jeszcze efektywniejszego mieszania i rozdrabniania składników.

Bosch MMB42GOB


Bosch MMB42GOB to wyjątkowy mikser do koktajli, który oprócz łatwego i szybkiego mieszania, przecierania i rozdrabniania oferuje nadzwyczajnie cichą pracę. Jest to zasługa innowacyjnego systemu redukcji szumów SilentMixx. Na słowa uznania zasługuje również wysokiej jakości 2,3-litrowy szklany dzbanek ThermoSafe. Grube szkło, z którego został wykonany zagwarantuje bezpieczne mieszanie gorących i zimnych płynów. Pokrętło z 2 ustawieniami prędkości i funkcją pulsacyjną posłuży do sterowania precyzyjnym nożem ze stali nierdzewnej KlickKnife. Jego zaletą jest nie tylko efektywne cięcie, siekanie i mieszanie, ale także proste wyjmowanie i czyszczenie. Po skończonej pracy w kuchni dzbanek, pokrywę i dołączoną miarkę koktajlera niemieckiego producenta można bezpiecznie umyć w zmywarce.

Nasza witaminowa zbrojownia


Jak wybrać dobry mikser do koktajli? Przed zakupem sprawdźmy jego moc, obroty i jakość wykonania. Tylko wydajny i dobrze wykonany koktajler zagwarantuje nam szybkie miksowanie nawet najtwardszych składników. A czy warto pić koktajle? Bez dwóch zdań. Gdy już kupimy sobie mikser do koktajli zapewnimy sobie niezastąpionego pomocnika do przyrządzania prawdziwych bomb witaminowych. Koktajl to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniej dawki energii, błonnika, minerałów i witamin.

powrót